PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z oknem HST z Oknoplastu



Andzia K
04-07-2012, 14:07
Witam wszystkich, mam problem z oknem przesuwnym HST Oknoplastu.
Zastanawiamy się czy to norma w tych oknach czy błąd przy montażu, a mianowicie chodzi o ich przesuwanie. Ja jeśli się porządnie nie zaprę to ich nie otworzę. Jak klamkę ustawię w połowie między otwarciem a zamknięciem to idzie lżej, ale i tak to nie jest do końca to czego oczekiwaliśmy... Na reklamówkach Oknoplastu mała dziewczynka otwierała okno jedną ręką... Zauważyliśmy też, że opór zmniejsza się wraz ze spadkiem temperatury. No ale tych okien raczej nie otwiera się zimą tylko użytkuje latem... Nie wiemy co mamy zrobić. Montażyści powiedzieli, że tak musi zostać, że kiedys ktoś z ich klientów tez reklamował taki przypadek i przyjechał serwis z Krakowa i nic nie zrobił, bo te okna tak mają, a tam niby nie ma regulacji jako takiej...
Czy ktoś miał też taki problem? Będę wdzięczna za odpowiedzi

bwojtek
04-07-2012, 15:22
Ja jeśli się porządnie nie zaprę to ich nie otworzę. Jak klamkę ustawię w połowie między otwarciem a zamknięciem to idzie lżej, ale i tak to nie jest do końca to czego oczekiwaliśmy...
Nie wiem jak duży test ten HS ale generalnie prawidłowo wykonany i zamontowany HS pracuje bardzo lekko. Oczywiście pierwszy moment wymaga trochę więcej siły by tą całą masę ruszyć z miejsca ale dalej można jednym paluszkiem popychać. To co piszesz o klamce może wskazywać na złe wykonanie okna (za mały luz między skrzydłem a ramą) lub niewłaściwy montaż.

Andzia K
04-07-2012, 20:01
Okno ma wymiar 2350 x 3020.
Czyli rozumiem, że faktycznie nie da się tego okna wyregulować, zwłaszcza jeśli chodzi o klamkę i jedyna opcja to demontaż.?
A ja już tynki mam... :(

T12345T
04-07-2012, 20:08
Okno ma wymiar 2350 x 3020.
Czyli rozumiem, że faktycznie nie da się tego okna wyregulować, zwłaszcza jeśli chodzi o klamkę i jedyna opcja to demontaż.?
A ja już tynki mam... :(

Przede wszystkim, to Ty wołaj serwis z fabryki, bo Twoja ekipa słabo rokuje. Jeśli wystarczy regulacja, to fabryczni zrobią co trzeba, bo wiedzą jak. Jeśli montażyści spieprzyli robotę, to powinni zapłacić za tynki, wyegzekwowanie kasy nie powinno stanowić większego problemu nawet jak się będą stawiali.

Andzia K
04-07-2012, 20:30
No ekipa niby po szkoleniach w Oknoplaście z certyfikatem... Nie brałabym pierwszych lepszych z ulicy. Ale chyba faktycznie lepiej wołać serwis z fabryki.

ClNEK
04-07-2012, 20:39
W drzwiach typu HST jedyna regulacja jest za pomocą podkładek miedzy szybą a ramą.

Oknoplast-Kraków
10-07-2012, 09:10
Witam wszystkich, mam problem z oknem przesuwnym HST Oknoplastu.
Zastanawiamy się czy to norma w tych oknach czy błąd przy montażu, a mianowicie chodzi o ich przesuwanie. Ja jeśli się porządnie nie zaprę to ich nie otworzę. Jak klamkę ustawię w połowie między otwarciem a zamknięciem to idzie lżej, ale i tak to nie jest do końca to czego oczekiwaliśmy... Na reklamówkach Oknoplastu mała dziewczynka otwierała okno jedną ręką... Zauważyliśmy też, że opór zmniejsza się wraz ze spadkiem temperatury. No ale tych okien raczej nie otwiera się zimą tylko użytkuje latem... Nie wiemy co mamy zrobić. Montażyści powiedzieli, że tak musi zostać, że kiedys ktoś z ich klientów tez reklamował taki przypadek i przyjechał serwis z Krakowa i nic nie zrobił, bo te okna tak mają, a tam niby nie ma regulacji jako takiej...
Czy ktoś miał też taki problem? Będę wdzięczna za odpowiedzi



Witam,
Drzwi HST to nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiające wykonanie bardzo dużych przeszkleń, a jednocześnie zastosowana technologia podnoszono-przesuwna, zapewnia im stabilność i lekkość działania sytemu. Dlatego jest nam niezmiernie przykro, że zamontowany u Państwa system nie działa poprawnie. W związku z tym, bardzo prosimy o kontakt z naszym firmowym serwisem pod numerem 012 279 71 77. Mamy nadzieję, że uda się nam rozwiązać powstały problem.

Pozdrawiam,
Monika Sosnowska-Rainer
Specjalista ds. PR
Oknoplast

malux20
10-07-2012, 15:26
ten balkon od nasłonecznionej strony?
czy biały?

jeśli nie to cudów nie będzie- odpowiedz sobie ile mb plastyku w kolorze na sloncu może zmienić rozmiar, czy to jest bliżej 1mm czy 1cm

generalnie hs leżący na stojaku pod kątem i w dodatku na lawecie otwiera się paluszkiem

rozmiar tego balkonu nie jest duży ,

Andzia K
10-07-2012, 21:02
Okno jest od zachodu, w okleinie o kolorze orzech. Problem w tym, że okno otwiera się w miarę dobrze, ale jak klamka jest w pozycji równoległej do podłogi, a powinna być klamka w dole w pozycji prostopadłej do podłogi. Dzwonię jutro do serwisu producenta, zobaczymy co mi powiedzą.

Dom i ogród w lesie
17-07-2012, 15:33
Ja mam chyba takie same okno jak Ty, też z Oknoplastu, przesuwne i uchylne i kolor też orzech:)). I wszystko chodzi bez zarzutu. Okno użytkuję regularnie od 2008 roku ( zmontowane było w grudniu 2007 r). Mój syn ma 6 lat i bez przeszkód otwiera okno. Moim zdaniem, nie czekaj dłużej i dzwoń po serwis. Okno nie jest tanie więc masz prawo wymagać. Zresztą zawsze kupując, nie ważne czy drogie czy tanie. W tym przypadku firma coś sobą reprezentuje, więc nie zastanawiaj się ani chwili. Powinno chodzić łatwo, a Ty powinnaś być zadowolona.
Pozdrawiam
125711125712125713

IVO333
17-07-2012, 18:28
Ja mam chyba takie same okno jak Ty, też z Oknoplastu, przesuwne i uchylne i kolor też orzech:)). I wszystko chodzi bez zarzutu. Okno użytkuję regularnie od 2008 roku ( zmontowane było w grudniu 2007 r). Mój syn ma 6 lat i bez przeszkód otwiera okno. Moim zdaniem, nie czekaj dłużej i dzwoń po serwis. Okno nie jest tanie więc masz prawo wymagać. Zresztą zawsze kupując, nie ważne czy drogie czy tanie. W tym przypadku firma coś sobą reprezentuje, więc nie zastanawiaj się ani chwili. Powinno chodzić łatwo, a Ty powinnaś być zadowolona.
Pozdrawiam
125711125712125713

Masz HKS czyli zupełnie inną konstrukcję.

