PDA

Zobacz pełną wersję : Zwężenie wjazdu do garażu



boogeyman199
05-07-2012, 22:56
Aktualnie w budynku gospodarczym murowanym z pustaka szlakowego posiadam drzwi garażowe szerokie na 300cm i wysokie 400cm, mam taki kaprys żeby zmienić tego kolosa na coś bardziej kameralnego i wstawić drzwi garażowe segmentowe.
Troszkę poszperałem po internecie i znalazłem coś takiego jak nadproża strunobetonowe lub L19, chcąc założyć takie nadproże muszę wymurować murki po obu stronach wjazdu.
Moje pytanie jest następujące z jakiego budulca wymurować te filary, czy przytwierdzić je w jakiś sposób do istniejącej ściany(poza zaprawą) oraz czym uzupełnić przestrzeń między istniejącym a nowym nadprożem.
Uwzględniając sposób instalacji nadproża około 15cm z obu stron szerokość wjazdu planuję pomniejszyć do 260-270cm czyli murek szeroki na około 20cm głęboki dowolnie, wysoki 210-220cm, pomieszczenie nieogrzewane.

Przy okazji chciał bym zapytać z jakiego materiału najlepiej niepalnego wybudować strop na takim pomieszczeniu, początkowo myślałem nad belkami drewnianymi a na tym płyty OSB ale ze względu na połączenie samochód i łatwopalną zawartość poddasza mam pewne opory.

Pozdrawiam

beton44
06-07-2012, 05:53
murek do murku przyłącza się na tzw. strzępia

ideę obrazuje może obrazek:

123997

oczywiście w twoim przypadku trzeba będzie wykuć parę tych "dziur" na całą szerokość ściany
i na wysokość 1 pustaka bo tak będzie najłatwiej...
najłatwiej będzie wymurować z czegoś o szerokości istniejącej ściany
czyli jeśli jest z pustaka - to z takiego samego pustaka
jeśli będą jakieś problemy rozmiarowo-myślowe
to najłatwiej ulepić to z cegły...