PDA

Zobacz pełną wersję : projekt POLO GL693 pracownia ATRIUM



beatrycza
21-06-2012, 11:51
Pytania jak w temacie ,czy ktoś buduje lub ma zamiar budować Polo II ? Szukałam na necie i forach,i nie znalazłam nikogo...Czyżby domy o nowocześniejszym wygladzie były tak mało popularne?
Bardzo nam się ten projekt podoba,oczywiście z kilkoma zmianami,m.in mamy zamiar zrobić taras nad garażem:)
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-693-Polo-II,755.html

Elfir
21-06-2012, 12:59
zastanów się nad tarasem na piętrze. Z doświadczenia forumowiczów (piszą o tym w kilku miejscach) taki taras nie jest wykorzystywany a sporo kosztuje.

Moim zdaniem okno na klatce schodowej koniecznie trzeba przerobić, by wypadło pośrodku wykuszu.
Z resztą to nie jest projekt domu nowoczesnego, tylko dość nieudolnie "unowocześniony" projekt klasycznego domku z dwuspadowym dachem i lukarną nad wejściem.
W dodatku róznica poziomów na parterze nie jest bezpieczna i wygodna.
Jak dla mnie - mało miejsca,brak pomieszczeń gospodarczych.
Niby domek miał być mały i ekonomiczny, ale ma drogie rozwiązania - np. narożne okna (drogie nadproża i szklenie), wielka belka nad garażem, różnice w poziomie fundamentów.
Czyli to co zaoszczędzisz na powierzchni, wydasz na wodotryski elewacyjne. Może jednak odwrócić proporcje i zmniejszyć wodotryski elewacyjne a powiększyć przestrzeń?

beatrycza
21-06-2012, 13:59
dzięki za odzew:)
z tarasem zaryzykuję-to było jedno z kryteriów wyboru projektu-taras lub balkon na piętrze
poza tym zgadzam się z wszystkim co napisałas,okno narożne jest do przemyślenia,duże przeszklenia również(będą po stronie południowej)-wiem,że zmieni to trochę wygląd budynku
duża belka nad garażem jest jednym z elementów może i drogich,ale podoba nam się.Szukaliśmy projektu podobnego i jedyne co znależliśmy to http://www.archipelag.pl/projekty-domow/mati-g1/ .Ostateczny wybór projektu jeszcze przed nami,możliwe ,ze padnie na inny projekt.

Elfir
21-06-2012, 14:01
a jakie masz warunki wyjściowe? Powierzchnia - zabudowy, całego domu? Pomieszczenia - ile i dla kogo? Ogrzewanie - gaz, prąd, PC?

Taras/balkon - wszyscy chyba co mają odradzają. Warto czasem zastanowić się - dlaczego? :)

beatrycza
21-06-2012, 14:22
zacznę od tarasu-w domu rodzinnym mamy na piętrze duzy balkon,często używany.Obecnie niestety mieszkam u teściow i brak balkonu,choćby najmniejszego,bardzo mi doskwiera(zajmujemy piętro)-stąd decyzja balkon ew.taras musi być.
Szukamy domu niedużego,ok.120 -140m2 na razie dla 3 osób-układ 4 pokoje +salon nam odpowiada
.Ogrzewanie-tu pojawia się problem,mamy zamiar ogrzewać węglem,drewnem ew.peletem dlatego wejście do kotlowni nie może byc od strony kuchni(zastanawialiśmy się nad wejściem od strony garażu-tu różnica poziomów ,musiały by być schodki)pomijając fakt,iż kotlownia w ogóle jest za mała,piwnicy nie planujemy.Trochę rzeczy jest do przemyślenia i na pewno sporo zmian przy tym projekcie.

Elfir
21-06-2012, 15:58
Widzisz - podoba ci się balkon, bo mieszkasz na piętrze i nie masz prywatności w cudzym (czyli teściów) ogrodzie. Kiedy na ten balkon będziesz wychodzić?
Jak zaparzysz sobie kawę, pójdziesz na taras do ogrodu a nie na piętro.
Do suszenia prania? Dość kosztowna suszarnia, lepiej po prostu znaleźć projekt z poddaszem nad garażem.
Rano wyjść na taras prosto z sypialni? Żeby całe osiedle widziało was w piżamie?

Wybrany projekt nie nadaje się na kotłownię z paliwem stałym. Kotłownia jest za mała. Można by kotłownię zrobić na tyłach garażu (przedłużając garaż), ale wymagałoby dostawienia drugiego komina.
Duże zmiany w projekcie mogą oznaczać, że projekt katalogowy, po adaptacji będzie kosztował tyle, co projekt indywidualny.

Wejście na działkę macie od północy?