PDA

Zobacz pełną wersję : Strop teriva czy lany na 2 domy (czas, cena, jakosc)



przemek4net
03-07-2012, 15:13
Witam
temat obklepany ale raczej nie znalazlem jednoznacznej odp.
region Wroclaw (czytaj robota droga)
2 domy wolnostojace beda budowane o laczniej powierzchni stropu 260m2, sciany roboczo silka jakas
projekt ind. (bez wykonawczego) - wlasnie tworzony wiec sprawa otwarta (architekt bardziej namawiaja na lany zaznaczajac ze pewnie wyjdzie drozej bez wskazania kwoty "drozej")
Strop moze byc lany badz np teriva.
Wybor ze wgledu na 3 kryteria
- koszt/m2 (plus/minus z robota bez rachunku)
- "bezawaryjnosc" (mam w szeregu terive i nic sie nie dzieje ale widze po forach ze strasza, ze teriva popekac moze/nie wiem na ile czesto to wystepuje/)
- logistyka budowania 2 stropow: w praktyce nie wiem czy nie bedzie tak, ze ekipa "ulozy" jeden lany, bedzie czekala pare tygodni i dopiero wtedy wezmie sie za drugi (bo nie bedzie miala drewna dosyc)
- czas dudowy stropu (domy raczej powinny powstawac szybko)
Czy przy tak ogolnikowo zdefiniowanych zmiennych raczej teriva czy wybor wcale nie jest taki jednoznaczny?
Moze jakis "hicior" teraz lepszy niz teriva jest?
pozdrawiam,
Przemek

Aedifico
03-07-2012, 15:27
Zapytaj o "Filigran".

przemek4net
03-07-2012, 16:28
wg wstepnego research to
- uklada sie to szybciej
- potrzeba dzwig
- chyba temu blizej do monolitu niz terivy
- jak to cenowo w praktyce wyglada?
nie widze specjalniej popularnosci - rynek nie docenia czy ma jakas wade o ktorej warto wiedziec?
Pozdrawiam,
Przemek

przemek4net
03-07-2012, 16:30
..

SKUT13
03-07-2012, 17:23
wg wstepnego research to
- uklada sie to szybciej
- potrzeba dzwig
- chyba temu blizej do monolitu niz terivy
- jak to cenowo w praktyce wyglada?
nie widze specjalniej popularnosci - rynek nie docenia czy ma jakas wade o ktorej warto wiedziec?
Pozdrawiam,
Przemek

Zważywszy, że projektuję tego średnio 10-12tyś m2 miesięcznie pewnie nie jestem bezstronny, ale z tym brakiem popularności bym nie przesadzał. Wadę ma: potrzeba dźwigu i ekipy która ma pojęcie o zbrojeniu(podobnie jak w monolicie). Sporo wytwórni ma swoje ekipy i to skutecznie eliminuje tą wadę. Cena w ogromnym stopniu zależy od odległości od wytwórni.