PDA

Zobacz pełną wersję : rosa na podłodze



neoo198110
05-07-2012, 08:34
Witam
Ostanio zauważyłem że przy parnym dniu w przedpokoju na tarakocie osadza sie "rosa" wilgota jest podłoga - w domu w czasie upału mam chłodno - wilgoci na podłodze nie ma jesli nie sa otwierane cały dzień drzwi wejsciowe jak sie tylko zacznie otwierac i zacznie wpływac ciepłe powietrze dopiero ten problem sie pojawia- jak sie pozbyc takich efektów wilgoci w domu ?????

Z góry dzikuję za porady

Parkiet
06-07-2012, 07:31
Witam
Ostanio zauważyłem że przy parnym dniu w przedpokoju na tarakocie osadza sie "rosa" wilgota jest podłoga - w domu w czasie upału mam chłodno - wilgoci na podłodze nie ma jesli nie sa otwierane cały dzień drzwi wejsciowe jak sie tylko zacznie otwierac i zacznie wpływac ciepłe powietrze dopiero ten problem sie pojawia- jak sie pozbyc takich efektów wilgoci w domu ?????

Z góry dzikuję za porady
Masz dwie możliwości:
1. Ograniczyć do minimum otwieranie drzwi, nie będzie roszenia wilgoci na podłodze a ponadto utrzymasz komfortowy, jak na dzisiejsze upały, mikroklimat pomieszczeń.
2. Otworzyć w dzień, przez dłuższy okres czasu drzwi i okna, co spowoduje ogrzanie pomieszczeń w tym podłogi i problem zniknie, jednak duchota w domu pozostanie.
Bezpośrednią przyczyną jest kontakt nagrzanego - wilgotnego powietrza z chłodniejszą płytką. Problem zniknie wraz ze zmianą pogody. Pozdrawiam.

neoo198110
07-07-2012, 09:41
dziękiza odpowiedz