PDA

Zobacz pełną wersję : szybkie wyrównanie ścian po skrobaniu farby



Connor
07-06-2012, 22:28
mam do przeprowadzenia na szybko remont pomieszczenia w którym została zeskrobana powłoka z kilku rodzajów farb. Pozostały tylko resztki pierwszej farby ktorą był malowany tynk.. (farba wapienna). Nie zależy mi na idealnej głakości scian jednak po drapaniu pozostały małe wżery w tynku które chciałbym wyrównać .. Nie mam czasu by wykonać porządną gładź , pozatym lubię lekko chropowate sciany, Czym najlepiej wykonać przecierkę. Czy przetarcie ścian rzadką zaprawą gipsową i poźniejsze przeszlifowanie to dobry pomysł? Jakie grunty zastosować i jakiego producenta gips polecacie?

WiesiuS
10-06-2012, 22:00
Nie stosuj rozcieńczonych zapraw gipsowych jaśli ci się nie podobają. Przy przedawkowaniu wody będziesz miał mąkę a nie gips-masę.
Zastosuj Rekord, gładz szpachlowa cementowo-wapienna dobrze się łęczy z starymi resztkami farb wapiennych. Drobne kruszuwo daje super efekt gładkiego tynku.
Możesz go również szlifować. atlas go produkuje. Ja go używam prawie na co drugiej robocie, szczególnie w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych takich jak łazienki, piwnice, sauny, pralnie. pozdr. Wiesiu