PDA

Zobacz pełną wersję : strop z płyt strunobetonowych



bury_kocur
25-06-2012, 18:30
Szukałam na forum, ale nie znalazłam - w związku z powyższym: czy ktoś ma albo planuje strop jak w tytule? My taki właśnie będziemy zamawiać, ale że jestem zielona w temacie, a czas nagli, proszę o ujawnienie się posiadaczy strunobetonów i podzielenie doświadczeniem :)

hydrogenium
05-07-2012, 20:08
Jak każdy strop ma wady i zalety. W domku jednorodzinnym zawsze liczy się cena.

Tylko przy wieszaniu żyrandoli uważać co by strun nie poprzewiercać bo wtedy może być zonk.

Aedifico
05-07-2012, 20:13
Szukałam na forum, ale nie znalazłam - w związku z powyższym: czy ktoś ma albo planuje strop jak w tytule? My taki właśnie będziemy zamawiać, ale że jestem zielona w temacie, a czas nagli, proszę o ujawnienie się posiadaczy strunobetonów i podzielenie doświadczeniem :)

Jaka przyczyna ,że strunobetonowy? Duże rozpiętości? Bo jak nie to tylko przed znajomymi fajnie brzmi.

slawas86
06-07-2012, 12:47
Ja się przymierzałem do stropu Smart firmy konbet , rozpiętość do 9,2m. Z opisu bardzo fajny produkt.
mam rozpiętość 8,7m (Terwa do 7,2) dlatego pojawił sie pomysł na smarta.
Ostatecznie ze względu na cenę zdecydowałem się zrobić podciągi. Za tydzień rozpoczynam układanie TERIWY

jesteinzyniera
06-07-2012, 17:13
Z czym takie stropy kojarzyć? Z wielką płytą chociażby. Jednym to się kojarzy lepiej, innym gorzej ;) Gorzej tym, którzy spotkali się ze zjawiskiem klawiszowania stropu i bez problemu potrafią wskazać miejsca styków płyt na otynkowanym suficie.

Taki strop wykonasz szybciej, niż monolit i bez zabawy z szalunkami - ale ze względu na wymiary i ciężar potrzebny będzie dźwig. Po ułożeniu płyt betonowane są połączenia między nimi i wieńce. Szczegóły połączeń to już zawartość projektu ;)

amstrong89
06-07-2012, 17:36
Ja położe płyty żerańskie na swoje dwa stropy. myślę że to dobry wybór szczególnie jeżeli chodzi o cenę i o szybkość wykonania.

bury_kocur
09-07-2012, 07:36
Jaka przyczyna ,że strunobetonowy? Duże rozpiętości? Bo jak nie to tylko przed znajomymi fajnie brzmi.

Przyczyna taka, że miał być monolit ze względu na niewielką wysokość. Ceny jednak okazały się zaporowe, ze względu na robociznę głównie, więc postanowiliśmy zmienić. Teriva wychodziła mi o 11 cm grubiej, więc odpadła od razu. Chcieliśmy Smarta, ale z powodu kiepskiego dojazdu do samego budynku trzeba byłoby go ułożyć dźwigiem, a nie hds-em, co znów wypadło za drogo. Więc został strunobeton i ponieważ już zamówiony, będę trzymać się wersji, że to trafny wybór - nie zatrzyma nam prac, nie podwyższy kosztów robocizny, nie podniesie o 10 cm domu w górę.

slawas86
09-07-2012, 08:50
z ciekawości zapytam, gdzie zamawialiście i ile czekacie na realizację?

plusfoto
09-07-2012, 09:36
Z czym takie stropy kojarzyć? Z wielką płytą chociażby. Jednym to się kojarzy lepiej, innym gorzej ;) Gorzej tym, którzy spotkali się ze zjawiskiem klawiszowania stropu i bez problemu potrafią wskazać miejsca styków płyt na otynkowanym suficie.