Dom i ogród w lesie
17-07-2012, 19:26
Sprawdziłam właśnie różnicę, fakt moje jest inne ;)) Dlatego napisałam, że moje jest "chyba takie same". :)) Ale nie zmienia to faktu, że okno ma chodzić bez zastrzeżeń, więc ja bym dzwoniła po serwis.

Andzia K
27-07-2012, 22:13
Sprawa wygląda następująco.
Pani, która udzieliła się na forum podała mi zły numer telefonu. Zadzwoniłam na główny numer i poprosiłam z serwisem, serwis nie odebrał i tak 3 razy. W końcu poprosiłam o numer bezpośredni, co będę płacić za połączenie, które mi nic nie daje. Dzwoniłam chyba z 15 razy, nikt nie odbierał. Po 2 tygodniach udało mi się dodzwonić. Przedstawiłam problem, zapytano mnie gdzie kupowałam okna, powiedziałam, więc odpowiedzieli, że mam zgłosić reklamację sprzedawcy i poprosić o serwis z centrali! Oni inaczej nie mogą... :bash: Dzisiaj cały dzień próbowałam się dodzwonić do sprzedawcy, nie dodzwoniłam się... Ach te urlopy! :bash::bash::bash:
Będę informować o postępach.

witek86
30-07-2012, 09:21
No ekipa niby po szkoleniach w Oknoplaście z certyfikatem... Nie brałabym pierwszych lepszych z ulicy. Ale chyba faktycznie lepiej wołać serwis z fabryki.

Mam takie dwa:D a wystarczyło kiwać głową i ładnie siedzieć:)

witek86
30-07-2012, 09:28
Sprawa wygląda następująco.
Pani, która udzieliła się na forum podała mi zły numer telefonu. Zadzwoniłam na główny numer i poprosiłam z serwisem, serwis nie odebrał i tak 3 razy. W końcu poprosiłam o numer bezpośredni, co będę płacić za połączenie, które mi nic nie daje. Dzwoniłam chyba z 15 razy, nikt nie odbierał. Po 2 tygodniach udało mi się dodzwonić. Przedstawiłam problem, zapytano mnie gdzie kupowałam okna, powiedziałam, więc odpowiedzieli, że mam zgłosić reklamację sprzedawcy i poprosić o serwis z centrali! Oni inaczej nie mogą... :bash: Dzisiaj cały dzień próbowałam się dodzwonić do sprzedawcy, nie dodzwoniłam się... Ach te urlopy! :bash::bash::bash:
Będę informować o postępach.

Pani od PR do zwolnienia:D żartuje oczywiście
Przy hs domknięcie(opuszczenie) i otwarcie (poniesienie) skrzydła wykonując ruch klamką powinno być naprawdę bardzo łatwą sprawą ale taki spory HS z 3szybami to tak jak mówił kolega Wojtek w pierwsze "pchnięcie" trzeba włożyć troszkę energii
W salonie mamy hs o szerokości 2900 2 szyby a np montowany ostatnio 3700 3 szyby jest róznica:)

kolpus
01-08-2012, 08:37
Witam
Mam podobny problem, tez mam dwa HST - jedno z salonu chodzi idealnie drugie w jadalni juz niestety nie, trzeba włożyć duzo siły żeby go otworzyć - właśnie dlatego żeby było łatwo otwierać - dwójka dzieci w domu dopłaciliśmy sporo kasy do HST a nie HSK. Okna są podobnych rozmiarów więc na pewno jest coś nie tak z montażem nie wiem. Pani, która jest przedstawicielka Oknoplastu a dokładniej rzecz biorąc człowiekiem od PR tejże firmy udziela odpowiedzi na forum i podaje zły numer do serwisu to już lekka przesada. Ja też próbowałam sie dodzwonić do serwisu ale niestety - trzeba mieć duzo szczęścia. Zostawiłam numer u Pani recepcjonistki z informacj\ą ,że prosze o kontakt serwisu poniewaz dodzwonienie się do nich graniczy z cudem. Tydzień czasu mija i cisza. Sprzedawca od którego kupiłam okna twierdzi, że zgłosił w miom imieniu reklamację i dalej cisza. Mam adres e-mail do serwisu od mojego sprzedawcy więc od dzisiaj będę wysyłać codziennie po kilka wiadomości w sprawie mojej reklamacji. Jestem bardzo rozczarowana postawą firmy OKNOPLAST. Uważam -tu informacja do Pani od PR firmy OKNOPLAST, który była łaskawa odpowiedzieć na forum - że najwyższy czas poświęcić trochę czasu właśnie na klientów, którzy już dokonali zakupów i zacząć dbać o ich komfort uzytkowania produktu. Bo ja straciłam zaufanie do tej firmy. Nigdy bym nie przypuszczała, że tak renomowana firma jak OKNOPLAST ma tak fatalny kontakt z serwisem.

Andzia K
01-08-2012, 09:01
Ja dodzwoniłam się w końcu do mojego sprzedawcy. Ze względu na okres urlopowy zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu. Przyjedzie razem ze swoim serwisantem od tych okien i jak się nic nie uda zrobić to zawołają serwis z Krakowa.
Też uważam, że Oknoplast powinien popracować nad opieką wobec klientów, które towar już zakupiły. Ten temat jest jednym z pierwszych, które wyświetlają się w googlach po wpisaniu " HST Oknoplast". Myślę, że to słaby PR dla firmy...

witek86
01-08-2012, 09:43
Witam
Mam podobny problem, tez mam dwa HST - jedno z salonu chodzi idealnie drugie w jadalni juz niestety nie, trzeba włożyć duzo siły żeby go otworzyć - właśnie dlatego żeby było łatwo otwierać - dwójka dzieci w domu dopłaciliśmy sporo kasy do HST a nie HSK. Okna są podobnych rozmiarów więc na pewno jest coś nie tak z montażem nie wiem. Pani, która jest przedstawicielka Oknoplastu a dokładniej rzecz biorąc człowiekiem od PR tejże firmy udziela odpowiedzi na forum i podaje zły numer do serwisu to już lekka przesada. Ja też próbowałam sie dodzwonić do serwisu ale niestety - trzeba mieć duzo szczęścia. Zostawiłam numer u Pani recepcjonistki z informacj\ą ,że prosze o kontakt serwisu poniewaz dodzwonienie się do nich graniczy z cudem. Tydzień czasu mija i cisza. Sprzedawca od którego kupiłam okna twierdzi, że zgłosił w miom imieniu reklamację i dalej cisza. Mam adres e-mail do serwisu od mojego sprzedawcy więc od dzisiaj będę wysyłać codziennie po kilka wiadomości w sprawie mojej reklamacji. Jestem bardzo rozczarowana postawą firmy OKNOPLAST. Uważam -tu informacja do Pani od PR firmy OKNOPLAST, który była łaskawa odpowiedzieć na forum - że najwyższy czas poświęcić trochę czasu właśnie na klientów, którzy już dokonali zakupów i zacząć dbać o ich komfort uzytkowania produktu. Bo ja straciłam zaufanie do tej firmy. Nigdy bym nie przypuszczała, że tak renomowana firma jak OKNOPLAST ma tak fatalny kontakt z serwisem.

