PDA

Zobacz pełną wersję : co w witro?apie?



zone
26-05-2004, 14:35
napiszcie co palnujecie umieścić w wiatrołapie?
czy szafa powinna w nim być, czy może "goły" wieszak na ubrania i półka na buty :-?
Nie mam tam zbyt wiele miejsca i zastanawiam się, co zrobić...
W przedpokoju planuję dużą szafę wnękową, ale czy to wystarczy? :o

Anna Wiśniewska
26-05-2004, 14:44
U nas wieszaczki na okrycia "w użytku", do tego pułeczki na buty z komodą na szaliki itd.
Wizualnie będzie to jedna szafka i wieszaki. Więcej nie trzeba- to rozwiązanie jest przetestowane i sprawdza się doskonale :lol:

Kingaa
26-05-2004, 14:48
My też mamy malutki wiatrołap, ale planujemy szafę z drzwiami przesuwanymi (lustrzanymi, żeby optycznie powiększyć pomieszczenie) na kurtki, płaszcze i buty chwilowo nie noszone, do tego nieduży wieszak na ścianie i półeczkę na buty. Więcej się chyba nie zmieści :wink:

nurni
26-05-2004, 16:11
U nas mały wiatrołap pełniący tylko tę funkcję. Z niego wejście w bok do garderoby i tam wszystko co potrzebne do ubioru lub rozbioru. :D
A i usiąść jest gdzie.
Wiatrołap chcieliśmy, coby był w pełni przechodni. Drzwi zewnętrzne będą z doświetlami po obu stronach i takie same z wiatrołapu "na pokoje".

Pozdrawiam

JoShi
26-05-2004, 18:12
Podobnie jak u przedmowcow (przedpiscow :D ) W wiatrolapie wieszaczek na kilka kurtek bedacych w bierzacym urzyciu, odkryte polki na buty (z ociekaczem), nad wieszakiem polka na czapki i szaliki, jakis schowek na akcesoria do czyszczenia butow, kosz na parasole i duuuuurze lustro. Wiatrolap mam niestety malutki i szczerze mowiac to jest moj bol glowy jesli chodzi o ten dom. Ale nie chce miec przebieralni w holu, wiec jakos musze sie z tym pogodzic.

kwiatkor
26-05-2004, 18:52
U nas wieszak i szafka na buty - to wystarcza w codziennym wykorzystaniu. Dodatkowo, ponieważ stosunek powierzchni wiatrołapu do całego domu jest dość duży (jak na tego typu pomieszczenie) mamy tu szafkę, w której trzymamy różne rzeczy: od dyżurnych szmat i ubrań po zapasowe żarówki i soki dla dzieciaków na najbliższy tydzień :D .

tola
26-05-2004, 22:34
Wchodzac do wiatrołapu, po prawej stronie będą wieszaki na ubrania gosci
i komoda z szufladami na drobne rzeczy.
Po lewej stronie schowane za przesuwnymi drzwiami wieszaki na ubrania domowników i półki na buty.

Alis
26-05-2004, 23:40
Planuję szafę z drzwiami lustrzanymi ( dla domowników)po jednej stronie, a po przeciwnej wieszak ( dla odwiedzających) i jakaś półka na buty. Chciałabym jeszcze skromniutką ławeczkę, co by przycupnąć i buty wcisnąć :lol: , ale czy wcisnę :cry: ?

Marbo
27-05-2004, 06:27
Mnie też się marzy taka pomocna przy ubieraniu butów niby-ławeczka. Chcę ją wymyśleć tak, by nie wprowadzała wizualnego (i nie tylko) bałaganu. Myślę o jakimś elemencie wysuwanym z wnęki, który po wsunięciu udawał będzie zabudowę.

Po lekkim skorygowaniu projektu (zmniejszenie otworu na drzwi od strony wewnętrznej z 180 na 140 udało mi się wygospodarować całkiem sporą wnękę na szafę (60x270) a na przeciwko dwie wnęki głębokie na ok 40 cm - 100 i 80 cm ( bo po środku jest komin). W jednej będzie szafka z butami a w drugiej wieszak "dla gości" (może z ociekaczem na parasole?)