Taki strop wykonasz szybciej, niż monolit i bez zabawy z szalunkami - ale ze względu na wymiary i ciężar potrzebny będzie dźwig. Po ułożeniu płyt betonowane są połączenia między nimi i wieńce. Szczegóły połączeń to już zawartość projektu ;)
Co ma wspólnego obecna płyta kanałowa (żerań) albo smart z wielką płytą. Ludziska dajcie spokój. Zupełnie inna technologia i sposób wykonania.

plusfoto
09-07-2012, 09:40
z ciekawości zapytam, gdzie zamawialiście i ile czekacie na realizację?
Ja zamówiłem ostatecznie w CONSOLIS. Początkowo rozmawiałem z KONBETEM o smarcie ale transport mnie dobił. Ty masz blisko więc na twoim miejscu bym się nie zastanawiał. Czas oczekiwania to około miesiąca.

plusfoto
09-07-2012, 09:49
Jaka przyczyna ,że strunobetonowy? Duże rozpiętości? Bo jak nie to tylko przed znajomymi fajnie brzmi.
Dlaczego tak uważasz? 140m2 strunobetonowe wraz z ułożeniem i wieńcem 1-2 dni robocze i 20K a następnego dnia praktycznie możesz robić dalej. Teriwę z robocizną miałem wyliczoną na 24K i roboty około tygodnia.

bury_kocur
09-07-2012, 11:00
Zamawiałam w Białych Błotach pod Bydgoszczą, w grę wchodził też Konbet, ale jednak BB tańsze. Realizacja - 2 tyg, ale gdyby nie to, że ustawiłam już prace pod te 2 tyg, to mógłby być i tydzień.

plusfoto
09-07-2012, 11:03
Beton po produkcji powinien dojrzewać około 15-20dni.

bury_kocur
09-07-2012, 11:07
Uhm, tylko ja myślę, że oni już to mają zrobione - znaczy wstęgę, i tylko tną na wymiar pod zamówienie.

Sandokan
10-07-2012, 17:15
No to ja mam doświadczenia. Przywieźli mi strop strunobetonowy i po położeniu okazało się, że na spodzie płyt są widoczne rysy. Producent twierdzi, że to skurcz betonu i jest dopuszczalny. Ja mam wrażenie, że jak strop będzie pracował pod obciążeniem, to rysy się ujawnią, pogłębią i zawsze będą widoczne (no chyba że się zrobi sufit podwieszany). Reklamację odrzucili. Będę robił badania stropu pod kątem zmniejszenia wytrzymałości, bo boję się, że skurcz betonu obniża wytrzymałość takiej płyty. Żałuję, że nie zrobiłem klasycznej Terrivy lub lanego z gruchy. Miało być szybciej, będzie wolniej (znaaacznie wolniej), miało być bezstresowo i bez błędów, a będzie sąd właściwy dla siedziby wykonawcy. Strop strunobetonowy. A na stronach producenta to tak pięknie wygląda.

Edit: stwierdzono, że to nie skurcz betonu, ale odwzorowanie rys z podłoża (formy) podczas odlewania. A więc spox.

bury_kocur
12-07-2012, 10:18
Mój kładą jutro - przyjrzę się mu. Ale drobnymi rysami bym się nie martwiła - wydaje mi się to normalne, przecież na każdym wylanym betonie mogą się pojawić rysy skurczowe i nie obniża to jego wytrzymałości. Chyba że będą duże, odpukać, tfu tfu ;)

slawek9000
12-07-2012, 11:42
No to ja mam doświadczenia. Przywieźli mi strop strunobetonowy i po położeniu okazało się, że na spodzie płyt są widoczne rysy. Producent twierdzi, że to skurcz betonu i jest dopuszczalny. Ja mam wrażenie, że jak strop będzie pracował pod obciążeniem, to rysy się ujawnią, pogłębią i zawsze będą widoczne (no chyba że się zrobi sufit podwieszany). Reklamację odrzucili. Będę robił badania stropu pod kątem zmniejszenia wytrzymałości, bo boję się, że skurcz betonu obniża wytrzymałość takiej płyty. Żałuję, że nie zrobiłem klasycznej Terrivy lub lanego z gruchy. Miało być szybciej, będzie wolniej (znaaacznie wolniej), miało być bezstresowo i bez błędów, a będzie sąd właściwy dla siedziby wykonawcy. Strop strunobetonowy. A na stronach producenta to tak pięknie wygląda.

strop sprężany czyli m.in. strunobetonowy nie rysuje się, tzn pod obciążeniem takim na jaki jest zaprojektowane rysy się nie mogą pojawić.
A to co widzisz to nie są rysy, ale ślady po kolejnych etapach betonowania, to niby robi maszyna ale może jechała trochę nierówno.

uzytkownik_01
13-07-2012, 13:19
Hej!

