PDA

Zobacz pełną wersję : balkon zacieka na styku płyty balkonowej i sciany - jaka przyczyna?



lukep3
21-06-2012, 19:23
balkon zacieka na styku płyty balkonowej i sciany - dodam iż jako warstwa przeciwwilgociowa na płycie balkonowej zastosowano wywiniętą na ścianę papę - jaka może być przyczyna? wydaje mi się iż zacieka gdzieś od czoła balkonu czyli od kapinosów i podciąga - czy to możliwe?
na zdjęciu trzecim widoczne brak ciągłości kapinosa - czy może być to "jakaś" przyczyna? dodam iż oprócz papy pod płytki była stosowana jakaś dodatkowa izololacja hydro - więc raczej wątpie że płyta mogłaby przeciekać.

Blechert
21-06-2012, 20:29
Mnie kiedyś zaciekało na styku z parapetem. Tek długo smarowałem silikonem szklarskim aż zrobiłem to na tyle dokładnie aż przestało zaciekać. Wystarczy szczelina/mała niedokładność.

lukep3
21-06-2012, 20:58
pytanie tylko gdzie smarować :)

Zalew83
22-06-2012, 15:44
Woda, to najgorszy żywioł, wystarczy drobna szczelina a drogę sobie znajdzie. Ja bym obserwował w jakich okolicznościach i po jakim czasie zaczyna podciekać, Może izolacja gdzieś puściła, ale najpewniej sprawdź cokoły. Brak ciągłości kapinosa raczej nie jest tu problemem, gdyż zacieki są na dość szerokim odcinku, ale i to bym uszczelnił :)

Może zdjęcia z oddalenia, by lepiej się rozeznać w ukształtowaniu balkonu by pomogły w poradzie :)

Pozdrawiam

lukep3
22-06-2012, 16:02
proszę

lukep3
25-06-2012, 13:25
przyczyna znaleziona - zacieka od kapinosa - nie wiem jeszcze jak to naprawić - ale najważniejsze że balkon nie przecieka tylko woda migruje pod kapinosem (polałem z węża kapinos od góry i po 2 minutach woda zaczęła cieknąć w narożu płyta-ściana ; ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić albo co zrobić z tym kapinosem w tej części?