PDA

Zobacz pełną wersję : subit



piter30
01-07-2012, 14:03
panowie mam do zrobienia u takiej strszej pani bukowy parkiet niestety jest on kladziony na subicie i teraz pytanie wiem ze by go nie rozpuscic to trzeba zastosowac lakier poliurytanowy na bazie wody ale moze mi ktos doradzic konkretny lakier i podklad nie musi byc to 1 klasa lakieru chodzi o cene dziekuje i pozdrawiam
:yes:

jarekkur
01-07-2012, 16:02
panowie mam do zrobienia u takiej strszej pani bukowy parkiet niestety jest on kladziony na subicie i teraz pytanie wiem ze by go nie rozpuscic to trzeba zastosowac lakier poliurytanowy na bazie wody ale moze mi ktos doradzic konkretny lakier i podklad nie musi byc to 1 klasa lakieru chodzi o cene dziekuje i pozdrawiam
:yes:

Zgodnie z wolą naszego umiłowanego rządu starsze Panie, w celu wiadomym powinny żyć w środowisku rakotwórczym? Czy według Ciebie również? Czy ta Pani wie w jakim środowisku żyje? Jeżeli jesteś parkiedciarzem czy tylko cykliniarzem, Twoim obowiązkiem jest przedstawić tej pani, zagrożenia płynące w jakich żyje z wielocyklicznych aromatycznych węglowodorów, w tym najbardziej szkodliwym z tego zestawu Benzo(a)pirenowi.
Lakiery akrylowo- poliuretanowe wodorozcieńczalne są w cenie 45zł. Jednak te lakiery w tej cenie, nie dają tego czego od nich się oczekuje, czyli wytrzymałości na ścieranie, są krótko-żywotne. Lakiery poliuretanowe 1k lub 2k są w cenie od 65zł w górę do 156zł. Tanie akrylowo-poliuretanowe znajdziesz w castoramie.

piter30
01-07-2012, 21:22
wiesz to znajoma babci nie bedzie jej poprostu stac na nowy parkiet tak ze wymiana nie wchodzi w gre babunia chce (zostawic po sobie porzadek ) czyli interesuje mnie lakier poliuretanowy jakies propozycje (prosze wziasc pod uwage cene ) dziekuje i pozdrawiam

fredi07
01-07-2012, 22:39
Przy buczynie na subicie tylko woda. Ja robię tylko na 2k. Buczyna to jedyne drewno, które jeśli leży na subicie a zostanie potraktowane lakierem rozpuszczalnikowym typu Capon, domalux wyciągnie na powierzchnię tłuste ropopochodne subitu. Parkiet wyjdzie jak krowa w kropki bordo.
Jarek ojciec zakładał parkiety na subicie i lakierował chemosilem i ma 85 lat. Jaskiniowcy mieli świeże powietrze i czystą wodę i żyli po 30 lat. Ale masz rację. Mieszkanie z takim dziedzictwem epoki to nie uzdrowisko.

fredi07
01-07-2012, 22:54
Piter 30 jeśli nie robisz podłóg zawodowo, chcesz zrobić na wypożyczonym sprzęcie to daruj sobie bo przepłacisz i polegniesz.

piter30
02-07-2012, 15:14
ale ja juz robilem podłogi wiem mniej wiecej co i jak

fredi07
02-07-2012, 22:52
ale ja juz robilem podłogi wiem mniej wiecej co i jak
Przypuszczam, że mniej niż więcej. Profesjonalna firma jest profesjonalnie wyposażona i dba o sprzęt. Uwierz, że wypożyczenie wszystkiego co potrzebne drożej wyjdzie niż firma.

jarekkur
02-07-2012, 23:28
Przy buczynie na subicie tylko woda. Ja robię tylko na 2k. Buczyna to jedyne drewno, które jeśli leży na subicie a zostanie potraktowane lakierem rozpuszczalnikowym typu Capon, domalux wyciągnie na powierzchnię tłuste ropopochodne subitu. Parkiet wyjdzie jak krowa w kropki bordo.
Jarek ojciec zakładał parkiety na subicie i lakierował chemosilem i ma 85 lat. Jaskiniowcy mieli świeże powietrze i czystą wodę i żyli po 30 lat. Ale masz rację. Mieszkanie z takim dziedzictwem epoki to nie uzdrowisko.
Jaskiniowcy wodę pili, ale nic lub wyjątkowo rzadko robili z nią coś więcej. Smród ich zabijał.

piter30
04-07-2012, 10:26
Przy buczynie na subicie tylko woda. Ja robię tylko na 2k. Buczyna to jedyne drewno, które jeśli leży na subicie a zostanie potraktowane lakierem rozpuszczalnikowym typu Capon, domalux wyciągnie na powierzchnię tłuste ropopochodne subitu. Parkiet wyjdzie jak krowa w kropki bordo.
Jarek ojciec zakładał parkiety na subicie i lakierował chemosilem i ma 85 lat. Jaskiniowcy mieli świeże powietrze i czystą wodę i żyli po 30 lat. Ale masz rację. Mieszkanie z takim dziedzictwem epoki to nie uzdrowisko.

a co znaczy 2k szukalem i nic czy to chodzi o hardzlack czy jakos tak ???? czy o lakier wodny poliurytanowy 2 skladnikowy????