Mój znajomy z Niemiec ma strop strunobetonowy i trochę skarży się na akustykę, ale ułożyli mu go raz dwa, więc się cieszył, że budowa szybko poszła.

Pozdrawiam

plusfoto
13-07-2012, 13:24
Twój znajomy ma strop pewnie Ytonga a to trochę jeszcze coś innego.

rainder
16-08-2012, 10:20
Witam!
Moja siostra niedługo kładzie takie stropy, ma bardzo duże rozpiętości, więc to było najlepsze wyjście. Ciekawy jestem, jak wyjdzie z układaniem, myślicie, że faktycznie da się w jeden dzień takie coś ułożyć?

wrzossek.m
10-09-2012, 12:24
Witam!
Ja przymierzam się do Smarta 60/20 z Konbetu. Zastanawia mnie jednak jak poradzi sobie z ogrzewaniem podłogowym jeśli chodzi o jego nośność?Gdzie w zasadzie na podłogówkę wylewa się warstwę betonu a to są zawsze dodatkowe kg. obciążenia.
Wysłałem zapytanie do producenta i oczekuję na odp.

pozdrawiam

uzytkownik_01
21-09-2012, 15:02
Nie słyszałem jeszcze o podłogówce na płycie strunobetonowej, a pisałeś do nich? Pewnie wystarczy przeliczyć obciążenie i dobrać płyty do niego :)

Pozdr

bury_kocur
21-09-2012, 15:36
Ja będę miała podłogówkę na strunobetonie - i moim zdaniem nie ma żadnego problemu, a nawet lepiej niż na terivie - w końcu ten strop ma taką nośność, że można stawiać ścianki jak się chce, a terivę trzeba dozbrajać w tych miejscach. Ergo - wytrzyma więcej.

plusfoto
21-09-2012, 19:59
U mnie jutro kładą strop z płyt strunobetonowych typu HC w dzienniku na pewno zdam relację.

Monsiu
26-03-2013, 11:29
@plusfoto - podziel sie wrazeniami z montazu plyt:)
BTW - sluchajcie, czy to znaczy ,ze strop strunobetonowy z HC to co innego niz Smart Konbetu?
jakie sa roznice?

plusfoto
26-03-2013, 11:56
Montaż jak montaż rano przyjechał transport i po dwóch godzinach było po robocie. Jednym słowem szybko sprawnie i bez bajzlu.

Płyty HC są odpowiednikiem płyt konbetu typu SPK
http://www.konbet.com.pl/Plyty_stropowe_strunobetonowe_KONBET_SPK,1604.html

(http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.konbet.com.pl% 2FPlyty_stropowe_strunobetonowe_KONBET_SPK%2C1604. html)

Monsiu
27-03-2013, 08:51
@plusfoto- dziękuję za info. Czy możesz zdradzić koszty takiego stropu? Czy na nim stawia się wieniec dodatkowo? Mam dom 10x10 ze stropem drewnainym bez wieńca,chcę rozbudować w bok o 4 m, czyli będzie 14x10. Dach kopertowy. Problemem jest podparcie dachu na stropie drewnianym i konstruktor zalecił wylanie żelbetu razem z wieńcem,ale to rozwiązanie nie wchodzi w grę - całkowita rujnacja wnętrz.
Dlatego interesuje mnie rozwiązanie ze ztropem strunobetonowym, z góry dziękuję za wszelkie informacje o użytkowaniu, montażu i kosztach tego stropu.

plusfoto
27-03-2013, 09:29
Na aż tak techniczne pytania niestety nie odpowiem raczej radzę słuchać konstruktora. Zapodaj mu po prostu temat ale wieńców raczej nie unikniesz.
A koszt razem z montażem podobny do monolitu ale robocizna praktycznie żadna. przyjeżdża dźwig rozkłada i po robocie. odpada szalowanie, stemplowanie, zbrojenie i.t.p.

slawek9000
27-03-2013, 13:49
są wieńce ale obniżone (pod płytami przynajmniej kilka cm, albo całkowicie opuszczone) więc trochę tego szalowania jest
za to sam montaż błyskawiczny

