PDA

Zobacz pełną wersję : kierownik budowy



jaro4
07-07-2012, 14:25
Witam mam pytanie ile trzeba zapłacić kierownikowi budowy?

Aedifico
07-07-2012, 14:28
słup czy przydatny ?

marynata
07-07-2012, 18:03
Słup 1500,przydatny 1-2% kosztów budowy.

slawas86
07-07-2012, 18:08
2000, miał być pomocny... ale ostatnio bardziej przeszkadza niż pomaga....

jesteinzyniera
07-07-2012, 20:48
2000, miał być pomocny... ale ostatnio bardziej przeszkadza niż pomaga....

Czemu?

Christo24
08-07-2012, 10:19
Słup 1500,przydatny 1-2% kosztów budowy.

1-2% budowy? :lol2: Czyli jak buduję dom za 600 tys. zł to mam zapłacić kierownikowi 6-12 tys. zł? :lol2:

U mnie kierownik przyjeżdżał po każdej oraz w trakcie każdego etapu prac (przykładowo podczas kładzenia tynków i po), zapłaciłem bodajże 2 tysiaki. Więcej nie ma sensu płacić, gdyż tak naprawdę o jakości wykonywanych usług przez wykonawców świadczą ich umiejętności (i my sami zlecając tym czy innym), kierownik budowy to tylko suplement, niezbędny, ale nadal suplement, na którego nie warto łożyć, bo są znacznie ważniejsze wydatki (lepiej dołożyć do lepszych materiałów czy wykonawców).

Aedifico
08-07-2012, 10:27
, kierownik budowy to tylko suplement, niezbędny, ale nadal suplement, na którego nie warto łożyć, bo są znacznie ważniejsze wydatki (lepiej dołożyć do lepszych materiałów czy wykonawców).
Pewnie dlatego co drugi wątek na FM zaczyna się od pomocy a błędów w wykonawstwie aż się roi, niemniej jednak szanuję decyzję dorosłych ludzi. Zawsze lepiej mieć piękne płytki i pęknięty fundament niż odwrotnie.

marynata
08-07-2012, 10:48
1-2% budowy?Nie musisz się zgadzać z taką opcją,ale nie musisz jej też wyśmiewać.
Taki kierownik pełni rolę inwestora zastępczego ew inspektora i jest na budowie CODZIENNIE,co ma niebagatelne znaczenie dla wielu ludzi,którzy nie mają czasu zajmować się budową.
Przejdz sobie np do działu o wznoszeniu ścian i obejrzyj sobie niektóre realizacje,do których poprawki kosztować będą dużo więcej niż cały ten kierownik.W niektórych przypadkach błędy są nieodwracalne,a wszystko to dlatego że inwestor nie mógł zajrzeć przez np miesiąc na budowę.

Aedifico
08-07-2012, 11:09
Christo jakby miał normalnego KB to nie musiałby zadawać żadnych pytań na FM.

Crisiano
08-07-2012, 11:35
Gorzej gdy cena nie przeklada sie na zaangazowanie.
Jak jest dobra i sprawdzona ekipa to lepiej miec slupa, ale gdy nie chcemy (nie mozemy) za bardzo sie angazowac lub bierzemy firmy z internetu to lepiej nie oszczedzac na kierowniku budowy. Tylko skad wziasc dobrego kierownika budowy? Wszyscy pieknie mowia na samym poczatku: beda sie angazowac, doradzac w rozwiazaniach i wyborze materialow itd.

marynata
08-07-2012, 11:46
Niestety nie każdy ma komfort czasowy czy chęci do siedzenia non stop z nosem w necie co jak wykonać.Niektórzy w tym czasie zarobią na trzech takich kierowników.
A ilu tu inwestorów budujących na odległość,co tylko zdjęcia od wykonawcy dostają i to te ładniejsze.
Jak jest prosta budowa,a płaci się zazwyczaj do stanu deweloperskiego,średni koszt przeciętnych inwestycji do takiego stanu to 400 tyś,więc 4 tyś czyli 2 tyś więcej niż standardowo za spokojny sen,że podłoga na pewno nie przesunie się w stronę piekła,to ja dziękuję za takie oszczędności :sick:

marynata
08-07-2012, 11:51
Tylko skad wziasc dobrego kierownika budowy? Na wyczucie trochę ,obserwować albo z polecenia.Zapytać za co czuje się odpowiedzialny i czy posiada porządne ubezpieczenie.
Wszędzie trafiają się drodzy partacze niestety.

Aedifico
08-07-2012, 12:07
Jakby zatrudniać normalnych KB to takie wątki co dzień by nie istaniały, po prostu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?62453-Wytyczenie-fundament%C3%B3w-pomocy!!&p=5448598#post5448598

Crisiano
08-07-2012, 12:13
Mozna zlecic budowe, zaufac i zyc w nieswiadomosci a mozna budowa zyc. To zalezy od osobowosci Inwestora. Zgadzam sie ze nie warto oszczedzac kilku tysiecy pln gdy w gre wchodzi nieraz dorobek calego zycia. Szczegolnie jesli idzie o SSO.

Czasami zazdrosze ludziom nieswiadomosci co kupuja domki, blizniaki od lokalnych deweloperow. Wiadomo, ze przy takich budowach najwazniejszy jest zysk i niska cena, co musi sie wiazac z niska jakoscia materialow i najtanszymi rozwiazaniami.

marynata
08-07-2012, 13:00
Jakby zatrudniać normalnych KB No cóż,nie każdy ma pieniądze i ja to rozumiem.Czasami mści się to okrutnie,bo jedna,dwie wizyty na jakiś etap jest często niewystarczająca i wykonawca ma czas łatwo ukryć błędy,ale to już ryzyko taniego budowania (chyba że samemu się dozoruje).
Ale jak mówimy o inwestycjach rzędu 600 tyś i oszczędnością na dokładnej kontroli technicznej i estetycznej ma być 4 tyś,to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

Aedifico
14-07-2012, 07:18
No cóż,nie każdy ma pieniądze i ja to rozumiem.Czasami mści się to okrutnie,bo jedna,dwie wizyty na jakiś etap jest często niewystarczająca i wykonawca ma czas łatwo ukryć błędy,ale to już ryzyko taniego budowania (chyba że samemu się dozoruje).
Ale jak mówimy o inwestycjach rzędu 600 tyś i oszczędnością na dokładnej kontroli technicznej i estetycznej ma być 4 tyś,to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.
Dla mnie to jest zastanawiające. Ludzie płacą za fotografa na ślubie 3 tys. za jeden dzień a za przypilnowanie dorobku życia i 1,5 roku pracy chcieliby zapłacić przysłowiowe "pińcet".

Jak miałęm kilka razy budowę "po drodze" to bywałem co dzień na niej bez kasowania inwestorów, lubię po prostu dobra robotę a szczerze móiąc nienawidzę pseudo fachmanów , którym się nic nigdy niechce zrobić poprawnie ani czegokolwiek nauczyć. Przeczytanie etykiety na opakowaniu urasta do rangi rozwiązania hipotezy Riemana.

krislord
16-07-2012, 13:18
Witam. Jesli nie ten dział to prosze o przeniesienie:

Szukam kierownika budowy - inwestycja ok. Rokietnicy pod Poznaniem, (dom jednorodzinny ok 110m2)
Zalezy mi na wizytach na budowie a nie tylko pieczatkach.
Jesli znacie dobrego (i niedrogiego) KB prosze o dane na priv.

z góry dziekuje
pozdrawiam