Ja oknoplast mam za dobrą firmę tylko nie lubię ich za uważanie się za pępek świata ale to swoją drogą!
Tylko zastanawia mnie sprawa taka iż w Lubinie sprzedawca oknoplastu nabrał zaliczki i olał wszystko.
Oknoplast wstawił nowego przedstawiciela i ciekawi mnie z kim ty ustalasz reklamację?
Nowy diler musi teraz zapracować na swoją opinię ale znam ich i wiem że takich problemów już na pewno nie będzie.Chyba że kupiłaś nie w salonie w Lubinie to ok! a jak tak to na przykładzie Kosi(o ile dobrze pamiętam) mogą teraz powiedzieć że ci wstawią ok ale odpłatnie itd

witek86
01-08-2012, 09:44
Ja dodzwoniłam się w końcu do mojego sprzedawcy. Ze względu na okres urlopowy zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu. Przyjedzie razem ze swoim serwisantem od tych okien i jak się nic nie uda zrobić to zawołają serwis z Krakowa.
Też uważam, że Oknoplast powinien popracować nad opieką wobec klientów, które towar już zakupiły. Ten temat jest jednym z pierwszych, które wyświetlają się w googlach po wpisaniu " HST Oknoplast". Myślę, że to słaby PR dla firmy...

dwie osoby przy takiej ilości to dla nich znikomy procent teraz pewnie trzeba rozmawiać biegle po włosku by się dogadać:)

kolpus
01-08-2012, 11:17
Ja na szczęście kupowałam okna przez OKNOPLAST JAWOR - sprzedawcę gorąco polecam, naprawdę bardzo miła obsługa i wszystko ok nie mam zastrzerzeń. Miałam ofertę z firmy OKNOPLAST Lubin ale wybrałam lepszych - zadziałała kobieca intuicja. Właśnie a co z serwisem w przypadku gdy tak jak w Lubinie -sprzedawca ogłosił bankructwo- jak klienci, którzy zakupili okna przez lubiński OKNOPLAST (wielu ludzi wśród moich znajomych) mają kontaktować się z serwisem. Naprawdę to nie tak powinien się odbywać, to ja jako klient OKNOPLASTU mam problem z produktem i wolałabym kontaktować się bezpośrednio z serwisem a nie przez mojego sprzedawcę. Uważam, że czas na zmiany procedury serwisowej w firmie, która uważa się za "pępek świata" bo takie też odnoszę wrażenie.Okazuje, żę tak znakomita firma ma jednak jakieś mankamenty.

witek86
01-08-2012, 13:29
Z serwisem jest tak że jeśli firma montująca widzi w reklamacji swoją winę to stara się (dobra firma) to rozwiązać i zamknąć temat
Jeśli jednak powodem reklamacji jest coś co nie zależało od nich i nie ma innej opcji jak serwis firmowy to się go woła!
ale to chyba po to aby oni sami się upewnili że to ich wina :)
Co w przypadku bankructwa ? nie wiem ! jest już nowy sprzedawca na jego miejsce jak sprawa z zaliczkami i reszta się rozwiązała również nie wiem a jak nowy przedstawiciel będzie reagował na reklamacje klientów starego ? a jak ty byś miała poprawiać coś po kimś innym ? za darmo? chyba że im oknoplast będzie za to płacił

finlandia
01-08-2012, 13:54
Zmiana procedury serwisowej (bezpośrednio do fabryki) ma swoje plusy (powiedzy że może lepszy kontakt i kompetencje ) ale głównym minusem będą koszty. A kto za to zapłaci?

Marcin Z102
09-08-2012, 09:09
Problemu z naszym oknem HST z Oknoplast ciąg dalszy. Wczoraj przyjechała ekipa serwisowa przysłana przez lokalnego przedstawiciela u którego było kupione okno. Jak na złość wczoraj było 18 stopni więc okno chodziło elegancko, no ale po wyjasnieniu w czym rzecz zabrali się za ogledziny nieszczęsnego HST.
Nie omieszkałem podpytać panów o okna HST i dowiedziałem się że faktycznie okien HST nie da się wyregulować, więc jeśli Oknoplast produkując okno coś zepsuje to nawet najlepsza ekipa montująca nie jest w stanie tego okna dobrze osadzić tak żeby nie sprawiało problemów.
Więc jesli macie problemy z HST z Oknoplastu lub innego producenta to albo okno jest skopane albo montaż zły, innej opcji nie ma.

Ale wracając do naszego okna. W ruch poszły miarka, suwmiarka, trzy poziomice, balot styropianu jako podest i dwóch fachowców. Tak mierzyli przez dobrą godzinę i nie pasowały im wymiary. Dolna część okna miała idealny poziom, zewnętrzne pionowe słupki go nie miały (rozchodziły sie), a górna belka na środku była niżej o dobre 5mm niż na skrajnych końcach.
Nadziwić się nie mogli jak to możliwe żeby takie rzeczy się działy z takim oknem. Mierzyli na kilka sposobów aż w końcu znaleźli przyczynę problemu z otwieraniem się naszego jakże drogiego HST z Oknoplastu. Okazało się że środkowy słupek/część ramy, jest niższe o 5mm niż zewnętrzne słupki ... :eek:

Extra.. topowy produkt Oknoplastu... HST... krzywy... czyli co? Skoro nie da się tego badziewia regulować to wymiana?

Sprawa zgłoszona do przedstawiciela, który nam sprzedał okna. Jak będę coś więcej wiedział to zrelacjonuję dalszy przebieg sprawy.


A wszystkim planującym kupno okna HST z Oknoplastu zalecam dokładne sprawdzenie okna i jego wymiarów od razu po jego zamontowaniu.

malux20
09-08-2012, 09:38
problemem jest robienie stolarki na siłę -chodzi o wymiar i kształt
w pcv

Marcin Z102
09-08-2012, 10:48
problemem jest robienie stolarki na siłę -chodzi o wymiar i kształt
w pcv

Raczej precyzja wykonania okna HST, nie jest to jakaś kosmiczna technologia.

malux20
10-08-2012, 12:28
hs jest tak prymitywnym [ale najlepszym] okuciem że trudno to spierniczyć
hs bez pionu i poziomu i tak będzie pięknie funkcjonował

przypomnijcie mi jaką ma rozszerzalność profil pcv

Marcin Z102
10-08-2012, 12:36
Tu nie okucie i poziomowanie jest winne tylko źle wykonane okno.

MMichal
10-08-2012, 15:11
Witam


przypomnijcie mi jaką ma rozszerzalność profil pcv

tutaj link do wzoru obliczeniowego http://http://www.walraven.com/pl/pl/systemy-mocowania/informacje-techniczne/rozszerzalnosc-temperaturowa/ (http://www.walraven.com/pl/pl/systemy-mocowania/informacje-techniczne/rozszerzalnosc-temperaturowa/)

a teraz dla leniwych - zakładając, że zmiana temperatury profilu okiennego sięga średnio 40 stopni to 1 mb będzie pracował o ok. 3mm, jeżeli okno będzie w okleinie ciemnej, która w słonku potrafi nagrzać się do 70 stopni to wartość ta będzie jeszcze większa, wystarczy ją pomnożyć przez długość elementu i otrzymamy wynik.

