PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż parapetów wewnętrznych



Brass
11-06-2012, 13:35
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale czy lepiej jest zamontować parapety wewnętrzne:
a) bez spadków w żadną stronę - wypoziomowane
b) spadek w kierunku pomieszczenia, aby "ewentualna" woda nie stała na parapecie
c) spadek w kierunku okna, aby "ewentualna" woda nie spływała na panele. parkiet ...... ???

MMichal
11-06-2012, 20:07
Witam


Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale czy lepiej jest zamontować parapety wewnętrzne:
a) bez spadków w żadną stronę - wypoziomowane
b) spadek w kierunku pomieszczenia, aby "ewentualna" woda nie stała na parapecie
c) spadek w kierunku okna, aby "ewentualna" woda nie spływała na panele. parkiet ...... ???

Wg mnie parapet wewnętrzny ma być wypoziomowany, woda NA nim niby z ...? przelanej doniczki ? bo to chyba jedyne źródło - nie przelewać, stosować podstawki :D
chyba najgorszym pomysłem jest C woda wpływa między okno a parapet

Pozdrawiam

Xerses
14-06-2012, 07:49
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale czy lepiej jest zamontować parapety wewnętrzne:
a) bez spadków w żadną stronę - wypoziomowane
b) spadek w kierunku pomieszczenia, aby "ewentualna" woda nie stała na parapecie
c) spadek w kierunku okna, aby "ewentualna" woda nie spływała na panele. parkiet ...... ???

Cóż
Wypoziomowane zawsze muszą być :) , a delikatny spadek robi się w stronę powieszczenia.