PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzka anhydrytowa z Lafarge'a



PinioE
10-06-2012, 20:49
Wylałem ostatnio posadzki na parterze mojego Zgrabnego Domu. Zastanawiam się czy przed płytkowaniem są jakieś grunty specjalnie produkowane pod jastrychy anhydrytowe.
Jesli ktoś ma doświadczenia lub coś na ten temat słyszał będe wdzięczny za sugestie.

Wygląd tych posadzek do podejrzenia na mojej stronie zgrabnydom.pl (http://zgrabnydom.pl).

Wylałem taką posadzkę, żeby podłogówka lepiej oddawała ciepło. Mam jednak wątpliwości co do przygotowania podłoża. Mój płytkarz mówił mi, że można stosować zwykłe grunty. Ja jednak czytałem, że są czasami problemy i trzeba używać gruntów specjalnie przygotowanych dla tych posadzek.

Co wy na to?

vadiol
10-06-2012, 20:59
Zacznij od usunięcia wierzchniej warstwy , która się łuszczy . Następnie np. Ceresit CT-17 , Mapei Primer G , itp .

w***po***
09-07-2012, 18:11
Jastrychy anhydrytowe trzeba dobrze zagruntować, a następnie można zrobić próby zerwania płytki ( w 3 miejscach ) żeby sie upewnić czy jastrych anhydrytowy , grunt , płytka są dobrze przyklejone

luk122
17-10-2013, 14:50
Witam
W moim domu również mam posadzkę anhydrytową. Posadzkę przed klejeniem płytek planuje dokładnie wyszlifować i wyczyścić z pozostałego kurzu. Następnie zagruntuje ją zgodnie z wyższymi poradami gruntem Ceresit CT-17.

Chciałbym zapytać o kleje jakie najlepiej stosować na ten typ posadzki. Poradzicie coś?

Druga sprawa to zabezpieczenie posadzki w łazience. Z tego co czytałem to anhydryt jest bardzo wrażliwy na wilgoć. Przed klejeniem kafelek na podłodze oraz ścianie gdzie będzie kabina prysznicowa planuje zabezpieczyć te powierzchnie folią w płynie Ceresit CL-51. Czy to wystarczy?

Ek_ge
27-01-2016, 04:01
Wylewka anhydrytowa jest praktycznie idealnie gładka po wyschnięciu, ale przed ułożeniem okładziny zewnętrznej (płytek) należy sprawdzić u producenta jakie parametry musi spełniać podłoże i przygotować go zgodnie z wytycznymi producenta płytek

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

termolit
23-06-2016, 15:44
Witam
W moim domu również mam posadzkę anhydrytową. Posadzkę przed klejeniem płytek planuje dokładnie wyszlifować i wyczyścić z pozostałego kurzu. Następnie zagruntuje ją zgodnie z wyższymi poradami gruntem Ceresit CT-17.

Chciałbym zapytać o kleje jakie najlepiej stosować na ten typ posadzki. Poradzicie coś?

Druga sprawa to zabezpieczenie posadzki w łazience. Z tego co czytałem to anhydryt jest bardzo wrażliwy na wilgoć. Przed klejeniem kafelek na podłodze oraz ścianie gdzie będzie kabina prysznicowa planuje zabezpieczyć te powierzchnie folią w płynie Ceresit CL-51. Czy to wystarczy?

Przed wykonaniem gruntowania, jastrych należy dokładnie wygrzać zgodnie z protokołem wygrzewania, a następnie przeszlifować.

Grunt, który powinno się używać przy anhydrycie to np. PCI GISOGRUNT 200ml/m2 jest najlepszy i najdroższy lub np. Atlas głęboko penetrujący bez rozcieńczania jest tańszy i też się sprawdzi, ale proszę pamiętać, żeby był głęboko penetrujący to warunek konieczny!

Klej pod kafle to np. MAPEI Adhesilex - p9 lub każdy inny klej WYSOKOELASTYCZNY.

Do pomieszczeń 'wilgotnych' wystarczy folia w płynie.

PliP
26-08-2017, 21:58
To w końcu anhydryt Lafarga trzeba szlifować czy też nie? Bo podobno wystarczy tylko go zamieść i już jest OK.

samotnik
27-08-2017, 07:28
Wystarczy zamieść, aczkolwiek to zamiatanie musi być zrobione w odpowiednim momencie (krótko po wylaniu) i nie jest to takie lekkie zadanie. 180m2 zamiatałem... no już nie pamiętam, ale minimum dwa dni i byłem wykończony. W niektórych miejscach złaziło samo po pogłaskaniu miotłą drucianą, w innych musiałem już drapać szczotką na kolanach. Uważam, że zamiatanie powinno być w pakiecie z usługą zrobienia wylewki. Wykonawca z Lafarge sprezentował mi tylko miotłę i powiedział, żebym tego nie zaniedbał i że "łatwo pójdzie". Akurat...

vadiol
27-08-2017, 16:54
To w końcu anhydryt Lafarga trzeba szlifować czy też nie? Bo podobno wystarczy tylko go zamieść i już jest OK.

Na początek zamieść twardą szczotką następnego dnia po wylaniu . Następnie przeszlifować nierówności .

PliP
03-09-2017, 10:06
tak wyglądało wylanie:
https://youtu.be/0xndva9eWd8
Dzisiaj druga doba czyli można zamiatać to co się łuszczy?

samotnik
05-09-2017, 07:08
Troszkę poniewczasie, ale tak, zamiataj czym prędzej!