Pozdrawiam

finlandia
10-08-2012, 16:35
Nie zgadzam się z tym, że HS`a nie można zepsuć w montażu. Można, bo nawet najmniejsze odchyłki przy tej wielkości dają duże przesunięcia. Brak pozimu 1mm na metrze oznacza średnio 2mm braku pionu. Do tego ta magiczna rozszerzalność profili i nic dziwnego, że coś gorzej pracuje, tzn. mocniej obciera w słońcu.

MMichal
10-08-2012, 18:41
Witam


Nie zgadzam się z tym, że HS`a nie można zepsuć w montażu. Można, bo nawet najmniejsze odchyłki przy tej wielkości dają duże przesunięcia. Brak pozimu 1mm na metrze oznacza średnio 2mm braku pionu. Do tego ta magiczna rozszerzalność profili i nic dziwnego, że coś gorzej pracuje, tzn. mocniej obciera w słońcu.

zgadzam się w 99 %, ten 1 % to dlatego, że to nie magia to fizyka :)

Pozdrawiam

Andzia K
31-08-2012, 22:47
Problem z serwisem firmy Oknoplast ciąg dalszy...
9 sierpnia jak już wcześniej Mąż napisał byli do naszego HST serwisanci lokalnego przedstawiciela firmy Oknoplast. Stwierdzili co stwierdzili (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205136-Problem-z-oknem-HST-z-Oknoplastu&p=5485681&viewfull=1#post5485681)i poinformowali, że jeszcze tego samego dnia pogadają z Szefem na ten temat i będzie zgłoszona reklamacja do producenta. Następnego dnia dostaliśmy informację, że reklamacja jest zgłoszona do producenta i w ciągu 2 tygodni Oknoplast ma się z nami skontaktować, aby ustalić termin przyjazdu serwisu. Więc 2 tygodnie minęły 24 sierpnia, a Oknoplast nie zadzwonił. Zdenerwowani postanowiliśmy pójść do przedstawiciela, a tu zdziwienie, firmy nie ma w miejscu gdzie była i nie ma kartki informującej coby się przeniosła lub zwinęła... :jawdrop: Dzwonimy do Szefa firmy. On na to, że jest za granicą, reklamacja jest zgłoszona i jak chcemy to możemy zadzwonić bezpośrednio do Oknoplastu, to oni potwierdzą.
No to dzwonimy, czyli powtórka z rozrywki... Udało się dodzwonić szybciej niż poprzednio (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205136-Problem-z-oknem-HST-z-Oknoplastu&p=5472450&viewfull=1#post5472450). Po drugiej stronie pewien Pan zapytał o nazwę przedstawiciela (w ten sposób dowiedziałam się, że firma się przeniosła gdzie indziej), moją godność i poinformował, że przedstawiciel wysłał do nich maila z informacją o reklamacji 14 sierpnia. Niestety, ale nie dołączył (lub nie wypełnił w ogóle) jakiegoś specjalnego druku reklamacyjnego, o czym został jeszcze tego samego dnia poinformowany. Od tamtego czasu nic nowego do nich nie wpłynęło, więc oni nie mogli rozpocząć procedury reklamacyjnej! :bash:
Więc grzecznie, ale stanowczo :mad: poinformowałam szanownego PANA, że mnie za bardzo nie interesuje korespondencja jaka jest wymieniana między nimi, a ich przedstawicielem. Ja jestem klientem, który czeka ponad 2 tygodnie, a w sumie to jakiś miesiąc na szanowny serwis z Oknoplastu do mojego HST! Jeśli mieli sygnał o jakiejś reklamacji, a przedstawiciel nie odpowiada na maila, to co? Zapomina się o tym? Należało chyba po 2 dniach się przypomnieć, bo może wiadomość zespamowano lub co innego ją pochłonęło...
Poinformowałam, że jest to bardzo niepoważne traktowanie klienta i mam dość czekania! Pan grzecznie poinformował, że w takim razie on zarejestruje reklamację i w ciągu 2 tygodni ktoś się do mnie odezwie, aby ustalić termin przyjazdu serwisu. Pytam ile to może potrwać. To zależy kiedy serwis będzie miał jeszcze jakieś reklamacje w tym kierunku. Mówię, że mnie za bardzo nie interesuje w jakim kierunku będą oni jechać, ale oczekuję, że będą w ciągu 2 tygodni u mnie. Grzecznie się pożegnałam i zakończyłam rozmowę.
To było wczoraj. Opowiedziałam wszystko Mężowi. Zdenerwowany zadzwonił do Szefa lokalnego przedstawiciela i powiedział, że nie życzy sobie niepoważnego traktowania! Zdziwiony Szef powiedział, że przed tygodniem Oknoplast miał wszystko przesłane... Nie wiem, kto kłamał... Nie interesuje mnie to...
Dzisiaj dzwoni do Męża telefon. Serwis Oknoplast, chce przyjechać do naszego HST za tydzień w czwartek. Zapraszamy!
O efektach wizyty serwisu na pewno poinformuję...

witek86
31-08-2012, 23:11
dobrze że się tylko przeniósł a nie znikł jak kilka punktów ostatnimi czasy:)
wszyscy chcą się wybielić więc nie wiadomo kto kłamał ...
tak to jest z reklamacjami ....
Teraz nowy salon i nowy właściciel firma godna polecenia!!!

finlandia
01-09-2012, 09:37
Ech ludziki. Co Wy z tymi dwoma tygodniami? powiedzmy ze to fajny, zwyczajowy termin na uczciwe rozmowy o reklamacjach.
Ale w praktyce to termin ustawowy na zgłoszenie z tytulu niezgodnosci z umową. Obowiązuje sprzedawcę (nie fabrykę, a sklep który sprzedał towar) by skutecznie dać Ci odpowiedź odmowną. Jak nie odpowie - uważa się, że uznaje reklamację. Fabryka nie jest związana żadnymi ustawowymi terminami.

witek86
02-09-2012, 08:04
my zawsze sami próbujemy rozwiązać problem no chyba że już jest jakiś babol typ. rysy itd bo jak mam usłyszeć od klienta że się nie znam i muszę wzywać serwis:)

slaku
02-09-2012, 09:40
u mnie podobnie, jak chłopaki sami nie dadzą rady to wtedy reklamacja jest zgłaszana do producenta. Ale zazwyczaj dają radę ;)

Andzia K
02-09-2012, 20:59
finlandia mi nie chodzi o to, że gdzieś tam w ustawie jest napisane o 2 tygodniach i jest to termin grzecznościowy. Mi chodzi o to, że powiedziano mi, że w ciągu 2 tygodni coś się będzie działo, a ja czekam ponad 3 i jest cisza! Jeśli coś się obiecuje to się słowa dotrzymuje. Nie czekałam z zegarkiem na ręku aż te dwa tygodnie miną, postanowiłam po 3 tygodniach po prostu zainteresować się sprawą jak daleko jest ona posunięta, a ona tak jakby w ogóle była nie zgłoszona! Jeśli bym się sprawą nie zainteresowała to sprawa reklamacji pewnie w ogóle by nie została ruszona dalej. Po prostu zapomniano by o tym.

