PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka podłoga w kotłowni?



chmurka
27-05-2004, 07:49
W kotłowni mają być dwa piece- na paliwa stałe i na gaz. Jest zrobiony chudziak i wylewka, ( podłoga na gruncie) ...co dalej powinnam zrobić zanim wejdzie instalator?
Nie ma ocieplenia, nie ma izolacji :( ( efekt pracy "fachowców"), a podłoga jest nieznacznie ponad poziomem placu....teren podmokły.
Czym zaizolowac i co dać na wylewkę? :D Proszę...

pitbull
27-05-2004, 08:01
Ocieplenie i wylewke koncowa daj po pracach instalacyjnych. Jako izolacje poziomą mozesz zastosowac folie PE lub pape na lepiku lub termozgrzewalną. Ale izolacja pozioma powinna byc na chudym betonie i połączona z izolacją poziomą stopy fundamentowej.

Bio
27-05-2004, 08:01
Ja bym nic nie robił.Piszesz,że już masz wylewkę.Czy masz zamiar ją usunać i robić wszystko od początku ?

chmurka
27-05-2004, 08:30
pitbull....Bio .... , chudziak już jest i nie chcę niczego zmieniać!

Za 3 tyg. wchodzi instalator i muszę mieć gotową podłogę pod piec weglowy( na razie tylko taki, bo nie zamierzam jeszcze tam mieszkać)
Co mogę teraz z tym zrobić?
Jak zaizolować i czym wyłożyć podłogę?

Pozdrawiam :D

Bio
27-05-2004, 09:58
Ten kocioł ma jakieś wymiary.Skonsultuj z instalatorem w którym miejscu bedzie stał.Wykonaj fundamencik pod ten kocioł. Wysokość tego fundamentu zrób taką, żeby potem po wykonaniu reszty prac z tą podłogą, wystawał (ten fundament) jakieś 2 do 5 cm ponad podłogę.

Slawek :)
27-05-2004, 10:09
A czy ktoś z Was jako ostateczną wastwę robił szlifowany beton?
Tak się zastanawiam, czy by tak przy wymianie posadzek nie zrobić...
Pozdrowienia