PDA

Zobacz pełną wersję : Kawalerka - miejsce na sypialnię? Prośba o pomoc



tatianaaa
01-07-2012, 10:43
Witajcie,

zwracam się z prośbą o pomoc, bo mi już się kończą pomysły..
Mieszkanie 31m - zastanawiam się gdzie może być sypialnia. Czy w ogóle da się jakąś małą powierzchnię wygospodarować..
Łazienka - we wstępnym projekcie jest prysznic. Jednak wolałabym wannę. Myślę, czy wanna na całej ścianie naprzeciw wejścia, czy może narożna?

Jeśli macie jakieś pomysły, będę wdzięczna :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/729defa6bc13eaaf.html

Elfir
01-07-2012, 13:13
Próbowałam - nie dało się. Tylko jakiś mały aneks, ale i tak jest problem w ustawieniu szafy ubraniowej.

Łazienka - jak ustawisz wannę, jak chciałaś, to gdzie będzie kibelek albo pralka?

tatianaaa
01-07-2012, 21:03
Hm... niedobrze ;)
Ja myślałam, aby ścianę działową, tam gdzie docelowo jest kuchnia, podzielić na dwa pomieszczenia. W pierwszym (z oknem) wstawić tylko łóżko, w drugiej (tej od strony przedpokoju) - urządzić małą kuchnię...

Co do łazienki, to wc przesunąć w prawy róg, wtedy robi się miejsce, i ustawić wannę narożną; zlew (mała umywalka) w lewym rogu (zaraz przy wejściu), no i pralka tam gdzie jest.

Nie wiem tylko, czy to ma sens :/

Elfir
01-07-2012, 22:03
Łóżko dwuosobowe ma szerokość 160x200 cm. Można szerokości 140 cm poszukać, ale nie jest już tak wygodnie.
Próbowałam wstawić takie łóżko - nie zostaje miejsca na pokój. Myślałam o zamianie łazienki i kuchni miejscami. Też nie weszło (zwłaszcza jak ma być wanna).
W kuchni chcesz normalnie gotować czy tylko grzać wodę i odgrzewać gotowce w mikrofali?


Jeśli mała umywalka - to ja już wolałabym prysznic :)

kinka
02-07-2012, 20:50
Poniżej to co udało mi się wymyśleć,wanna 140x80cm,łóżko 140x200.Mimo wszystko nie robiłabym sypialni na tak małym metrażu,bo zrobi się wszędzie klitka.Małą przestrzeń trzeba otworzyć,a nie pomniejszać,bo inaczej to będziesz się wszedzie przeciskać a tu nie o to chodzi,lepiej mieć jeden większy pokój ale wielofunkcyjny.Drzwi do łazienki powinny otwierać się w drugą stronę,wannę można dać w prysznicem 2w1.

Elfir
02-07-2012, 21:39
W drugiej propozycji brak miejsca na szafę na ubrania.

joliska
03-07-2012, 05:48
I narożnik w tak małym wnętrzu to pomyłka...

Elfir, czy po totalnej przeróbce kuchni, udałoby się zrobić coś takiego?

https://lh5.googleusercontent.com/-JOOXvmiSLxk/T_J9aZhxLTI/AAAAAAAAHKk/zdrR34Pm2aQ/s640/31mkw.jpg

kinka
03-07-2012, 08:02
Joliska,okragły stól to też pomyłka zajmuje wiecej miejsca niż kwadratowy dosunięty do ściany.Poza tym robienie kuchni w pokoju 17m hm........,gdzie lodówka,gdzie blat roboczy. Po co umieszczać 180cm łóżko,140cm w zupełnosci wystarczy dla 2 osób. A ta sofa to chyba jakaś miniaturka,dalam narożnik 2x1,2m bo zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny komplet a można przynajmniej wygodnie oglądac tv i siąść z gośćmi przy kawie.Nie mam pojęcia skąd to mam ale wklejam,prawie identyczny uklad jak u ciebie tu jest 32m

Elfir
03-07-2012, 14:15
W małych wnętrzach okrągły może być wygodniejszy, bo nie ma kantów o które można się uderzać.

Oczywiście można wciskać meble na siłę, a aneks kuchenny zrobić bez jakiegokolwiek blatu roboczego. Tylko to nie będzie wygodny dom.
Wychodzenie z łóżka od szczytu lub przez partnera (np.w nocy na siku) jest uciążliwe. Co innego, kiedy zakłada się życie w ciasnocie pół roku, a co innego kilka lat.

W każdym razie szafy w małym wnętrzu to podstawa - wiadro, środki czystości, kurtki, buty, ubrania.


Mnie wychodzi aneks kuchenny z aneksem do siedzenia:
http://images42.fotosik.pl/478/449594459786e995.jpg

tatianaaa
03-07-2012, 16:28
Kinka - wielkie dzięki za łazienkę. Z wanną :) Myślę, że na pewno skorzystam z którejś z Twoich propozycji.
Bardzo podoba mi się wersja, gdzie w miejscu łazienki jest kuchnia. Niestety jest to niemożliwe ze względów technicznych :/

Elfir - Twój pomysł ze zwiększeniem łazienki też mi daje teraz do myślenia :)

Co do "sypialni"to szczerze powiedziawszy nie za bardzo bym chciała, aby łóżko wylądowało tam gdzie są większe okna. Nie wiem , czy dałabym radę przebywać w pomieszczeniu, gdzie jest kuchnia z pokojem i małe okno..

Zaproponowano mi również takie rozwiązanie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07af9109f1e109f7.html
Co myślicie?

Elfir
03-07-2012, 18:16
Spisz sama czy z partnerem? W powyższej propozycji jest łóżko o szerokości ok. 120 cm. Ja czułam się ciasno na 140 cm z mężem.
Problemem będzie też otwarcie dolnych szafek w kuchni, bo tam między szafkami jest max 80 cm.

Bob001
09-07-2012, 10:43
Jeśli nie spędzasz dużo czasu w kuchni zainwestuj w porządną sypialnię. Wybierz łóżko takiej wielkości jaka będzie Ci odpowiadać. Po co masz później pluć sobie w brodę, ze mogło być większe. Lepiej postawić na zdrowy, wygodny sen niż na więcej miejsca w kuchni, gdzie przeważnie jesz tylko śniadanie i pijesz herbatę przed snem.