witek86 pierwsi serwisanci co przyjechali byli serwisantami lokalnego przedstawiciela Oknoplastu. Zajmują się serwisem okien u kilku producentów i raczej znają się na sprawie. Oni obejrzeli okno, pomierzyli, posprawdzali poziomy i stwierdzili, że okno jest źle wykonane. Powiedzieli, że mogą coś pokombinować, aby było lepiej, ale rewelacji nie będzie, więc odpuściliśmy i poprosiliśmy, aby przyjechał serwis z Krakowa. Okien HST nie da się regulować, można kombinować z jakimiś tam podkładkami, ale jeśli okno jest źle wykonane to po co. Ja wolę pokazać to producentowi, aby zobaczył jaki produkt wydał na rynek i będę żądać naprawy lub wymiany, bo za duże pieniądze za to okno dałam, aby teraz kombinować z jakimiś podkładkami i co drugi rok mieć z tym oknem problemy. Serwisant raczej nic nie zrobi jeśli środkowy słupek okna jest mniejszy od zewnętrznych o 5 mm...

finlandia
02-09-2012, 22:05
Ok, jak najbardziej uznaje Twoja odpowiedz i trzymam kciuki :)

witek86
03-09-2012, 10:54
Ja również tylko ja nie mówiłem o twoim przypadku tylko było to ogólnikowo!
Bardzo dobrze zrobili że nie chcieli ruszać jeśli się coś nie zgadza tylko zastanawia mnie czy reklamacja z ich strony nie powinna być zgłoszona zaraz po zamontowaniu bo chyba im musiało już nie działać poprawnie? chyba że tak było

bluenet
04-09-2012, 12:30
mi nie chodzi o to, że gdzieś tam w ustawie jest napisane o 2 tygodniach i jest to termin grzecznościowy. Mi chodzi o to, że powiedziano mi, że w ciągu 2 tygodni coś się będzie działo, a ja czekam ponad 3 i jest cisza! Jeśli coś się obiecuje to się słowa dotrzymuje. Nie czekałam z zegarkiem na ręku aż te dwa tygodnie miną, postanowiłam po 3 tygodniach po prostu zainteresować się sprawą jak daleko jest ona posunięta, a ona tak jakby w ogóle była nie zgłoszona! Jeśli bym się sprawą nie zainteresowała to sprawa reklamacji pewnie w ogóle by nie została ruszona dalej. Po prostu zapomniano by o tym.

Osobiście jestem za tym aby piętnować tego typu zachowania. Począwszy od zakładów produkcyjnych a skończywszy na dystrybutorach. Być może Pani od PR, która notabene tu na forum, podała Ci zły numer telefonu jeszcze raz się odezwie i spróbuje wytłumaczyć stanowisko firmy i jej politykę w sprawie reklamacji.

BTW. A już miałem kupić okno z Oknoplastu...:yes:

Oknoplast-Kraków
05-09-2012, 11:26
Problem z serwisem firmy Oknoplast ciąg dalszy...
9 sierpnia jak już wcześniej Mąż napisał byli do naszego HST serwisanci lokalnego przedstawiciela firmy Oknoplast. Stwierdzili co stwierdzili (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205136-Problem-z-oknem-HST-z-Oknoplastu&p=5485681&viewfull=1#post5485681)i poinformowali, że jeszcze tego samego dnia pogadają z Szefem na ten temat i będzie zgłoszona reklamacja do producenta. Następnego dnia dostaliśmy informację, że reklamacja jest zgłoszona do producenta i w ciągu 2 tygodni Oknoplast ma się z nami skontaktować, aby ustalić termin przyjazdu serwisu. Więc 2 tygodnie minęły 24 sierpnia, a Oknoplast nie zadzwonił. Zdenerwowani postanowiliśmy pójść do przedstawiciela, a tu zdziwienie, firmy nie ma w miejscu gdzie była i nie ma kartki informującej coby się przeniosła lub zwinęła... :jawdrop: Dzwonimy do Szefa firmy. On na to, że jest za granicą, reklamacja jest zgłoszona i jak chcemy to możemy zadzwonić bezpośrednio do Oknoplastu, to oni potwierdzą.
No to dzwonimy, czyli powtórka z rozrywki... Udało się dodzwonić szybciej niż poprzednio (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205136-Problem-z-oknem-HST-z-Oknoplastu&p=5472450&viewfull=1#post5472450). Po drugiej stronie pewien Pan zapytał o nazwę przedstawiciela (w ten sposób dowiedziałam się, że firma się przeniosła gdzie indziej), moją godność i poinformował, że przedstawiciel wysłał do nich maila z informacją o reklamacji 14 sierpnia. Niestety, ale nie dołączył (lub nie wypełnił w ogóle) jakiegoś specjalnego druku reklamacyjnego, o czym został jeszcze tego samego dnia poinformowany. Od tamtego czasu nic nowego do nich nie wpłynęło, więc oni nie mogli rozpocząć procedury reklamacyjnej! :bash:
Więc grzecznie, ale stanowczo :mad: poinformowałam szanownego PANA, że mnie za bardzo nie interesuje korespondencja jaka jest wymieniana między nimi, a ich przedstawicielem. Ja jestem klientem, który czeka ponad 2 tygodnie, a w sumie to jakiś miesiąc na szanowny serwis z Oknoplastu do mojego HST! Jeśli mieli sygnał o jakiejś reklamacji, a przedstawiciel nie odpowiada na maila, to co? Zapomina się o tym? Należało chyba po 2 dniach się przypomnieć, bo może wiadomość zespamowano lub co innego ją pochłonęło...
Poinformowałam, że jest to bardzo niepoważne traktowanie klienta i mam dość czekania! Pan grzecznie poinformował, że w takim razie on zarejestruje reklamację i w ciągu 2 tygodni ktoś się do mnie odezwie, aby ustalić termin przyjazdu serwisu. Pytam ile to może potrwać. To zależy kiedy serwis będzie miał jeszcze jakieś reklamacje w tym kierunku. Mówię, że mnie za bardzo nie interesuje w jakim kierunku będą oni jechać, ale oczekuję, że będą w ciągu 2 tygodni u mnie. Grzecznie się pożegnałam i zakończyłam rozmowę.
To było wczoraj. Opowiedziałam wszystko Mężowi. Zdenerwowany zadzwonił do Szefa lokalnego przedstawiciela i powiedział, że nie życzy sobie niepoważnego traktowania! Zdziwiony Szef powiedział, że przed tygodniem Oknoplast miał wszystko przesłane... Nie wiem, kto kłamał... Nie interesuje mnie to...
Dzisiaj dzwoni do Męża telefon. Serwis Oknoplast, chce przyjechać do naszego HST za tydzień w czwartek. Zapraszamy!
O efektach wizyty serwisu na pewno poinformuję...