Wowka
27-05-2004, 07:55
Wiatrołap mam całkiem spory. Prawie 20m2 a w nim szafa ubraniowa, wieszak, lustro, szafka na obuwie, kosz na parasole. W jednym z rogów fotelik dla chcących założyć lub zdjąć obuwie na siedząco. A przede wszystkim (moim zdaniem przynajmniej) wiatrołap powinien oprócz funkcji osłonowo-termicznych pełnić także i funkcje reprezentacyjne. Jest to pierwsze pomieszczenie do którego zapraszasz swojego gościa i w tym pomieszczeniu powinno nastąpić godne powitanie bez opierania się ramionami o ściany .....

Pozdrawiam

Paty
27-05-2004, 13:22
U mnie wiatrołap jest malutki 160x210. Jest to jedyna wada tego projektu. Wchodząc po prawej stronie we wnęce będzie szafa z drzwiami lustrzanymi rozsuwanymi. Po lewej jest kaloryfer mniej więcej na środku i nad nim planuje dać na szerokość całej sciany półkę na drobiazgi typu klucze, rękawiczki itp.Wiatrołap będzie wytapetowany jakąś "wsołą" tapetą , żeby pierwsze wrażenie po wejściu było pozytywne. Ze zgrozą myślę jak przyjdzie do nas 4 osobowa rodzina to początek jej będzie w holu, a koniec jeszcze na zewnątrz. A jeszcze do tego drzwi z przedsionka do holu. Ach ... nie popisał się Pan architekt, wystarczyło 2 m2 więcej i byłoby o. k.
Pozdrwaiam Paty.

eska-j
27-05-2004, 21:14
Mój wiatrołap bedzie miał ponad 5m2. Chcę żeby w nim stał niewielki stolik i wygodne krzesło z oparciami. Żadnych szaf. Do wiatrołapu przylagać będzie niewielka garderoba z wieszakami ma ubrania wierzchnie i miejscem na buty.
Tak to sobie zaprojektowałam, gdyż nie lubię jak pierwsze, co rzuca się w oczy po wejściu do domu to wiszące ubrania i ustawione na baczność buty.

Ula S
27-05-2004, 21:22
U mnie podobnie jak u Eski-j.Wiatrołap wym.2,1x2,8 a obok mała garderoba na wszystkie ubrania wierzchnie i wszystkie buty :D

JoShi
28-05-2004, 13:06
U mnie wiatrołap jest malutki 160x210.
Jesli u ciebie jest malutki, to ja nie wiem jak nazwac to co jest u mnie 200x120 Toz to nawet nie wiatrolap, tylko szafa... Zaczynam miec na tym tle kompleksy...

Anika
28-05-2004, 13:26
U mnie będzie szafeczka na buty i szafa na ubrania wierzchnie. Nie chcę mieć wieszaczków, natomiast ubrania wierzchnie gości będą wieszane w tej właśnie szafie (w osobnej części).

Magdzia
01-06-2004, 09:18
U mnie wieszak - nie szafa, na którym będą wisiały okrecia używane na co dzień - uważam, że nie ma sensu wyciągać i odwieszać kurtkę czy płaszcz do szafy jeśli używane są codziennie. Na pozostałe rzeczy żadziej używane mam dużą wnekową szafę z lustrem w przedpokoju, a na te poza sesonem strych. Więc w wiatrołapie będzie wieszak w półką na czapki, szaliki itp., będzie stojak na parasole i szafka na buty, służąca również jako ławeczka do zmiany obuwia, z szufladką na przybory do pastowania i łyżkę do butów.

piokrza
01-08-2009, 22:51
po lewej: szafę na ubrania, wieszaki i kosz na parasole - a na przeciwnej ścianie: lustro

anetina
03-08-2009, 08:41
u nas będzie szafa - ściana jest prawie 3 m i wieszaki na ubrania

e-Mandzia
11-08-2009, 12:21
Mam szafę 2,5 m (bardzo przydatna na ubrania dla gości i nasze bieżące, buty), lustro i 2 szafeczki. Będzie jeszcze stołek, żeby usiąść przy zakładaniu butów.

