PDA

Zobacz pełną wersję : Defro akm II , steronik defro-am lux - problem z nastawą.



spopielar
25-06-2012, 11:55
Witam serdecznie jestem tutaj nowy i prosze o wyrozumiałość za ewentualne błędy.

Mam problem z wysterowaniem pieca Defro akm II na grzanie tylko ciepłej wody. Mój problem polega na tym ze piec pochodzi 2 dni a potem temperatura na zasobniku wzrasta i wywala węgiel. Piec jak osiagnie temperature zadaną to bardzo długo nie stygnie i działa w podtrzymaniu.

obecne nastawy to:
temperatura zadana cwu - 50 stopni
temperatura zadana na kotle 56 stopni
przerwa podawania 3,5 minuty
przerwa podtrzymania 20 minut
wentylator w podtrzymaniu co 10 min praca 10 sekund, moc 17 procent.

opał Pieklorz ekogroszek we workach był mokry ale ja go dosuszyłem na słoncu.

Kocioł jest nowy pracuje u mnie od 2 tygodni. Mam tez pytanie ile taki piec splaki groszu na sezon grzewczy na 170 m2 , nie mam podłogówki , dom jest ocieplony , wszytkie okna plastykowe ciepłe, grzejniki aluminiowe. U sąsiada Akm pali tone na 6 tygodni czy to dobrze?

prosze o pomoc jak ustawic ten piec na grzanie tylko wody.

strażakjohny
22-11-2012, 20:13
Witam! Wczoraj zarejestrowałem się na forum, mam podobny problem, tydzień piec pracował w miarę normalnie, temp. podajnika była w granicach około 42 stopnie, następnie co dzień wzrastała około 2 stopnie, wczoraj w dzień było nawet 56 st., wystarczył wzrost siły wiatru (świstało w rozszczelnionych oknach) żeby w pół godziny wzrosnąć do 72 st.. Piec przechodzi w stan alarmu i wypycha groszek do popielnika. Piec AKM II o mocy 17 kW mam od 1 października, już czterokrotnie musiałem go wygaszać z tego powodu. Kontaktowałem się kilkakrotnie z serwisem fabrycznym oraz z hurtownią gdzie kocioł kupiłem ale na razie bez skutku pozytywnego. Jeśli chodzi o ciepłą wodę w okresie letnim w serwisie poinformowali mnie, że zasobnik na ciepłą wodę musi mieć minimum 200 litrów to kocioł będzie pracował prawidłowo. Proszę o pomoc jakie zrobić nastawy. Mam dom ocieplony, okna sześciokomorowe, około 170 metrów powierzchni do ogrzania, komin wysokości około 9 metrów, luft większy od rozmiarów cegły położonej na płask. Pozdrawiam. Janek.

happygirl1984
22-11-2012, 20:29
Cześć Chłopaki, niestety nie pomogę Wam z ustawieniami, bo my też mamy problem ;) Chciałam spytać, czy u Was też piec się tak brudzi sadzami i powstają spieki żużlowe? Testuję różne nastawy i nic. Obecny nastaw jest w moim dzienniku. Moze zaraz dorzucę fotki.

MISIEK7782
23-11-2012, 07:59
Witam
jeżeli chodzi o alarm podajnika też miałem z tym kłopot na ekogroszku
trzeba uszczelnić klapkę wentylatora ja uszczelniłem silikonem od zewn.strony klapki tak aby szczelnie sie zamykał
druga sprawa podajnik po odkreceniu samego podajnika jest sznur którego umnie brakowało 1cm też wypełniłem
silikonem wysokotemp. Trzecia sprawa to dekiel tłoka który jest na początki zakrecany dwoma nakretkami plastikowymi
podłożyłem podkładki dak aby bardziej docisnąć czwarta sprawa to niedospawany podajnik na dole na rogał też uszczelniłem silikonem
teraz hula od 3-tygodni nie przekracza 39" nawet na samym zasobniku

Doti90
16-12-2013, 07:14
Witam,

Mam pytanie co do ustawień kotła. Spala nam strasznie dużo groszku około 45 kg dziennie.... jakie macie nastawy? Mamy 24 kW. Próbowaliśmy już chyba wszystkiego.

johny1966
22-12-2015, 10:35
Witam.
Dzisiaj rano chciałem odpalić piec Defro ze sterownikiem AM Lux (sterownik był w trybie czuwania) i niestety na wyświetlaczu zobaczyłem tylko duży biały ekran w miejscu gdzie zwykle były nastawy pieca. Czy ktoś spotkał sie z czymś takim? Piec mam od trzech lat. Czy mozna temu jakoś zaradzić zbliżają się swięta a w serwisie Defro powiedzieli mi, że nowy sterownik mogą wysłać po nowym roku.