Szanowni Państwo,
Rozumiemy Państwa zdenerwowanie, natomiast problem z HST, który został tutaj opisany, jest zgłoszony u nas w firmie i zajmują się nim specjaliści z kontroli jakości oraz technolodzy. Czas trwania reklamacji spowodowany jest dokładnym sprawdzeniem tematu oraz zbadaniem problemu przez naszych specjalistów. Nasi serwisanci starają się w możliwie najszybszych terminach jeździć do klientów, jakiekolwiek opóźnienia wynikają po prostu z dostępności terminu. Nie staram się tłumaczyć stanowiska firmy, tylko podaję stan faktyczny, dlatego prosimy o cierpliwość, pracownicy naszej firmy skontaktują się z Państwem w temacie zgłaszanych problemów.

z poważaniem
Monika Sosnowska-Rainer
Specjalista ds PR

MMichal
05-09-2012, 16:54
Witam


Szanowni Państwo,
Rozumiemy Państwa zdenerwowanie, natomiast problem z HST, który został tutaj opisany, jest zgłoszony u nas w firmie i zajmują się nim specjaliści z kontroli jakości oraz technolodzy. Czas trwania reklamacji spowodowany jest dokładnym sprawdzeniem tematu oraz zbadaniem problemu przez naszych specjalistów. Nasi serwisanci starają się w możliwie najszybszych terminach jeździć do klientów, jakiekolwiek opóźnienia wynikają po prostu z dostępności terminu. Nie staram się tłumaczyć stanowiska firmy, tylko podaję stan faktyczny, dlatego prosimy o cierpliwość, pracownicy naszej firmy skontaktują się z Państwem w temacie zgłaszanych problemów.

z poważaniem
Monika Sosnowska-Rainer
Specjalista ds PR

Ja nie jestem SPECJALISTA z zakresu PR ale ..
z całym szacunkiem Pani Moniko jako specjalista od PR nie powinna Pani publikować takich tekstów, wynika z niego, że to pierwszy HST wyprodukowany w firmie - skoro "doktoryzuje" się nad nim tyle osób, dodatkowo wynika z niego również, że albo macie za mało serwisantów albo mają TYLE roboty, że brak im czasu. Chyba lepiej załatwiać sprawy szybciej i bezpośrednio u klienta niż zmuszać ich do zakładania takich tematów.

Pozdrawiam

Oknoplast-Kraków
06-09-2012, 14:39
Szanowny Panie,

W naszej opinii Pańska interpretacja jest niewłaściwa. Otóż, właśnie rozpatrywanie każdego problemu indywidualnie świadczy o wysokim profesjonaliźmie naszej firmy. Każdy zgłaszany przypadek jest odrębnie badany i analizowany przez naszych specjalistów, tym bardziej, że problemy które powstają są sporadyczne i nie powtarzają się. To właśnie poczucie odpowiedzialności oraz działanie zgodnie z europejskimi normami nie pozwalają nam na powierzchowne podejście do problemu i zbywanie go w sposób szybki i sztampowy.

pozdrawiam
Monika Sosnowska-Rainer
Specjalista ds. PR

witek86
06-09-2012, 14:51
...

MMichal
06-09-2012, 15:37
Witam


Szanowny Panie,

W naszej opinii Pańska interpretacja jest niewłaściwa. Otóż, właśnie rozpatrywanie każdego problemu indywidualnie świadczy o wysokim profesjonaliźmie naszej firmy. Każdy zgłaszany przypadek jest odrębnie badany i analizowany przez naszych specjalistów, tym bardziej, że problemy które powstają są sporadyczne i nie powtarzają się. To właśnie poczucie odpowiedzialności oraz działanie zgodnie z europejskimi normami nie pozwalają nam na powierzchowne podejście do problemu i zbywanie go w sposób szybki i sztampowy.

pozdrawiam
Monika Sosnowska-Rainer
Specjalista ds. PR

Szanowna Pani może przypomnę, że rozmawiają tutaj również ludzie z branżą związani bardzo długo i bardzo mocno a Pani wypowiedz, jakże kompetentna może być przyjęta przez Kowalskiego, który niewiele wie w tym temacie.

Skoro problemy są SPORADYCZNE to dlaczego klient musi tyle czasu czekać na reakcję?

Wy nie macie problemu szybko i sztampowo ZBYWAĆ tylko ROZWIĄZYWAĆ.
No ale to tylko moje zdanie o jednym z największych producentów w naszym kraju.

Pozdrawiam

witek86
07-09-2012, 09:23
może wymięcie się nr tel i sobie to wszystko omówicie:)

bluenet
07-09-2012, 09:33
może wymięcie się nr tel i sobie to wszystko omówicie:)

jestem za transparentnością...

witek86
07-09-2012, 12:00
Będziemy ją mieli jak autorka reklamacji napisze post że serwis to załatwił na ten czas musi wystarczyć czekanie w niepewności i to incognito:)
To jak firma reklamacje rozpatruje i jakim torem są toczone nie powinno zamartwiać klientów dla nich powinno być ważne czy jeśli ktoś powiedział że za x czasu przyjedzie serwis to czy ten serwis będzie!

agnieszkakusi
07-09-2012, 12:40
a może problem jest w tym, że reklamacji jest dużo i serwisanci nie dają rady ich załatwiać?

witek86
07-09-2012, 14:15
również taka okoliczność brana była pod uwagę ...

bluenet
07-09-2012, 17:17
Będziemy ją mieli jak autorka reklamacji napisze post że serwis to załatwił na ten czas musi wystarczyć czekanie w niepewności i to incognito:)
To jak firma reklamacje rozpatruje i jakim torem są toczone nie powinno zamartwiać klientów dla nich powinno być ważne czy jeśli ktoś powiedział że za x czasu przyjedzie serwis to czy ten serwis będzie!

Zgoda. Mnie jednak interesuje również tłumaczenie firmy ze współpracy z przedstawicielami handlowymi. Szczególnie tymi z mojej okolicy. Najlepiej tu na forum. Przy świadkach. Nie chce wstawiać okien za 20k a potem słuchać mętnych tłumaczę o jakości usług i dbałości o klienta. Dla mnie to ściema. Dobrze, że wypowiedziana publicznie.

Andzia K
07-09-2012, 18:16
Widzę, że dyskusja mocno się rozwinęła. Nawet Pani z PR-u zaczęła się aktywnie udzielać.
Sprawa z naszym oknem wygląda następująco.
Przyjechał serwis bezpośrednio z Krakowa (współczuję chłopakom nocki w Śmiłowie :sick:, lokal całkiem z klasą, tylko "klimat" dookoła nieciekawy...). Serwisanci byli nawet chwilę wcześniej niż się umawialiśmy, pewnie "klimat" w Śmiłowie im nie pasił i chcieli jak najszybciej uciec z tego miejsca...
Popatrzyli, pomierzyli, wykonali kilka telefonów i okazuje się, że jednak okno jest źle zamontowane, a nie źle wykonane.
Wnęka w której było ono montowane jest praktycznie do samego sufitu, czyli na wysokość ok 2,8 m, okno ma 2,3 m. Od dołu są profile do wysokości ok 12 cm, więc do góry jest odległość ok 38-40 cm, którą uzupełniono podczas montażu plastikowymi profilami. Profile te (7 sztuk) ułożono jeden na drugim przy zewnętrznej części okna, aby od zewnątrz zamontować do nich roletę i tak, aby od wewnątrz wolną przestrzeń uzupełnić styropianem, aby nie było mostku. Problem w tym, że przy tak dużej przestrzeni powinny być zastosowane dwa komplety tych profili - od zewnątrz i od wewnątrz przy brzegu, lub zamiast nich jakieś podciągi na środku. Teoretycznie producent, czyli Oknoplast nie zastrzega, że tak trzeba robić, bo teoretycznie okno dobrze jest osadzone i nic nie powinno się dziać, jednak zdarza się, że czasem jest właśnie taki problem, że okno opada w takiej dużej wnęce i trzeba to poprawiać.
W przyszłym tygodniu ma do nas przyjechać lokalny przedstawiciel Oknoplastu i naprawić wszystko. To znaczy najpierw wszystko zrujnować, bo położony jest już tynk, pod nim siatka, profile narożne i styropian, zrobić w trzech miejscach - na środku i po 40-50 cm od środka podciągi, a następnie na swój koszt doprowadzić stan ściany nad oknem do pozycji wyjściowej, czyli takiej jak teraz ocieplając i tynkując.
W przyszłym tygodniu opiszę czy wszystko już jest ok i jak zakończył się proces reklamacyjny.

