PDA

Zobacz pełną wersję : Czym kleić schody drewniane do żelbetu



pmgruch
29-06-2012, 04:51
Witam,
jestem na etapie wyboru wykonawcy obudowy schodów drewnianych i tu od jednego z potencjalnych wykonawców dostałem propozycję przyklejenia obudowy do schodów żelbetowych za pomocą pianki montażowej. Czy takie rozwiązanie będzie trwałe, dwóch innych oferentów proponuje przykleić za pomocą żywicy do wcześniej zagruntowanych schodów żelbetowych.

Proszę o opinie i pozdrawiam

dany5
29-06-2012, 05:16
nie kleić tylko montować za pomocą kołków do montowania stopni drewnianych a pianka tylko do wypełnienia nierówności między betonem a drewnem .Po np . 10 latach nie ma pewności jak się zachowa sama pianka czy klej a kołek zawsze będzie trzymał

max_dara
01-07-2012, 11:03
standardem jest montaż stopni za pomocą kołków plus piana dedykowana do schodów - niskopręzna.
Wersja lepsza/droższa to kołki plus klej do parkietu (klej niezawierający wody).

mirawoj
26-07-2012, 11:26
Polecam klej do montażu parkietu, desek itp na podłoża drewniane, glazurę, beton itp. Chwyta elegancko.

jozek131
26-07-2012, 21:52
nie kleić tylko montować za pomocą kołków do montowania stopni drewnianych a pianka tylko do wypełnienia nierówności między betonem a drewnem .Po np . 10 latach nie ma pewności jak się zachowa sama pianka czy klej a kołek zawsze będzie trzymał

Jak montujesz schody amatorsko to lepiej się nie wypowiadaj .
schody można montować za pomocą kołków , pianki lub kleju nigdy nie stosuje się tych produktów razem jak nie wierzysz to poczytaj o systemie montażowym FISZER w tym systemie występują wszystkie typy montażu lecz każdy system jest dobrany do poszczególnej klatki schodowej .
Najtańsza technologia to montaż klejami lecz muszą być to kleje na bazie rozpuszczalników koszt materiału na kondygnację standardową 15 stopni to około 200 -;-300zł , kołków 1000,- pianki Fiszer ( inna się nie nadaje bo się ubija a na pewno nie nisko prężna bo struktura gęstości to około 4kg na m3 a pianka do stopni to w granicach 30 kg na m3 ) koszt około 600-;-1000zł . ,

Jasiujankowski
13-01-2019, 20:09
Jak montujesz schody amatorsko to lepiej się nie wypowiadaj .
schody można montować za pomocą kołków , pianki lub kleju nigdy nie stosuje się tych produktów razem jak nie wierzysz to poczytaj o systemie montażowym FISZER w tym systemie występują wszystkie typy montażu lecz każdy system jest dobrany do poszczególnej klatki schodowej .
Najtańsza technologia to montaż klejami lecz muszą być to kleje na bazie rozpuszczalników koszt materiału na kondygnację standardową 15 stopni to około 200 -;-300zł , kołków 1000,- pianki Fiszer ( inna się nie nadaje bo się ubija a na pewno nie nisko prężna bo struktura gęstości to około 4kg na m3 a pianka do stopni to w granicach 30 kg na m3 ) koszt około 600-;-1000zł . ,

Ja chciałbym się podłączyć do tematu ,chociaż już to było dawno . Mam pytanie ,a widzę że kolega ma wiedzę odpowiednią , demontuje podłogę w domu , panele drewniane klejone do posadzki pod panelami była płyta pilsniowa Kleina na dziwnym kleju jakby pianka nakładają grzebieniem do kleju jak do płytek czym mogę się tego pozbyć poza szlifierka