PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usun?? zaschni?te ?lady po piance monta?owej?



Feft
27-05-2004, 08:23
Robotnicy zostawili mi w prezencie pianę montażową na bramie garażowej (już zaschnięta). Znacie jakiś sposób na usunięcie tego?

Pawel P.
27-05-2004, 08:33
Z tego co słyszałem zaschniętą piankę montażową (budowlaną) można usunąć wyłącznie sposoben mechanicznym. :-?
Pozdrawiam

Andrzejzs
27-05-2004, 16:13
Czyszczenie mechaniczne zaschnietej pianki montażowej jest praktycznie niemozliwe. Prędzej uszkodzisz czyszczony element np rame okna czy drzwi niz ja usuniesz :( . Próbowałem :evil: . Nie powiem co pomyślałem o wykonawcy. Ale gdzieś widziałem środki chemiczne do usuwania pianki. Tylko w reklamówkach. Niestety nie pamietam nazwy ani producenta. Trzeba popytac w hurtowniach.

Feft
28-05-2004, 08:10
Mam taki środek, ale służy do usuwania świeżej pianki. :(
Jeśli porysuję bramę, to będę musiał ją pomalować - mam za swoje, nie zauważyłem tego od razu, a teraz robotnikowi niczego już nie udowodnię.

zbys
28-05-2004, 09:05
A aceton???Ale nie znam dxziałania!!!!!!!!!!1

msobanie
21-06-2004, 06:47
Witam,
Podciagam temat - bo mam do oczyszczenia drzwi okleinowe :-( - w zasadzie oscieznice. Sposob mechaniczy odpada zupelnie.
Preparat, ktory sluzy do czyszczenia pianki (swiezej - nie zaschnietej) zawiera aceton, ale bardzo slabo (albo wcale) dziala na utwardzona.
Macie jakies pomysly?
Pozdrawiam
Mirek

arzesz
21-06-2004, 08:57
Ja również chętnie się dowiem.
U mnie temat dotyczy ościeżnicy drewnianej drzwi wejściowych.

Marbo
21-06-2004, 11:00
Co prawda czyściłam niewielkie kawałaeczki, ale usunęłam wszystko zwykłą kuchenną gąbką (ze ścierającą warstwą z jednej strony)zwilżoną w czystej wodzie. Delikatnie pocierać w poprzek struktury drewna. Jeżeli pianki jest grubo - najpierw zciąć bezpiecznie nadmiar.

gonzops
21-06-2004, 11:15
Witam
Jest srodek do usuwania zaschniętej pianki ,sadząc po zapachu,na bazie acetonu.Miałem ten sam problem na parapetach z PCV.Po kilku próbach wszystko zeszło.Trzeba jednak bardzo uważać,nalezy lekko zwilzyć szmatkę i wycierać , tak było w przypadku PCV.Natomiast na drewnianych powierzchiach np oknach pianka zejdzie, ale lakier się zmatowi.Trzeba najpierw wykonać próbe.

Wiech
21-06-2004, 12:30
Niewielkie zabrudzenia usuwałem octem.Wiech

Ciechanka
21-06-2004, 12:48
U nas ubrudzony był brodzik - ale udało się to ściąć lekko taką żyletką w oprawce (zakupiliśmy razem z nożami do cięcia tapet) - ale fakt że warstwa była bardzo cienka. Nie udało się wyczyścić w miejscu gdzie było grubo (na szczęście na piecu od CO). Preparat do czyszczenia pianki nie działa na zaschniętą - tylko na świeże plamy.

jędrzej
22-06-2004, 20:53
Jeśli masz tego dużo, to koszmar. Ja usuwałem mechanicznie - ile się dało ścinałem nożem, potem skrobałem paznokciem (całkiem dobre narzędzie, ale trochę nietrwałe) a na koniec mleczkiem CIF. Ideału nie udało się osiągnąć. :cry:

gosciu01
23-06-2004, 23:19
miałem niewielkie plamy na drewnianych oknach i też niczym nie mogłem tego usunąć.
Zaskoczony byłem efektem, jak konserwowałem i polerowałem okna fornitem :D
Całkiem nie zeszło, ale teraz wygląda to duuużo lepiej.

Fornit bardzo sprawnie usunął też stary klej z szyb ( ten od naklejek ).

Cz.

karolinaj
30-06-2004, 12:21
Jest cos takiego jak Czyścik do pian, marka TYTAN, zaschnieta tez usuwa

Pawel P.
01-07-2004, 08:03
Świeżą może tak, ale zaschniętą? - Wątpię...

Feft
01-07-2004, 08:13
O ile dobrze pamiętam (niestety, wyrzuciłem już puszkę) to taki środek już miałem - świetnie czyści świeżą piankę, ale w ogóle nie czyści zaschniętej. :(

Rafał Storm
01-07-2004, 09:03
Ciężka sprawa, ważne jest czy zaschła w postaci w jakiej spadła na powierzchnię czy też może ktoś próbował wycierać świeżą i zostawił plamy i resztki. w pierwszym przypadku masz sznasę, takie środki ma min TYTAN, możesz próbować mleczkiem typu CIF, ale to cięzka sprawa. W drugim przypadku tylko czyszczenie mechaniczne, niestety wiąże się to z uszkodzeniami PCV, a potem polerowanie, a efek może być i tak mizerny.

tjup_
01-07-2004, 18:50
Starą piankę na oknach i parapetach PCV udało mi się usunąć benzyną lakową, polecano mi też ,,Płyn czyszczący do pistoletw i piany'' w areozolu firmy Soudal, ale jeszcze tego nie stosowałem, bo benzyna w moim przypadku poskutkowała.

Alupin
02-07-2004, 00:59
Jest taki spray dla elektroniki LabelOff , ktory usuwa naklejki... Psikamy na pianke, czekamy 5 minut i powinno zejść. Spray ma konsystencje żadkiego oleju ( tłuste świństwo ) ale powinno pomóc...