PDA

Zobacz pełną wersję : moskitiery do okien z roletami



ekmir
11-06-2012, 09:48
Czy są moskitiery, które można zamontować obok rolet, tak żeby skrzynka moskitiery (obok skrzynki rolety) była schowana w ociepleniu?

Konto usunięte_12*
11-06-2012, 18:33
Takie zintegrowane rolety z moskitierą wykonuje firma PORTOS z Kalisza. Mam jednak z nimi sporo kłopotów. Łatwo się zacinają, gdy w prowadnice dostaną się jakieś zanieczyszczenia. Dodatkowo dochodzą kłopoty z producentem, który wycofał np. słabe rygle (wykonywane na wtryskarce) i nie produkuje ich już jako części zamienne. Od roku :mad: nie mogę się doczekać wymiany!!!

Trociu
11-06-2012, 20:17
Też mam coś takiego od innego producenta. Myślałem, że będzie tak fajnie. A skończyło się na tym, że początkowo większą część sprężyn odpowiedzialnych za wciąganie moskitier do puszki zostało wymienionych. Teraz wszystkie moskitiery mam non-stop opuszczone, bo w zasadzie po co je podnosić.
Drugi raz nie zrobiłbym ich. Za wiele mniejsze pieniądze dajesz normale moskitiery na ramce tylko do tych okien, które rzeczywiście otwierasz.

Konto usunięte_12*
11-06-2012, 21:03
Za wiele mniejsze pieniądze dajesz normale moskitiery na ramce tylko do tych okien, które rzeczywiście otwierasz.
...no i trzeba mieć miejsce na ich bezpieczne przechowywanie, aby się nie podarły :)
Bo zimą przecież nie ma sensu ich trzymać zamontowanych w oknie ;)

marynata
13-06-2012, 00:52
U mnie ramkowe wiszą sobie na oknie całą zimę.Bez sensu żeby wisiały i bez sensu je zdejmować (poza ich myciem oczywiście) ;)

MMichal
13-06-2012, 08:25
Witam

U mnie też zamontowane są cały rok, jedyny minus to to, że musiałem po 4 latach wymienić siateczkę, ptaszki wyskubując sobie żarełko porobiły dziury i ... konieczna była wymiana ale zapłaciłem grosze za samą siatkę więc nie ma bólu :D

Pozdrawiam

witek86
13-06-2012, 09:26
W końcu mam posty potwierdzające moją opinie o moskitierach zintegrowanych z roletą:)
Będę miał gdzie klientów odsyłać do poczytania:)

marynata
13-06-2012, 12:07
ptaszki wyskubując sobie żarełko porobiły dziuryGdzie było to żarełko :eek:

Moje ramkowe mają prawie 15 lat i wyglądają jakby dopiero co zostały założone,siatka sprężysta,mocna i zupełnie innego gatunku niż ta którą można kupić "na rzepy". Teraz też nie biorę zintegrowanych z roletą tylko ramkowe,bo sprawdziły się świetnie.Mycie-bajka.Zdejmuję ramkę i do wanny pod prysznic,szast prast i czyste(a jak czyścić zintegrowane?).

witek86
13-06-2012, 12:43
Gdzie było to żarełko :eek:

Moje ramkowe mają prawie 15 lat i wyglądają jakby dopiero co zostały założone,siatka sprężysta,mocna i zupełnie innego gatunku niż ta którą można kupić "na rzepy". Teraz też nie biorę zintegrowanych z roletą tylko ramkowe,bo sprawdziły się świetnie.Mycie-bajka.Zdejmuję ramkę i do wanny pod prysznic,szast prast i czyste(a jak czyścić zintegrowane?).

to prysznic do rolety w tym przypadku:)

MMichal
13-06-2012, 14:35
Witam


Gdzie było to żarełko :eek:


żarełko samo wpadało na siateczkę, a ptaszek przylatywał i dziobał :D taki urok mieszkania przy granicy lasu :) no i może odrobina mojej winy, że moich nigdy nie kąpałem :D

Pozdrawiam

agagrusz
07-07-2013, 22:28
Odświeżę temat, bo mam jedno pytanie - czy jest w ogóle taka możliwość żeby zamontować moskitierę na drzwiach balkonowych gdy są rolety zewnętrzne? No i jeszcze żeby dało się wychodzić przez te drzwi :)

ClNEK
08-07-2013, 08:40
Odświeżę temat, bo mam jedno pytanie - czy jest w ogóle taka możliwość żeby zamontować moskitierę na drzwiach balkonowych gdy są rolety zewnętrzne? No i jeszcze żeby dało się wychodzić przez te drzwi :)



Jest taka możliwość, tylko trzeba to przewidzieć przed zamontowaniem rolety i dać podwójna prowadnice, tak żeby roleta była bardziej odsunięta od okna. Wtedy można dać moskitierę drzwiową otwieraną lub przesuwaną (otwierana nie przy każdym profilu się zmieści - brak miejsca na przykręcenie zawiasu po zamocowaniu prowadnicy na ramie)

agagrusz
09-07-2013, 08:08
Taaa, zdążyłam się już zorientować, że jak się tego nie przewidzi wcześniej, to po zamontowaniu okien i rolet pozostaje kombinowanie i rzeźba. Wymyśliliśmy póki co, żeby moskitierę dać przed roletę - przykręcić zawiasy do muru przed prowadnicą rolety... dałoby się tak? Jakieś minusy takiego rozwiązania?

annol
09-05-2018, 08:12
Odświeżam temat. Czy pojawiły się jakieś nowe możliwości montażu moskitier w oknach gdzie zamontowane są rolety zewnętrze, przy jednoczesnym swobodnym korzystaniu z takich okien i drzwi tarasowych

ClNEK
09-05-2018, 19:25
Jakie masz to okno? 1 skrzydłowe ? 2 skrzydłowe ? przesuwne ?

Moskiteiry plisowane trochę ułatwiają czasem temat

kaszpir007
09-05-2018, 19:33
Odświeżam temat. Czy pojawiły się jakieś nowe możliwości montażu moskitier w oknach gdzie zamontowane są rolety zewnętrze, przy jednoczesnym swobodnym korzystaniu z takich okien i drzwi tarasowych

Nie ma nowych możliwości ..

Moskitierna na drziw balkonowe / tarasowe są wykonane z aluminium (rama) a siatka z włókna szklanego i otwiera sie ja na zewnatrz.

Nie ma możliwości zainstalowania takich moskitiert jak roleta jest zamontowana przy samym oknie , jest jedynie możloiwośc jak roleta jest zamontowana na murze.