Monsiu
30-03-2013, 19:28
@plusfoto - no właśnie, dźwig.... Do mnie nie ma jak podjechać, ogrodzenie, krzaki,druty elektryczne:(
rozpiętość 10 m,więc Smart odpada:(, a PK to grubość 26,5 cm, czyli jedna płyta waży 4 tony....I jak ją zamontować dzwigiem,kiedy dom od ogrodzenia stoi 8 m?
czy ściany się nie rozjadą pod takim ciężarem?
na 10 m2 porzebuję 8 płytx4 t = 32 tony....plus dach z dachówki cementowej na tym stropie bez podpór.....
Słuchajcie, jakie macie dachy na tych stropach strunobetonowych? w sensie, jakie pokrycie?
czy dwuspadowe, czy cztero?

czy nie pękają ściany od takiego obciążenia?

Monsiu
30-03-2013, 19:30
są wieńce ale obniżone (pod płytami przynajmniej kilka cm, albo całkowicie opuszczone) więc trochę tego szalowania jest
za to sam montaż błyskawiczny

co to znaczy,że są obniżone pod płytami?czyli najpierw musi być wieniec, a potem na nim kładzie się płyty?

Monsiu
30-03-2013, 19:39
czy rozpiętość podawana przez producenta SMART jest ostateczna? brakuje mi 70 cm do SMARTA 20 cm:( ,
czy 70 cm robi dużą rożnicę? Dla mnie ogromną - płyty PK są dużó cięższe i technicznie ciężko będzie je zamontować...
może jakieś pomysły?

Andrzej733
04-04-2013, 10:51
jak nie masz możliwości dojechania dźwigiem to jak chcesz połozyć jakiekolwiek płyty tam?

Możesz zrobić to na płytach typu "filigran" one chyab do 10,5 m dochodzą, ale to i tak potrzebny dźwig. A jak chcesz zalać betonem? Pompa też musi się rozstawić? Może dogadaj się z sąsiadami i dźwig od sąsiadów postawi?

Masz tam zapewne jakieś ścianki w srodku domu? to wtedy długości sie poskracają o połowę, a wtedy te 5 m płyty bez problemu wstawisz.

Odnośnie wieńcó.
Wszystkie płyty są wieńczone, wieńce opuszczane stosuje się wtedy jak wytrzymałośc materiału ściennego jest chyba mniejsza niż 15 Mpa (o ile się nie myle,), Nalezy również pamiętać że takie płyty układa się na zaprawie cementowej, aby równomiernie naciskały na ściane.

Ale i tak nie unikniesz steplowania, strunobetony, kanały..też nalezy podpierać w celu prawidłowego montażu i aby przypadkiem nie rozwalić ci chaty :) (mały żart)

plusfoto
04-04-2013, 14:22
Ale i tak nie unikniesz steplowania
Chyba pieczątką majstra.

taival
04-04-2013, 20:21
A czy nie lepiej prościej i może nawet troche taniej zamówić sobie strop z płyt porobetonowych np Ytong. Rozpiętości rzędu 6 m to nie problem. Nośność na warunki mieszkalne wystarczająca a odpada stemplowanie i taki strop zaraz po zamontowaniu posiada pełna nośność. no i co najważniejsze izolacja termiczna za free.

plusfoto
04-04-2013, 22:22
Pewnie że można - a cenę znasz?

taival
05-04-2013, 00:16
Wszystko zależy z którego zakładu bedą płyty . Produkcji nie ma w Polsce wiec niemcy lub słowacja. Jak niemcy to koło Cottbus lub Rottrenburg a jak słowacja to Sastin-Straze. Duże znaczenie gra odległość do transportu ale myślę ze cena ok 240-300 zł/m2 zależnie jeszcze od grubości stropu (20 lub 25 cm).

plusfoto
05-04-2013, 08:38
Wszystko zależy z którego zakładu bedą płyty . Produkcji nie ma w Polsce wiec niemcy lub słowacja. Jak niemcy to koło Cottbus lub Rottrenburg a jak słowacja to Sastin-Straze. Duże znaczenie gra odległość do transportu ale myślę ze cena ok 240-300 zł/m2 zależnie jeszcze od grubości stropu (20 lub 25 cm).
O widzisz a strunobetonowy o połowę taniej. Nośność co najmniej dwa razy większa a rozpiętość do 10m. Mało tego płyty 6m przy Ytongu to minimum 24 cm a wtedy cena też wyższa. Moje strunobetonowe mają po 6m i grubość 20. Zapłaciłem z pełnym montarzem transportem i wszystkim co potrzeba 190 zet/m2 brutto. Przy Ytongu i tej rozpiętości zapłacił bym około 350/m2 za płyty z transportem do tego należało by doliczyć montaż.

taival
06-04-2013, 07:33
TO rzeczywiście dużo taniej od Ytonga. Nie wiedziałem, że ceny kanałówek są tak niskie. Troche to dziwne bo prefabrykaty betonowe kosztują w granicy 1600zł/m3 a tu patrz.

