PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenie ścian nośnych z działowymi.



Kamienios
10-07-2012, 23:31
Witam,

Majstry wymurowały ściany nośne zewnętrzne. Na wewnętrzne ściany nośne zostawili dziury aby je wmurować, ale na ścianki działowe ani dziur ani kotw.
Co w takiej sytuacji? Czym grozi "doklejenie" ściany działowej? Czy można to jeszcze jakoś naprawić?

Dodatkowo aby nie zakładać nowych wątków:
- Nie zrobili mi przejścia na rurę doprowadzającą powietrze do kominka w fundamencie. Twierdzą, że to się robi w posadzce? Prawda?
- Nie zrobili przejścia na rurę spustową od rynny pod wylewką tarasu. Taras będzie jeszcze wylewany jakieś 15cm w górę. Też twierdzą, że w tej warstwie się puści rurę. Prawda?

Dzięki za pomoc!

Aedifico
11-07-2012, 05:04
Witam,

Majstry wymurowały ściany nośne zewnętrzne. Na wewnętrzne ściany nośne zostawili dziury aby je wmurować, ale na ścianki działowe ani dziur ani kotw.
Co w takiej sytuacji? Czym grozi "doklejenie" ściany działowej? Czy można to jeszcze jakoś naprawić?
Łączniki np. LP-30, gorsze rozwiązania niże strzępia ale też się sprawdza.


Dodatkowo aby nie zakładać nowych wątków:
- Nie zrobili mi przejścia na rurę doprowadzającą powietrze do kominka w fundamencie. Twierdzą, że to się robi w posadzce? Prawda?
Można w warstwie posadzki ale kanał zazwyczaj wtedy musi być płaski np. 20x10 cm a jak płaski to droższy

- Nie zrobili przejścia na rurę spustową od rynny pod wylewką tarasu. Taras będzie jeszcze wylewany jakieś 15cm w górę. Też twierdzą, że w tej warstwie się puści rurę. Prawda?

Jakiś rysunek bo nie wiem o co chodzi - rura spustowa powinna mieć przejście w rurę #160 a ta w gruncie na odpowiedniej głębokości, wypadałoby aby nie zamarzało więc spadki i głębokość.

Kamienios
11-07-2012, 09:44
124612

Tak to wygląda w projekcie. Sytuacja jest taka, że wylany jest taras, na równo z chudziakiem na gruncie w budynku. No i będzie potem podniesiony jeszcze o tyle o ile posadzki, czyli styropian + posadzki. Jakieś 15 cm.

Odnośnie ścian działowych -> Pytałem dzisiaj i powiedzieli, że będą jeszcze rozkuwać już wymurowane cegły w ścianie konstrukcyjnej aby do środka na zakładkę wmurować ścianę działową. Co lepsze? Jakie kucie, czy łącznik LP-30?