Aleksandra M05a
12-08-2009, 09:17
U mnie wiatrołap 2,5x2,4. Po prawej mam szafę typu Komandor, po lewej komodę i wieszak na kółkach (można regulować jego długość).
Uważam, że taki wieszak jest dobrym rozwiązaniem, bo ubrania wiszą jedno za drugim, dzięki czemu się nie gniotą.
Szafa ma lustrzane przesuwane drzwi, więc pomieszczenie wydaje się dużo większe niż jest w rzeczywistości.
____________
Pozdrowionka
Aleksandra

aka-jonek
12-08-2009, 12:33
Ja "wcisnęłam" sporą szafę do małego wiatrołapu i odczucia estetyczne mam mieszane... Mam samych chłopaków i lubię mieć miejsce, gdzie mogą powrzucać swoje rzeczy, a w tej szafie jest część zamknięta z wieszakami i pólkami oraz część otwarta, gdzie wieszamy wierzchnie ubrania. Jest też siedzisko dla tych co buty zakładają wyłącznie na siedząco (ale mnie to nie dotyczy :wink:.) i miejsce na buty. Ogólnie wyszło nieźle, a będzie jeszcze lepiej, gdy wytapetujemy wiatrołap...
Podsumowując: planując to pomieszczenie kierowałam się jego praktycznością.
aka

renjul
12-08-2009, 21:19
Ja będę mieć dużą szafę z przesuwanymi drzwiami na okrycia wierzchnie, buty, czapki itp. po prawej stronie. Po lewej lustro, stołeczek (może rattanowy) i stojak na parasole. Wiatrołap ma 2,60 x 2 m. Drzwi "na pokoje" na wprost wejścia.

kasiulinka
12-08-2009, 21:22
U nas wiatrołap ma 4,48 m2. Też kierowaliśmy się przede wszystkim praktycznością. Na ścianie 2,84 mamy wielką szafę i siedzisko pod którym są półki na buty. W szafie jest duuużo miejsca. Nad siedziskiem są też wieszaki na podręczne kurtki. Na drzwiach szafy (na jednej jej części) jest lustro. Dla mojej pięcioosobowej rodziny to optymalna wersja. Wszystko jest pochowane. Wygoda i praktyczność przede wszystkim.

e-Mandzia
13-08-2009, 07:24
Ja będę mieć dużą szafę z przesuwanymi drzwiami na okrycia wierzchnie, buty, czapki itp. po prawej stronie. Po lewej lustro, stołeczek (może rattanowy) i stojak na parasole. Wiatrołap ma 2,60 x 2 m. Drzwi "na pokoje" na wprost wejścia.

Układ tego pomieszczenia mam taki sam, dodam tylko, że drzwi na wprost wejścia mam o szerokości 1,5 m podwójne, z szybkami prawie po całości, co powoduje, że małe pomieszczenie optycznie staje się większe. Tapetę mam na jednej ścianie - tej z lustrem.

cyma2704
13-08-2009, 17:06
Mój wiatrołap ma 7m2, więc będzie szafa na ubrania wierzchnie, buty i inne drobiazgi, duże lustro i oczywiście fotel (ławeczka) dla ubierających buty na siedząco.

Nie lubię widoku wiszących ubrań więc żadnego wieszaka nie będzie.

*milek*
08-02-2010, 16:48
Podciągnę wątek, bo nie wiem jakie okno dać w wiatrołapie, żeby było jasno i żeby się jeszcze jakiś wieszak zmieścił :roll:

Pomieszczenie ma wymiary 170x283, po lewej stronie od wejścia są drzwi suwane do garderoby o podobnych wymiarach, na przeciwległej ścianie jest zaprojektowane okno o wymiarach 60x180 (poziome), na wysokości 150 cm od podłogi. Projektant chciał powtórzyć w ten sposób okno kuchenne na elewacji, ale myślę, że nie jest to dobry pomysł - sądzę, ze nie potrzeba takiego dużego okna. Tym bardziej, że okno kuchenne jest na innej wysokości. Obok na elewacji będą dwa okna pionowe 60x120 na wys 90 cm od podłogi (z hallu i łazienki).
Może zrobić takie samo, z boku ściany - byłoby sporo miejsca na wieszak, stoliczek z siedziskiem czy coś... Będzie w miarę jasno? :-?