Gregory222
08-04-2013, 15:13
A w jaki sposób łączy się balkony z płytami ?

Andrzej733
08-04-2013, 19:13
tak jak w terivie, płyty są zwieńczone i w zależności od tego gdzie ma być balkon tak się go projektuje aby był zamocowany. Czasami nie da się zrobić stropu tylko z płyt i robi się dolewki betonowe miedzyinnymi w tym celu, ale to wszystko konstruktor liczy i rysuje. Konbet jak i Ytong w swojej koncepcji proponuje balkony poprostu z wysuniętych płyt poza obrys budynku, ale wtedy robi się balkon strasznie gruby no i kierunek układania płyt stały, dlatego lepiej robić indywidualne wymiany i dolewki

KONBET
12-04-2013, 08:47
Do Andrzej733 i Greggory222:

Szanowni Państwo,

Balkony można łączyć z płytami strunobetonowymi na różne sposoby:

Jeżeli balkon jest na przedłużeniu płyt, wówczas zbrojenie przeciwwagi montuje się i topi w kanałach płyt jak i pachwinach. Bezproblemowo można montować dodatkowo łączniki termoizolacyjne.

W przypadku gdy balkon ma wysięg w kierunku prostopadłym do ułożenia płyt, wówczas można zastosować redukcję wysokości konstrukcyjnej płyt na szerokości równej wysięgowi, a następnie montaż zbrojenia górnego i wylewka przeciwwagi na różnicy poziomów.

Można też zastosować połączenie z technologią filigran. Płyta filigran o szerokości wysięgu balkonu znajduje się po drugiej stronie wieńca i do niej mocowane jest zbrojenie górne balkonu. Płytę strunobetonową z filigranem łączy się za pomocą połączenia bocznego.

Gdy balkon ma niewielki wysięg i zbrojenie górne nie jest gęste (np. co 20cm), można pokusić się o wykonanie przewierceń przez prefabrykat (ok 2-3 cm od górnej krawędzi kanałów). Następnie przepuszcza się przez nie zbrojenia górne i wykonuje się miejscowe otwarcia kanałów od góry prefabrykatu (pokrywające się z osiami zbrojenia ) w celu późniejszego uzupełnienia betonem i tym samym zakotwienia przepuszczonego zbrojenia.
Nasze rozwiązania proponuje zobaczyć na zdjęciach z naszych realizacji na stronie produktowej systemu SMART.

Pozdrawiam serdecznie!

Monsiu
15-04-2013, 12:12
jak nie masz możliwości dojechania dźwigiem to jak chcesz połozyć jakiekolwiek płyty tam?

Możesz zrobić to na płytach typu "filigran" one chyab do 10,5 m dochodzą, ale to i tak potrzebny dźwig. A jak chcesz zalać betonem? Pompa też musi się rozstawić? Może dogadaj się z sąsiadami i dźwig od sąsiadów postawi?

Masz tam zapewne jakieś ścianki w srodku domu? to wtedy długości sie poskracają o połowę, a wtedy te 5 m płyty bez problemu wstawisz.

Odnośnie wieńcó.
Wszystkie płyty są wieńczone, wieńce opuszczane stosuje się wtedy jak wytrzymałośc materiału ściennego jest chyba mniejsza niż 15 Mpa (o ile się nie myle,), Nalezy również pamiętać że takie płyty układa się na zaprawie cementowej, aby równomiernie naciskały na ściane.