Pozdrawiam wszystkich śledzących nasze poczynania z Oknoplastem :)

witek86
10-09-2012, 15:52
bluenet najlepiej sprawdzić renomę montażystów pytając gdzie montowali itd ...
andzia K no to ładne bagno:D oknoplast dopuszcza może sprzedawanie takich okien ale brak mocowania góra przy takim oknie

MMichal
10-09-2012, 16:13
Witam

Z tego co widać jednak rację mają Ci inwestorzy, którzy szukają WYKONAWCÓW a nie produktów, jeśli znajdziesz dobrą ekipę montażową to zamontują Ci dobrze "prawie" wszystko, jednak jeśli kupisz "super" stolarkę to kiepski fachowiec może zniweczyć jej walory.

Szkoda tylko, że Oknoplast, biorąc pod uwagę ich renomę, nie weryfikuje odpowiednio ekip montażowych.

Pozdrawiam

jareko
10-09-2012, 17:11
... którzy szukają WYKONAWCÓW a nie produktów, jeśli znajdziesz dobrą ekipę montażową to zamontują Ci dobrze "prawie" wszystko, jednak jeśli kupisz "super" stolarkę to kiepski fachowiec może zniweczyć jej walory. ....Od początku FM o tym ciągle się mówi co nie zmienia postaci rzeczy że króluje CCC a poniższy obrazek, ściągnięty z innego wątku, jest idealnym wyjaśnieniem wszystkiego :)

bluenet
10-09-2012, 17:53
bluenet najlepiej sprawdzić renomę montażystów pytając gdzie montowali itd ...


Witek kolego, jak sobie to wyobrażasz? Mają mi przedstawić polecenie innych klientów czy wystarczy słowo honoru? Nawet gdy mi powiedzą gdzie montowali, to ile adresów mają wymienić aby stać się wiarygodnymi? Nie znam osoby która chętnie przyznaje się do błędów.

bluenet
10-09-2012, 17:57
Szkoda tylko, że Oknoplast, biorąc pod uwagę ich renomę, nie weryfikuje odpowiednio ekip montażowych.Pozdrawiam

i to jest sedno tej dyskusji. Przypominam, że wg słów autorki postu, firma, która montowała okna i jest przedstawicielem handlowym Oknoplastu zmieniła lokalizację i nie powiadomiła o nowej siedzibie. Nie odbierali również telefonów.
Być może nie chodzi o ekipy montażowe tylko przedstawicieli handlowych, których głownym zadaniem jest sprzedaż a co będzie później nie ma znaczenia...

Andzia K
12-09-2012, 09:58
Nasze okna były montowane przez osoby, które podobno przeszły szkolenia montażu okien w samym Oknoplaście. Nie szukałam jakichś tanich magików tylko zamówiłam montaż okien bezpośrednio w firmie, która sprzedawała mi okna, ponieważ uznałam, że skoro są po szkoleniach i montują TYLKO te okna to mają jednak jakąś wiedzę. Nie rozumiem gdzie miałam szukać montażystów, jeśli nie u przedstawiciela... Druga sprawa jest taka, że kilka miesięcy wcześniej ta sama ekipa montowała okna u znajomych i żadnych problemów nie ma, tylko tam nie było montowane HST. W trakcie montażu rozmawialiśmy z montażystami i z rozmowy wynikało, że to nie był ich pierwszy HST.

Dzisiaj przyjeżdża ekipa od lokalnego przedstawiciela, która ma poprawić montaż okna. Napiszę jak im to wyszło i jakie są efekty.

marmax
12-09-2012, 14:24
...Problem w tym, że przy tak dużej przestrzeni powinny być zastosowane dwa komplety tych profili - od zewnątrz i od wewnątrz przy brzegu, lub zamiast nich jakieś podciągi na środku....

Jeżeli są to drzwi HS na profilu VEKA Slide a taki jest dostępny chyba od 2 lat to tam nie ma "oryginalnego rantu" do wpięcia poszerzenia od strony wewnętrznej. Można je przykręcić niesystemowo ale trzeba albo wyciąć rant poszerzenia (ten który się wpina w profil) albo poszerzenie zamontować odwrotnie i uszczelnić taśmą rozprężną.

malux20
12-09-2012, 20:18
tradycyjnie wada montażu
na hs dorośli faceci mogą chodzić po ramie i to nie drgnie-warunek robiony z odpowiedniego materiału

witek86
13-09-2012, 10:57
tu wyszło na to że ktoś nie dał poszerzeń razy dwa tylko od zewnętrznej strony i nie było jak prawidłowo zamontować
dlaczego tak zamontowali można tylko sobie gdybać
odnośnie szkoleń (i nie mówię tu tylko o oknoplastu)w szkole też siedzi 30uczniów ale nie wszyscy wychodzą na przerwę z ta samą wiedzą:)

Andzia K
19-09-2012, 20:56
Okno mamy zrobione, ale...
Okazało się, że Pan który miał się zjawić u nas w celu poprawienia okna wcale nie miał zamiaru zjawiać się tego dnia, o którym mówił nam lokalny przedstawiciel. A ja siedziałam na budowie oczekując przyjazdu nie wiadomo kogo. Jak zaczęliśmy wydzwaniać kiedy szanowny Pan się zjawi to okazało się, że podobno mówił, iż nie da rady przyjechać tego dnia, tylko dzień później. Po raz kolejny ktoś tu kłamał... Poza tym on (serwisant) nie ma zamiaru skuwać tego wszystkiego co już jest nad oknem (styropian, na to siatka z klejem i tynk). Chce przyjechać na gotową, wykutą wnękę, przykręcić co trzeba i odjechać. :bash:
My powiedzieliśmy, że mu tego nie przygotujemy no i problem, bo w takim razie kto... Zasugerowaliśmy lokalnemu przedstawicielowi, że skoro nie chce tego robić serwisant to może dogadać się z Panem, który robi u nas wykończeniówkę, ale my z nim gadać nie będziemy, niech się sami dogadują. No więc się podobno dogadali i dziura została rozkuta.
Następnego dnia z rana przyjechał serwisant. Jego praca polegała na tym, że na środku okna i po 60 cm od środka poprzykręcał metalowe profile szerokości ok 15 cm w kształcie litery L. Jedna część została przykręcona do okna, druga do tych zewnętrznych profili. Okno rzeczywiście zaczęło lepiej chodzić, a szpara między skrzydłem, a ramą jest wszędzie równa (wcześniej było 5 mm różnicy).
Okno zostało wykończone przez Panów, co u mnie zajmują się wykończeniówką. Jutro ściągamy folię ochronną z okna i będzie pierwsze oficjalne otwarcie po poprawkach. Mam nadzieję, że będzie już dobrze, bo jeśli nie to zaczynamy bitwę od początku...

