PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynka gazowa-gdzie???



somnambulik
09-07-2012, 17:10
Witam
Pisze do ekspertow z prosba o szybka porade
Jestem za granica i nie mam polskich fontow:(
Dzwonila do mnie pani z gazowni iz musze na cito wyznaczyc miejsce postawienia skrzynki. Nie mam jeszcze projektu domu. Wstepnie wymyslilem ze wjazd *do garazu bedzie od frontu po prawej stronie. Szerokosc dzialki to 22.5m. Czy sensowne jest zatem umieszczenie smietnika i przylacza przy ogrodzeniu sasiada z prawej strony?/zgadza sie/. Brame planuje przesuwna, rury nie bylyby pod podjazdem...
Docenie kazdy post za ktory z gory bardzo dziekuje!!!!!!!!
Pozdrawiam

KrzysztofLis2
10-07-2012, 07:19
W ogrodzeniu.

somnambulik
10-07-2012, 20:46
Hmmm to oczywiste...
Ale czy prawa strona jest sensowna czy sa inne uwarunkowania za skrzynka z lewej?

yaiba83
11-07-2012, 11:21
Jeżeli sąsiad nie będzie miał śmietnika przy tej granicy, to tobie nie będzie wolno go tam postawić. Jeżeli sąsiad ma to ty też będziesz mógł inaczej przepisy mówią ile śmietnik musi stać od granicy.

markoos
01-09-2013, 12:28
Witam. Odświeżę troche temat.
Chodzi o usytuowanie skrzynki.
Projektant wykonał projekt i umieścił skrzynkę w linii regulacyjnej działki. Natomiast ogrodzenie jest przesunięte o okolo 80-90 cm w stosunku do linii regulacyjnej.
I teraz projektanci twierdzą że skrzynka powinna być umieszczona w linii regulacyjnej, czyli stałaby na mojej działce i gazowania nie miała by w sumie swobodnego dostępu.
Jak to jest w praktyce? Gdzie stawiać? zgodnie z projektem czy przy ogrodzeniu?

R90
13-09-2013, 15:33
''W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się instalowanie kurka głównego w odległości większej niż 10 m od zasilanego budynku, w wentylowanej szafce, usytuowanej w linii ogrodzenia od ulicy lub ogólnego ciągu pieszego z dostępem do niej od strony zewnętrznej działki budowlanej.''

Daj w ogrodzeniu. Ci z gazowni muszą mieć swobodny dostęp do licznika i kurka