Ale i tak nie unikniesz steplowania, strunobetony, kanały..też nalezy podpierać w celu prawidłowego montażu i aby przypadkiem nie rozwalić ci chaty :) (mały żart)

otóż:
1. jedyna ściana działowa w moim domu nie jest nośna
2. dom po rozbudowie będzie miał 14x10 i wtedy ściana obecnie nośna będzie działową, ale i tak rozpiętość 10 m pozostaje
3. od sąsiada się nie da - wszedzie teren leśny,krzaki,sosny i druty elektryczne:(
4. odległość od ogrodzenia do ściany to 8 m,ale są druty:(
5. z tego co wyczytałam to własnie uniknę stemplowania - dlatego taki strop mnie interesuje. Jeśli nie uniknę- rozwiązanie odpada.

@Panie Konbet, mógłby się Pan wypowiedzieć o moim przypadku? Tym bardziej,że wysłąąłm 2 tygodnie do Was maila z projektem i do dznia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej odpowiedzi....

amstrong89
15-04-2013, 18:28
Jeżeli twoje fundamenty są słabe to ściany ci popękają tak jak mojemu sąsiadowi. Zrobił podobnie i już widać efekty nadbudowy starego budynku.

Monsiu
16-04-2013, 09:21
5 lat temu konstruktor robił analizę fundamentów i wg niego możliwa jest nadbudowa jeszcze jednej kondygnacji. Ale ja jestem sceptyczna - fundamenty były odkopane tylko w jednym miejscu,nie wiadomo, jak wygladają w innym....
ściany mi nie pękają,chociaż nie ma wieńca, a dach 4 spadowy z dachówką cementową oiera się na murłacie tylko. Teren leśny -piasek itp., czyli sucho.
jedna płyta Konbetu waży 4 t, potrzebuję 8 szt - 32 t.+ dach....Jakoś tego nie wdzę:(
ściany mam z suporeksu.
Smart jest lżejszy,ale ma rozpietość 9,20 - brakuje mi 80 cm....

może Pan Konbet się ujawni i coś doradzi?

fruzin
16-04-2013, 23:54
Jeżeli nie chce Pani stemplowania stropu i nie będzie możliwości montażu dźwigiem pozostają Pani przynajmniej 3 rozwiązania:
1. strop drewniany - belki dwuteowe np. Steico + płyta OSB 22mm + suchy jastrych
2. strop na stalowych belkach dwuteowych (typu WPS, zespolony lub Kleina)
3. strop na samonośnych belkach strunobetonowych (Rector, Nordstrop, SEAC)
Tylko pierwszy strop jest na sucho, w 2 i 3 lejemy beton. Wieńce we wszystkich przypadkach trzeba zrobić.

Konbet na pewno może wydłużyć długość płyt - i tak robią jeden dłuuugi kawałek (ok. 100mb) i tną go na kawałki.
Pytanie czy taka płyta o większej rozpiętości przeniesie obciążenia (a nośność spada z kwadratem rozpiętości).
Mogą dać mocniejszy beton (łatwe), mogą dać mocniejszą stal (też łatwe ale trzeba ją mieć i linia musi być przystosowana do takiej stali).
Czy Konbet będzie elastyczny dla klienta? Czy przestawią lub skorygują technologię dla jednego klienta? ...

Monsiu
17-04-2013, 14:50
@fruzin

bardzo Panu dziękuję za merytoryczną odpowiedź.

Pisze Pan,że mam przynajmniej 3 rozwiązania - czy są jeszcze jakieś? Nieinwazyjne,bez lania betonu i stempli?
może chociaż hasłowo Pan coś podrzuci?

z góry dziękuję.

Andrzej733
17-04-2013, 18:37
fruzin w zasadzie ujął to co jest realne.
Musisz zaakceptować to że bez przestawiania mebli nie da się tego zrobic.. Szukasz takiego rozwiązania wprost z kosmosu :)..czyli duża rozpiętość, tak aby nie brudzić i po położeniu mieć wszytsko gotowe, a jednocześnie chcesz położyć to bez dźwigu.. No alternatywą dla dźwigu jest CH-47...zawsze to jakieś rozwiązanie. :)

Realnie aby zblizyć się do twoich wymogów organizacyjnych , to musisz zmniejszyć długość przekrycia ..a skoro już przekrycie to masz do wyboru przekrycie strukturalne *zawsze to jakieś sensowne wyjście i tylko raz byś wykorzystywał CH-47 :).

