PDA

Zobacz pełną wersję : Okna VIDOK - Presige, Energo



airwolf
17-06-2012, 08:28
Witam serdecznie,

Czy któryś z forumowiczów ma okna z w/w firmy?
Jakie są Wasze opinie na temat linii Prestige Perfectline
oraz linii Energo.
Czy jeśli nie posiadam domu pasywnego to jest sens dopłacania za wersję Energo?

Pozdrawiam,
Tomasz

slaku
11-02-2013, 20:46
taka trochę dziwna odpowiedź........... ale co mi tam

Stynia
12-02-2013, 11:36
[usunięty cytat ze spamreklamą - moderator]



Witam.
Czy ta firma robi coś takiego w oknach, aby je podłączyć do alarmu? Ile takie czujniki mniej więcej mogą kosztować zamontowane przez producenta w oknie?

finlandia
12-02-2013, 15:13
Czy ta firma czasem nie zleciła "szeptańca"?
Praktycznie każdy producent daje możliwość zamówienia fabrycznie montowanych kontraktonów. Spotkałem rozrzut na poziomie ceny - od 30 do 130zł/szt

firewall
12-02-2013, 15:19
żenujący wątek:bash:

Stynia
12-02-2013, 16:34
Praktycznie każdy producent daje możliwość zamówienia fabrycznie montowanych kontraktonów. Spotkałem rozrzut na poziomie ceny - od 30 do 130zł/szt

Dziękuję, Finland.
To są wobec tego różne modele? Potrzebuję na pewno do każdego skrzydła po jednym czy więcej? Potrzebuję 25 :eek: przeliczyłam skrzydła w oknach i skrzydłach balkonowych.

Mam pytanie, czy można zamawiać okna inne do "zimnej" części domu: strych, okna w garażu, kotłownia a do "mieszkalnej" inne? Trudno byłoby dobrać podobne z zewnątrz?

Mam już wycenę z w.w. firmy w Veka Al 90+, ale nie wiem jak ta stolarka się sprawuje po latach...

ClNEK
12-02-2013, 17:31
Jeżeli wybierasz jakiś profil w okolicach 70 mm to można dać w części mieszkalnej 3 szyby, natomiast w części "zimnej" dać 2 szyby i od zewnątrz będzie wyglądać identycznie.
Profile 70 mm kontra 80 - 90 mm bardzo często jednak różnią się wyglądem, choć można znaleźć takie profile, gdzie ta różnica jest znikoma

Odpowiedź "tententen" zgłosiłem moderatorowi, pojawiła się w temacie dawno założonym z miasta gdzie produkują te okna

Stynia
15-02-2013, 20:51
Jeżeli wybierasz jakiś profil w okolicach 70 mm to można dać w części mieszkalnej 3 szyby, natomiast w części "zimnej" dać 2 szyby i od zewnątrz będzie wyglądać identycznie.
Profile 70 mm kontra 80 - 90 mm bardzo często jednak różnią się wyglądem, choć można znaleźć takie profile, gdzie ta różnica jest znikoma

Dziękuję. Już znalazłam kilka takich identycznych okien z zewnątrz w grupie głębszej stolarki, jak wskazałeś.