PDA

Zobacz pełną wersję : Poziomowanie szlichty na tarasie.



krybacki
11-06-2012, 16:55
Witam,

Problem jest następujący - przy domu został wykonany taras (2,5x5m) - płyta żelbetowa podparta na słupkach żelbetowych. Niestety powierzchnia tarasu nie została właściwie wypoziomowana (a raczej została przez partaczy wypoziomowana dokładnie na odwrót, czyli spadek w kierunku domu). Taka sytuacja skutkuje tym, że przy ścianie domu po opadach gromadzi się spora kałuża a przez dylatację między ścianą a tarasem leją się strugi wody. Spadek w najgorszym miejscu wynosi ok. 1cm/m w kierunku ściany.

Taras docelowo ma być wyłożony płytkami, jednak wolałbym z tym etapem inwestycji poczekać do przyszłego roku. Poza tym poziomowanie płaszczyzny tarasu za pomocą kleju grubowarstwowego do płytek wydaje mi się średnim pomysłem (tanio to raczej nie wyjdzie). Tymczasowe rozwiązanie, jakie wymyśliłem polegałoby na wykonaniu cienkiej (max. 2-3cm) warstwy z zaprawy cementowej na powierzchni tarasu i złapaniu odpowiedniego spadku na zewnątrz.

Czy takie rozwiązanie jest technicznie poprawne?
Czy zaprawa nie odparzy się od betonu (lub nie odpadnie pod wpływem zamarzającej podciągniętej kapilarnie wody)?
Jak przygotować powierzchnię betonu? (Zagruntować - ale jakim gruntem? Wykonać cienką warstwę "obrzutki" z mocnej zaprawy, czy pominąć ten etap?)
Jak w prosty sposób wyznaczyć niezwichrowaną płaszczyznę ze spadkiem na zewnątrz?

d***a*l
11-06-2012, 20:14
zastosuj system tarasowy mapeii zaprawy wyrównujące topcem lub pronto, jesli wykona sie odpowiednio to nic sie nie stanie tzn na 99,9 % :)