Do rozważań możesz wziąść również to

http://sukiennik.informatorbudownictwa.pl/

Monsiu
18-04-2013, 10:32
fruzin w zasadzie ujął to co jest realne.
Musisz zaakceptować to że bez przestawiania mebli nie da się tego zrobic.. Szukasz takiego rozwiązania wprost z kosmosu :)..czyli duża rozpiętość, tak aby nie brudzić i po położeniu mieć wszytsko gotowe, a jednocześnie chcesz położyć to bez dźwigu.. No alternatywą dla dźwigu jest CH-47...zawsze to jakieś rozwiązanie. :)

Realnie aby zblizyć się do twoich wymogów organizacyjnych , to musisz zmniejszyć długość przekrycia ..a skoro już przekrycie to masz do wyboru przekrycie strukturalne *zawsze to jakieś sensowne wyjście i tylko raz byś wykorzystywał CH-47 :).

Do rozważań możesz wziąść również to

http://sukiennik.informatorbudownictwa.pl/

moja sytuacja nie jest standardowa i dlatego szukam rozwiązań z kosmosu,aby ponieść jak najmniejsze straty (również finansowe),zwłąszcza,że dom jest skarbonką bez dna od kiedy w nim mieszkam,czyli od prawie 7 lat. Nie chcę się teraz rozwodzić nad przyczynami tego stanu,bo historia jest długa i skomplikowana,ale właśnie po to na tym forum zadaję pytania (jako laik) ,które może brzmią dziwnie.
Zdaję sobie sprawę,że nie uniknę bezbolesnego remontu na taką skalę,ale zależy mi na możliwe największym zminimalizowaniu strat.
Dlatego szukam, rozwiązań z kosmosu również:)

dobrze,że powiedzieliście mi to ,co powyżej,bo o to właśnie mi chodziło, no może poza CH-47:)

może są jeszcze jakieś technologie/rozwiązania,które można rozważyć - belki Steico kilka lat temu doktoryzowałam- nie chcieli się podjąć:(

co do rozwiązań z linku - stropowe płyty szalunkowe - czy wymagają stempli? jak rozumiem, leje się na to beton, więc pewnie tak:(
czy to rozwiązanie jest mniej inwazyjne od pozostałych?

z góry dziękuję za komentarze

Andrzej733
18-04-2013, 16:22
Stemple byś postawił podobnie jak przy terivie, nie byłoby to pełne stemplowanie (Sukiennik ma wytyczne co do tego systemu), zaletą tego jest to że waga tych płyt jest na tyle małą że samemu możesz je położyć, a pompa do betonu jakoś musi sobie poradzić.

Monsiu
19-04-2013, 10:57
@Andrzej733 - dzięki za info.
pompa do betonu da radę, betonowała fundamenty pod rozbudowę.
Pogadam z konstruktorem o tym rozwiązaniu, dziękuję:)

Kamka
12-05-2013, 12:46
ja mam rowniez pytanie odnosnie Płyty stropowej strunobetonowej KONBET SPK czy istnieje mozliwosc zrobienia w stropie otworw do wetylacji mechanicznej? jeszcze jedno czy mozna zamowic taki strop ze spadkiem( jedno lub dwuspadowym) buduje dom parterowy z plaskim dachem....

KONBET
14-05-2013, 07:40
@Kamka

W stropie z płyt spk można wykonywać otwory zgodnie z wytycznymi w dokumentacji technicznej. Otwory można przygotować na etapie prefabrykacji, lub wykonać w trakcie lub po montażu. Istnieje także możliwość położenia płyt przy niewielkim spadku 3-5%, ważne aby w takim przypadku prawidłowo zakotwić płytę w wieńcu.

Pozdrawiam!

Redakcja
13-08-2014, 11:50
Zapraszamy do obejrzenia filmu o stropie budowanym w 2 godziny - stropie z lekkich płyt panelowych strunobetonowych SMART:

1025

Zobaczcie inne filmy poradnikowe na murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was! (http://tv.muratordom.pl/)

Rector
29-06-2015, 11:09
Układanie stropów opartych na belkach strunobetonowych jest o tyle łatwe, że nie trzeba wykonywać żeber rozdzielczych. Można układać belki ręcznie lub za pomocą dżwigu.
Szczególnie polecam system RECTOLIGHT. Zamiast ciężkich pustaków betonowych zastosowano lekkie drewniane panele, które łatwo i szybko się układa.