PDA

Zobacz pełną wersję : Videodomofon do domku



Wito2008
10-07-2012, 11:02
Poszukuję videodomofonu który posiadałby możliwość podłączenia kamery zewnętrznej IP,

Obecnie mam videodomofon ale mam niski płot i zazwyczaj widzę zamiast twarzy brzuch gościa.
Chciałbym kamerę powiesić na elewacji i najlepiej bezprzewodowo łączyć się z videodomofonem.

yaiba83
11-07-2012, 11:26
Ciężko będzie ci cokolwiek znaleźć w sieci a już szczególnie w "sensownych pieniądzach". Kiedyś szukałem domofonów IP i ceny lekko porażają jeżeli chodzi o użytkownika domowego.

xtea
11-07-2012, 22:09
W ogóle to ci powiem jakie głupie są videodomofony. Jak chcesz tylko zerknąć kto dzwoni na domofon to uruchamiasz videodomofon w trybie dyskretnym, bez głosu. Ale ten videodomofon natychmiast zaświeca diody podczerwieni do oświetlania w słabym świetle. Jak chcesz sprawdzić czy domownik jest i się ukrywa to wyjmujesz komórkę, włączas kamerę i patrzysz przez wyświetlacz i już te ledy oświetlacza widać :-) Jak są z czujnikiem światła w dzień to zatykasz palcem czujnik i diody się zapalają :-) Takie głupie to ustrojstwo :-)

Wito2008
12-07-2012, 13:07
W ogóle to ci powiem jakie głupie są videodomofony. Jak chcesz tylko zerknąć kto dzwoni na domofon to uruchamiasz videodomofon w trybie dyskretnym, bez głosu. Ale ten videodomofon natychmiast zaświeca diody podczerwieni do oświetlania w słabym świetle. Jak chcesz sprawdzić czy domownik jest i się ukrywa to wyjmujesz komórkę, włączas kamerę i patrzysz przez wyświetlacz i już te ledy oświetlacza widać :-) Jak są z czujnikiem światła w dzień to zatykasz palcem czujnik i diody się zapalają :-) Takie głupie to ustrojstwo :-)


i dlatego szukam rozwiązania z kamerą umieszczoną na elewacji obserwującą większy obszar, do której będzie dostęp zarówno poprzez videodomofon jak i z każdego kompa w domu i po za, również z komórki. Z kamęrą ip nie ma problemu wieszam i mam ją na każdym kompie ale jak dostać się do kamery IP z videodomofonu może są takie, może jakiś adapter?

yaiba83
14-07-2012, 08:31
Adapter? Są takie serwery (jak mini router) pod które można podpiąć kamerki IP i zamieniają obraz na analogowy po BNC.