witek86
20-09-2012, 10:08
Pan Władeczek jest dobry:)

malux20
21-09-2012, 12:27
co to za ramiak skoro takie zjawiska zachodzą przy nim?
wychodzą efekty robienia na siłe
powtórzę -na porżądnym profilu doosły facet może chodzić bez uszczerbku dla okna
[mówię to ponieważ sam ważę 105kg i takie szopki robiłem

witek86
21-09-2012, 14:32
tu chodziło o mocowanie hs górą którego nie było

malux20
21-09-2012, 20:10
góra hsa powinna sama z siebie stabilna

jareko
21-09-2012, 20:36
góra hsa powinna sama z siebie stabilnauwielbiam takie teksty - oczywiście, sam HS powinien być stabilny i będzie jak obrabiarka sterowana numerycznie wykona nam go z jednego puca stali a jeszcze lepiej tytanu
Problem nie w "stabilności samej z siebie"
Problem w umiejętności montażu
Hmmm....wiem, ja się nie znam na montażu, tylko tak jestem tu bez sensu

malux20
21-09-2012, 20:57
uwielbiam też takie wkrętki

napiszę wprost jakbyś nie spuszczał się nad montażem hsa z pcv to i tak nie uzyskasz takiej stabilności i pewności świętego spokoju.
jareko zagadka
hs 4,10na 2,53 dwa skrzydła szyba z wiadomych powodów to 6mm plus 6mm plus 10mm
zgadnij ile firm w Polsce chcialo podjąć się wykonać coś takiego w pcv
szyba niedzielona dwustronny kolor
i do tego na to założony beclewer z pancerzem antywłamaniowym.
ułatwię ci zadanie oknoplast uczciwie przyznał że nie podejmuję się .

jareko
21-09-2012, 21:10
Każdy w kolorze powinien zachować się jak Oknoplast - tyle ci powiem
A o BeClewerze nie wspomnę - swoją drogą jestem ciekawy - może niedouczony jestem - kto wykonał BeClewera do HS- a gdzie głebokość zabudowy wynosi ok 17 cm
Choćbym nie wiem jak się ... (swoją droga skąd takie w sumie wulgarne teksty ?) nad HS można zamontować do w PVC sztywno i mieć święty spokój - co wielokrotnie moi ludzie udowodnili montując tego już znaczące ilości

malux20
21-09-2012, 21:40
skrzynka nadstawna z czołową rewizją
przepraszam za wulgarność i grzecznie proszę o mniej wkrętek

no to jak to jest twoi ludzie to montują a porządni producenci tego nie produkują? rozumiem sens twojej wypowiedzi :)

poproszę o konkretną odpowiedż da się taki rozmiar zrobić dla ułatwienia bez rolety

jareko
21-09-2012, 21:53
biały - tak
kolor - samobójstwo w PVC choć wiem że są firmy które ryzykują

witek86
22-09-2012, 17:43
rolety nadstawne na hs robi portos,
ale jak ktoś się podejmuję takich kwiatków to co się dziwić !

sam w sobie stabilny na tyle by górny ramiak się nie poddawał hmm co słyszą moje uszy:)

dziś właśnie byłem u klientów gdzie hs 360/220 w orzechu roleta zewnętrzna do poszerzeń gotowa już posadzka no rewelacja!
Jak mamy HS w salonie to suwanka przepada z kretesem
a jak już klienci się wahają to zabieram ich na budowę gdzie jest HS i już im przechodzi:)

malux20
22-09-2012, 17:52
wiciu pomyśl w czym myk

witek86
23-09-2012, 09:11
proszę o podpowiedź bo teraz nie wiem o co kaman z mykiem

malux20
23-09-2012, 09:16
drewno

witek86
23-09-2012, 12:05
nie no ok ale pytałeś o pcv

malux20
23-09-2012, 12:20
ok nieporozumienie

finlandia
23-09-2012, 23:08
W ostatnim Forum Branżowym przeczytałem notkę z nowością: HeKa Plast wprowadza do produkcji najnowsze HS Schuco o grubości ram 216m...
tylko że ja od ponad 8 lat widuję drewniane HS`y o grubości ram 217mm.. To jest nowość? Jak na PCW tak, ale ciągle drewno w takich oknach jest lepsze. Przede wszystkim stabilnsze i cieplejsze (bo zdaje się, że osiągi termoizolacyjności HS w plastiku są na poziomie okien 3 komorowych...

witek86
24-09-2012, 10:31
W ostatnim Forum Branżowym przeczytałem notkę z nowością: HeKa Plast wprowadza do produkcji najnowsze HS Schuco o grubości ram 216m...
tylko że ja od ponad 8 lat widuję drewniane HS`y o grubości ram 217mm.. To jest nowość? Jak na PCW tak, ale ciągle drewno w takich oknach jest lepsze. Przede wszystkim stabilnsze i cieplejsze (bo zdaje się, że osiągi termoizolacyjności HS w plastiku są na poziomie okien 3 komorowych...

grubość ramy 219mm czyli gdzieś wkradł się błąd ale ok:)
współczynnik 1,1 dla ramy ,rama z potrójną izolacją termiczną
szyby można już spokojnie wstawić k=0,5 i podobno można uzyskać HS na poziomie Uw=0,8(ale ręki sobie nie dam uciąć,tak twierdzi schuco)

malux20
24-09-2012, 10:46
ciekawe jak próg jest rozwiązany przy tym 0,8

michalwozniak
17-04-2018, 22:09
ciekawe jak próg jest rozwiązany przy tym 0,8

U mnie też zamontowali HST i już dwa razy poprawiali ze skutkiem marnym gdyż okno obciera ramieniem przesuwnym o futrynę okna, jest tam zostawiona szczelina na wysokości 1 mm :) Wg mnie okno jest źle obsadzone i środek futryny został wepchany do środka okna w związku z tym ruchoma częśc okna obiera o futrynę. Problem był zgłaszany do montażysty, poprawił to ale na drugi dzień po zapianowaniu okno znów źle działa. Widać że szczelina między oknem a futryną jest nie równa. Futryna wybrzuszyłą się i obciera okno o futrynę. W upalny dzień okno prawie się nie otwiera trzeba klamkę pzresunąć na poziom aby okno otworzyć. Będę musiał zgłosić to do siedziby OKNOPLASTU.

wg39070
18-04-2018, 10:06
Przy moim HS-ie z Oknoplastu był podobny problem, przy wyższych temperaturach zewnętrznych ciężej się otwierało. Przyjechali panowie, którzy montowali, dokonali regulacji i po kłopocie. Ale nic nie ocierało tak, jak wyżej.

mickry
27-10-2021, 18:48
Witam wszystkich forumowiczów. Mam zamontowane okno HST Veka Slide 82 AD 280x230, na profilu (poszerzeniu) ciepłym również veka, okno jest wypoziomowane i wypionowane poprawnie, montaż również. Pytanie moje jest takie: jak powinno się ono przesuwać, lekko czy trochę ciężej? Mam wrażenie że chodzi zbyt ciężko, muszę użyć troszkę siły żeby je przesunąć i zastanawiam się czy tak powinno być. Zamyka i otwiera się normalnie