PDA

Zobacz pełną wersję : Ile bloczków z 25 kg. kleju ?



edyp460
19-06-2012, 11:21
Witam , moje pytanie ile można położyć bloczków (48x24) z 25kg kleju ?? innymi słowy czy bardziej sie opłaca typowa zaprawa czy klej ??

heine84
19-06-2012, 13:09
.

WiesiuS
21-06-2012, 20:52
Heine odpowiedział tobie prawidłowo, jest prosta odpowiedź, wystarczy przeliczyć.
Ale jesli pytasz o kalkulację czy tradycyjnie czy na zaprawie cieńkowarstwowej klejowej silikatowej (bo domyślam się że o taka tobie chodzi) to z cała stanowczościa stawiam na silikatowa zaprawę. Dlaczego ?
Po co nabywać " pustaki" o b.dobrych właściwościach termoizolacyjnych jesli chcesz zastosować przegrody 1-2cm zgoła odmienne. Nie ma zasadności.
Jesli teraz perę złotych dopłacisz, to potem zyskasz w komforcie użytkowym domu (mysle że chodzi o dom ) Jeśli nie to szkoda pisania.

homecactus
22-06-2012, 07:46
Klej jest do tego żeby go używać:-)
Wcale nie wychodzi tak drogo, bo nie idzie go dużo.
Poza tym wymaga precyzyjnego klejenia, bo nie można tak jak przy zaprawie pacnąć pacą 4cm, i wszystko się wyrówna.

Ja budowałem z ytonga i po budowie przeliczyłem że średnio wyszło majstrom około 1,5worka na paletę (5,76 m2 ściany, bloczki 60x24x20h). Producent przewiduje 1 worek na paletę, ale to moim zdaniem mało realne.

greyzone
24-06-2012, 21:00
Strasznie duże te Twoje zużycie-ciekawe ile kleju wynieśli wykonawcy no chyba, że to nie był klej do cienkich spoin.
Dom 200m2 zakupiono 15 worków kleju weber-5 oddano do sklepu. Bloczków było 42 palety(24cm 37palet.)
2 worki(nie całe) poszły na ściany działowe na poddaszu h-3m, bloczek 11,5cm (5palet).
Od groma za to poszło zaprawy murarskiej-ja akurat z lenistwa kupiłem gotową kreisel-a - jakieś 50-60 worków( może więcej) ca25kg

Mareks77
26-06-2012, 11:00
W zależności od szerokości zastosowanych bloczków, oraz od systemu pióra i wpustu czy bez, worek 25kg kleju pozwala na wykonanie 8 - 12m2 ściany 24 cm.
Znaczenie ma również jakość bloczków betonu komórkowego jak również fachowość ekipy budowlanej która ma wpływ na wypoziomowanie i równość wykonania przez nią pierwszej warstwy.

homecactus
26-06-2012, 13:17
Dom 200m2 zakupiono 15 worków kleju weber-5 oddano do sklepu. Bloczków było 42 palety(24cm 37palet.)
2 worki(nie całe) poszły na ściany działowe na poddaszu h-3m, bloczek 11,5cm (5palet).
Od groma za to poszło zaprawy murarskiej-ja akurat z lenistwa kupiłem gotową kreisel-a - jakieś 50-60 worków( może więcej) ca25kg

No to znaczy że używano głównie zaprawy zamiast kleju, dlatego takie małe zużycie kleju. U mnie zaprawy używano tylko do położenia pierwszej warstwy na chudziaku/stropie.

greyzone
26-06-2012, 13:35
Nie, to znaczy, ze ktoś Cie walną na materiale.
Ja, tak się składa zbudowałem sam od podstaw więc wiem do czego i co używałem.
Zaprawa szła na wypełnienie otworów w pustaku czyli raczek do ich przenoszenia, posadowienia nadproży i wymurowania ostatniej warstwy nad nadprożami oraz jakiś tam małych szczelin które czasem zostają miedzy pustakami z racji wiązania murarskiego bloczków bo bez sensu docinać 0,5 cm z bloczka.

pionan
26-06-2012, 14:25
Klej jest do tego żeby go używać:-)
Wcale nie wychodzi tak drogo, bo nie idzie go dużo.
Poza tym wymaga precyzyjnego klejenia, bo nie można tak jak przy zaprawie pacnąć pacą 4cm, i wszystko się wyrówna.

Ja budowałem z ytonga i po budowie przeliczyłem że średnio wyszło majstrom około 1,5worka na paletę (5,76 m2 ściany, bloczki 60x24x20h). Producent przewiduje 1 worek na paletę, ale to moim zdaniem mało realne.

u mnie bardzo podobnie, przy ścianie z Solbetu. z tym, że w hurtowni szef się walnął i zamiast 1 worka gratis do palety bloczków, dołożył dwa. Starczyło jeszcze na działówki. Murowaliśmy sami, wiec nikt nas na materiale nie skubnał :P

Tomasz Antkowiak
29-06-2012, 13:16
buduje z betonu komorkowego prefabet 24x24x59 (bloczki gladkie bez uchwytu), na pelna palete (48bloczkow) wychodzi dokladnie jeden 25 kg worek zaprawy klejowej "intergrąd". cena worka w pobliskim leroy merlin 16 pln. buduje sie szybko, czysto i latwo. polecam

na zaprawe ukladalem pierwsza warstwe, na ta pierwsza warstwe zeszlo mi 1,5 palety bloczkow i 5 workow cementu...

wg mnie klej wychodzi troche taniej... choc to generalnie i tak pomijalny koszt w stosunku do calosci. ja wybralem klej bo jest mi tak wygodniej.

Budarka
05-07-2012, 10:21
u mnie bardzo podobnie, przy ścianie z Solbetu. z tym, że w hurtowni szef się walnął i zamiast 1 worka gratis do palety bloczków, dołożył dwa. Starczyło jeszcze na działówki. Murowaliśmy sami, wiec nikt nas na materiale nie skubnał :P

a gdzie znalazłeś hurtownie która do bloczków dawała gratis klej? Czy to był deal z hurtownią czy mieli od producenta? Bo u mnie (dolnośląskie) wszyscy mówili że tak było kiedyś (tzn producencie dawali klej) a teraz juz nie :o

pionan
05-07-2012, 19:09
a gdzie znalazłeś hurtownie która do bloczków dawała gratis klej? Czy to był deal z hurtownią czy mieli od producenta? Bo u mnie (dolnośląskie) wszyscy mówili że tak było kiedyś (tzn producencie dawali klej) a teraz juz nie :o

ja taeż z dolnego śląska :). Nie wiem jak jest teraz, ale kupując bloczki solbetu 36cm P+W odmiana 400, producent, czyli Solbet dokłada 1 worek kleju do palety bloczków. Zamówiłem 18 palet, co wyszło w transporcie ponad jeden tir. Gosć wział dwa tiry, resztę pustaków na plac. Przy dostawie okazało się, że do tych 18 palet dostałem 32 worki białego kleju z Solbetu :)
tu masz link: http://www.solbet.pl/bloczki_solbet_ideal.php

Budarka
10-07-2012, 18:17
Taak, ale tylko do 36 Ideal :(. Do 24 optimal już nic na ten temat nie ma...