PDA

Zobacz pełną wersję : Gotowy system kominowy czy pustaki kominowe?



brylekpl
08-07-2012, 16:48
Witajcie, zastanawiam sie wlasnie nad sposobem wykonani komina i mam 2 opcje do rozważenia. Pierwsza z nich to zakupienie gotowego systemu kominowego z przewodem ceramicznym, druga to zwykle pustaki kominowe i wpuszczenie do nich pózniej jakiegos wkładu z blachy.

Pierwsza opcja wydaje sie znacznie droższa, pewnie też lepsze, ale własnie ile lepsze?
Proszę o argumenty za i przeciw oraz pomoc w decyzji. Z góry dzięki

kominiarz
10-07-2012, 08:01
A cóż za urządzenie grzewcze będziesz do tego komina podłączał?

brylekpl
10-07-2012, 20:33
jeden komin bedzie na piec gazowy, drugi na kominek. zamowilem juz kominy z wkladem ceramicznym Termat, mam nadzieje ze sie sprawdza.

eniu
10-07-2012, 21:39
jeden komin bedzie na piec gazowy, drugi na kominek. zamowilem juz kominy z wkladem ceramicznym Termat, mam nadzieje ze sie sprawdza.

...do kominka niekoniecznie się sprawdzi...

brylekpl
11-07-2012, 17:03
...do kominka niekoniecznie się sprawdzi...
czemu uwazasz ze sie nei sprawdzi?

eniu
11-07-2012, 17:23
Żeby się sprawdził, musisz spełnić kilka warunków. Próbowałem to
opisać, ale zrobiła się kolubryna :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171465-Kominek-jaki-komin-czym-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-gdzie-wyczystka

Anett i Artur
16-07-2012, 07:37
jeden komin bedzie na piec gazowy, drugi na kominek. zamowilem juz kominy z wkladem ceramicznym Termat, mam nadzieje ze sie sprawdza.

Przypilnuj fachowców podczas montażu systemu!
płyta czołowa dookoła trójnika, zakończenie żeby ci nie zalali betonem ostatniej rurki, i podłączenie wkładu kominowego do trójnika - złączka czopuchowa ale zwróć uwagę na twardość sznura dylatacyjnego ma być miękki w kolorze otuliny czy płyty czołowej a nie biały twardy!