PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TK8GL pracownia ARCHITEKA



_Gosiaczek_
03-07-2012, 18:35
Witam serdecznie
Dość poważnie zastanawiam się nad tym projektem. Wstępnie pokazałam go architektowi, który miałby go adaptować i przyznał, że jest to jeden z lepszych jakie widział.
Martwi mnie tylko malutka kotłownia.
Są tu może osoby którym ten domek spodobał się tak samo jak mi? :)
LINK do projektu http://www.tooba.pl/projekt-domu-TK-8-GL1/a,s_pd,idp,12884,mirrorView,1.html

Co byście zmienili w tym projekcie? Może widzicie wady, których ja nie dostrzegam?

Elfir
03-07-2012, 19:35
Mała kotłownia nie jest problemem gdy ma się gaz, prąd lub PC.

Dla mnie ten projekt nie jest optymalny, np. brak miejsca na szafę w wiatrołapie, we wnęce przy drzwiach zmieści się tylko płytka komoda na buty. Garaż nie jest połączony z domem.
Dziwne, że przy tak małym domu potrzeba aż dwóch ścian nośnych, by podtrzymać klatkę schodową. Bo optymalnym rozwiązaniem byłoby zrobić szafę na ubrania pod schodami, dostępną z wiatrołapu.

_Gosiaczek_
03-07-2012, 19:49
Podczas kolejnego spotkania z architektem wspomnę o Twoich sugestiach. Szczerze mówiąc czekałam na Twoją opinię.
Dziękuję uprzejmie :)
Ciekawi mnie czy łatwo jest zmienić ścianę nośną na działowa, ale to już pytanie raczej do osoby adaptującej projekt.

Elfir
03-07-2012, 20:44
Nie jest łatwo, ale można wstawić słup i podciąg. Wymaga to jednak na nowo przeliczenia nośności, nie wiem czy adaptującemu się będzie chciało.
Możesz też zrobić schody drewniane, wówczas nie muszą opierać się na ścianach nośnych.

Pomyśl też o powiększeniu okien od szczytu na poddaszu. Okna połaciowe są drogie i mocno przegrzewają pomieszczenia, więc lepiej je ograniczać.

Nad garażem można zrobić sypialnię z własną łazienką.

Az się prosi poszerzyć projekt o 60 cm :)

_Gosiaczek_
09-07-2012, 10:35
Czy jeśli powiększę okna szczytowe to mogę w tych pokojach w ogóle zrezygnować z połaciowych? Nie będzie za ciemno? Zostawiłabym połaciowe tylko i wyłącznie w najmniejszym pokoju i łazience (tam gdzie nie ma okien szczytowych).

Elfir
09-07-2012, 10:46
wszystko zależy od tego na jakie strony świata wychodzą okna. Od północy może być ciemno.
Moim zdaniem dwie sypialnie z lewej wystarczy im światło z okien klasycznych, zwłaszcza jak obręb okapu dachu będzie mniejszy a wystawa będzie zachodnia lub południowa.

Możesz też przerobić projekt na bardziej nowoczesny, robiąc dom bez okapów i wówczas do pokoju bez ściany szczytowej można wstawić okna kolankowe.