PDA

Zobacz pełną wersję : co można w takiej sytuacji posadzić?



kominiarz
30-06-2012, 22:39
Witam,

mniej więcej tak wyglądają trzy boki naszej działki. Parę lat temu obsadziłem wszystko na zmianę małymi świerkami, sosnami itp. teraz wszystko troszkę urosło i zrobił się delikatny tłok nie chcę tych świerków wycinać, ponieważ dają fajny klimat i ładnie pachną, chciałbym natomiast założyć pod nimi i pomiędzy rabaty z jakiś fajnych, jaśniejszych roślinek odcinających się od wszystkiego roślinek oczywiście znoszących taki układ. Z zachodniej i północnej strony gleba raczej sucha, piasek od wschodu bardziej żyzna i wilgotniejsza.

Podpowiedzcie proszę co można w takiej sytuacji posadzić?

Elfir
01-07-2012, 14:51
w półcieniu - żółte i zielone berberysy, bez koralowy
w słońcu, półcieniu - tawlina jarzębolistna "Sem", berberysy, pigwowce, budleje, irgi
w słońcu - pięciorniki, trawy ozdobne

kominiarz
01-07-2012, 18:37
Dziękuję.

Damro
06-07-2012, 00:04
ja bym juz nic nie sadziła,jest cudnie,zgodnie z naturą.

kominiarz
15-07-2012, 19:06
Witam, a jednak podkusiło mnie i zacząłem walkę z rabatą pod świerkami, na razie zerwałem trawę, pozostało mi jeszcze wyrównanie terenu, położenie włókniny i zasypanie wszystkiego korą ogrodową. Może macie jakieś uwagi lub wskazówki podczas wykonywania takich prac na które należy zwrócić uwagę, bardzo dziękuję za porady.

kominiarz
12-10-2012, 19:23
Ostatnio uporałem się trochę z moją rabatką, poszło trochę kory, resztę prac pielęgnacyjnych na wiosnę.