PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z106 pracownia STUDIO Z500



nrm
27-06-2012, 11:12
Witam,

Jesteśmy z żoną na etapie wybierania projektu naszego wymarzonego domu.

Szukamy czegoś taniego, w granicach 100-120m2. Bardzo podoba nam się projekt Z106 (http://www.z500.pl/projekt/Z106,Parterowy-dom-w-dworkowym-stylu-z-kopertowym-dachem-opcja-poddasza.html) Jest tutaj może ktoś, kto buduje ten dom? Byłoby miło usłyszeć opinię z pierwszej ręki:). Co myślą o nim eksperci z forum?

Dodatkowo chciałbym zapytać o kosztorysy na stronie Z500, czy one są realne? Faktycznie da się zbudować ten dom za ok 240tys.?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!

Elfir
27-06-2012, 11:57
Jak chcecie zaoszczędzić, wybierzcie projekt z dachem dwuspadowym.
Czterospadowy to droższa konstrukcja, droższe ocieplenie (ścianę szczytową ocieplisz styropianem, a poddasze wełną + k-g), duże straty materiały przy układaniu dachówek + drogie dachówki wykańczające.
Może dałoby się przeprojektować dach? Bo układ wnętrz nie jest zły.

Dom jest bardzo szeroki - zmieści się na działce? Jaki macie układ stron świata na działce?

Planujecie w przyszłości zagospodarować poddasze?

Meble na rysunku na stronie projektanta są celowo zmniejszone, by wnętrza wydawały się przestronniejsze. Zwróć uwagę - głębokość kanapy jest równa głębokości szafek w kuchni (60 cm). Kanapa ma min 85 cm.

nrm
27-06-2012, 12:16
Sporo czytałem forum i zdaje sobie sprawę, że dach podwyższa koszty, dlatego też dziwię się, że na stronie podany koszt budowy jest jednym z tańszych. Meble zauważyłem, że są mniejsze, ale salon 30m2 nam wystarczy.

Działkę mamy sporą. Dzielimy ją z teściami, ale myślę, że nasza część będzie miała jakieś 50x50m, do max 50x100m. Jeszcze jej nie podzieliliśmy.
Dojazd od wschodu, ale to też jest do zmiany, bo my będziemy w głębi działki, gdzie od drogi gminnej dzieli nas jakieś 200m działki.

Opcja zagospodarowania poddasza jest mile widziana, ale nie konieczna. Pracuję z domu, więc jedno pomieszczenie zajmie mój gabinet. Mamy jedno dziecko, więc 4 pokoje spokojnie nam wystarczą.

Elfir
27-06-2012, 16:25
czym chcecie grzać?

Kosztorys IMHO starczy ledwo na stan deweloperski o ile nie będziesz szalał z dobrymi materiałami.

nrm
27-06-2012, 20:02
Gaz, albo paliwa stałe. Jeszcze się nie zdecydowaliśmy.

No właśnie, projekty z tej pracowni są znacznie tańsze w budowie od projektów konkurencji, było to podejrzane:).
Stan deweloperski w tym budżecie też nie brzmi źle, decyzja nie jest jeszcze podjęta, ale to mój faworyt.

Elfir
27-06-2012, 22:52
W tym projekcie paliwa stałe odpadają.
Chcesz zrobić sobie w domu kotłownię?
Przy paliwach stałych wejście do kotłowni z zewnątrz (prócz alternatywnego z wnętrza domu), a kotłownia gdzieś na uboczu.
Gdzie będziesz trzymał opał? Kotłownia w projekcie jest mała. Nawet nie wiem czy wejdzie tam piec na paliwo stałe.

nrm
28-06-2012, 09:56
Pisząc paliwa stałe miałem bardziej na myśli eko-groszek. Teściowie mieszkają już na tej działce i oni mają jakiś składzik na opał. Z przechowywaniem tego nie będzie problemu. Oni ogrzewają drzewem i też nie mają wejścia z zewnątrz, więc chyba się da:).
To wszystko jest jeszcze sprawa otwarta, więc zobaczymy.

Elfir
28-06-2012, 11:20
eko-groszek to zwykły wegiel. Będziesz nosił go przez dom? Przecież będzie brudził.

nrm
28-06-2012, 11:22
Trafna uwaga. Będę musiał o tym pomyśleć.
Ewentualnie można zmienić okno od tarasu na wejście do kotłowni.

Ala28
28-06-2012, 11:34
Zwróć uwagę na podcień na tarasie. Jest to świetna rzecz, mozna pić kawę na tarasie, gdy pada deszcz.
Ale w tym projekcie trochę mija sie z celem. Niby jest ale taki mini. Ile on ma 1 m?
Pozdrawiam,
Ala

gniazdkoZ106
14-12-2014, 17:40
witam!
zaczynamy z Mężem drogę przez papierkową mękę :) zdecydowaliśmy się na z106. kto z małopolski lub śląska buduje ten domek? chętnie bysmy zobaczyli go na żywo :) Piszcie!