PDA

Zobacz pełną wersję : [b]ŚIANA DZIAŁOWA - PROBLEM Z SĄSIADEM[/b]



jacomax
26-05-2004, 16:27
Witam wszystkich....
Szukam informacjii na temat budowy, przeróbki ściany działowej np. do sąsiada. Problem mój tkwi w tym, że kupiłem nowe mieszkanie - adaptacja byłego budynku wojskowego. Ściany działowe są zrobione z regipsów (dwa regipsy+wata+dwa regispy) o grubości około 30-35 cm, wysokość ścian 3,20 cm. Taka ściana działa jak tuba rezonansowa, nie moge włączyć muzyki - nawet cicho, ponieważ cały bass jest u sąsiadki. : Pytanie moje: Jakie parametry akustyczne powinna mieć taka ściana, z czego prawidłowo powinna być zrobiona (bo wydaje mi się że napewno nie z regipsów), szukam wszelkich norm budowlanych, prawnych, itd.. co się dotyczy ścian działowych.
Czekam na odpowiedzi... i porady co z tym fantem zrobić...pozdr...

neptunek
27-05-2004, 11:11
Dzwiek ma to do siebie ze sie lubi rozchodzic ale i rozpraszac - dzwiekochlonne sa materialy "ciezkie" i porowate bo to rozbije dzwiek.
Oczywiscie teraz dochodzimy do dlugosci (czestotliwosci) fali dzwiekowej - bass potrafi ladnie przelezc nawet przez zelbeton na wysokosc 3 pieter w bloku ;) ale to juz niezly sprzet musi byc i niezla moc.

To co masz teraz to jest dobre na scianke dekoracyjna, wiec moja propozycja to wymiana tej dekoracji na cos murowanego np Porotherm albo keramzyt.