PDA

Zobacz pełną wersję : Modelarstwo kartonowe



Noel
26-05-2004, 08:06
Ciekawe czy wśród Forumowiczów znajdzie się kilka osób, które lubią grzebać się miesiącami przy modelach kartonowych ?

JoShi
26-05-2004, 08:40
Kiedys mnie to krecilo... Mama chciala mojego mlodszego brata czyms zainteresowac, zeby znalazl sobie jakies hobby poza lazeniem po drzewach i robieniem rozlicznych szkod. Widziala jakie cacka z kartonu robil syn naszej znajomej i postanowila sprobowac. Kupila dla mojego brata jakis numer Malego Modelarza.
Na jej nieszczescie numer zawieral dwa modele. Byly to dwa pojazdy pancerne z 1939 r, polski i niemiecki. Tak wiec ochoczo przylaczylam sie do zabawy. To byl pierwszy i ostatni model sklejony (prawie do konca) przez mojego brata. Ja ku rozpaczy mojej mamy poprosilam o kunpo nastepnego numeru.
Posklejalam tego troche, choc trudno powiedziec, zebym byla w tym mistrzem, ale bawilo mnie to szalenie. Robilam rowniez szopki i inne budowle wedlug wlasnych projeltow (jesli mozna to podciagnac pod modelarstwo).
Ostatnio przerzucilam sie na modele plastikowe, ale w zwiazku z budowa domu nawet to poszlo na jakis czas w odstawke.

Noel
26-05-2004, 08:51
Ja się bawię cały czas - kiedyś nie mogłem nic do końca skleić zmarnowałem z 15 różnych pozaczynanych modeli...Teraz spoko - czołgi z kartonu (mój konik) - modele plastikowe ..no cóż jest to pewnego rodzaju gotowy szablon (bez obrazy dla modelarzy specjalizujących się w plastiku) :D No i taki kartonowy model czołgu to zabawa prze kilka miesięcy :D

JoShi
26-05-2004, 08:59
Plastik to tez na kilka miesiecy. Kazdy element trzeba dopasowac, doszlifowac, czesto uksztaltowac. A potem dochodzi malowanie. To jest wlasnie ten rodzynek w plastiku. Papierowe modele tez mozna malowac, ale to juz nie jest to. Laczenia plyt pancerza, nity i inne szczegoly... To mnie w plastiku pociaga... Nie chce pisac, ze plastik jest lepszy niz karton, bo nie da sie tego powiedziec. Ale wcale nie jest latwiejszy. Sa poprostu inne problemy i techniki.

JoShi
26-05-2004, 09:04
Zajrzyj tu: http://home.student.utwente.nl/l.b.h.voss/Rebels/ Znajdziesz tam swojego rodzaju odmiane modelarstwa plastikowego :)