PDA

Zobacz pełną wersję : parę porad o cekolowaniu - prośba



orasje
11-07-2012, 11:39
Proszę o podpowiedź. Jaki jest dobry grunt pod cekol na tynki cementowo wapienne?. I czy warto zgadzać się na szlifowanie maszynowe?. Ręcznie wygładzi się chyba dokładniej?. Może jakiś link do tematu o cekolowaniu?. Bardzo dziękuje.

DIY
11-07-2012, 15:03
Ściany w pierwszej kolejności dokładnie oczyścić z wszelkich luźnych części i ziaren.
Grunt DL80 Cekol, sprawdź jeszcze przed gruntowaniem ssanie by dokładnie wyczuć ile nakładać by odciąć tynk.

orasje
12-07-2012, 05:23
dzięki. Cekol DL praktycznie nie dostępny. Mam uni grunt. Czy ma sens malowanie natryskowe? czy nie lepiej wałkiem.To samo co do szlifowania. Czy maszyną będzie dokładnie?. DIY - co to oznacza "odcięcie tynku i wyssysanie?" Dzięki

DIY
12-07-2012, 17:40
Jak masz tylko uni to trzeba spróbować.
Sens jest bo maluje się szybko czasem kosztem sporo większego zużycia farby, to samo przy szlifowaniu ręcznie wygładzasz a maszyną równasz.

orasje
13-07-2012, 05:17
jeszcze raz dzięki. Czy sufity podwieszane i skosy z płyt GK należy całe cekolować, czy wystarczy tylko spoiny?. Jest czyba szkoła aby dobrze zrobić spoiny a całość zagruntować i pomalować?. Czym najlepiej wypełnić łączenia pomiędzy płytami, siatką czy fizeliną?. Dzieki

DIY
13-07-2012, 06:13
To całkowicie zależy od ciebie, a decydują warunki oświetleniowe i materiały użyte do wykończenia.
Przed malowaniem powierzchnie zawsze należy gruntować.
Do zbrojenia z tych dwóch to flizelina.

fighter1983
13-07-2012, 07:54
"cekolowanie" - jest taki wyraz?
czyzby trzeba bylo slownik j. polskiego lub slownik wyrazow obcych rozszerzyc o to pojecie w znaczeniu wykonanie gladzi gipsowej za pomoca produktu cekola c45?
co do gruntowania: gruntowanie walkiem lub pedzlem, nie natrysk

orasje
13-07-2012, 20:18
a w jaki sposób wyprowadzić prostą linię w rogach (na łączeniu się ścian?) Czasami zawalą sprawę murarze i mój cekolista ma teraz problem. Czy jest na to ajkiś sposób? Może listwy narożnikowe "od wewnątrz"?. Dzięki

HSB
13-07-2012, 20:47
"cekolowanie" - jest taki wyraz?
czyzby trzeba bylo slownik j. polskiego lub slownik wyrazow obcych rozszerzyc o to pojecie w znaczeniu wykonanie gladzi gipsowej za pomoca produktu cekola c45?
co do gruntowania: gruntowanie walkiem lub pedzlem, nie natrysk

Ha ha ha! Ja używam jeszcze słów:
- schodziarz, czyli pan robiący schody,
- gaziarz, ten od instalacji gazowej,
- prądziarz, to od prądu
i uwaga hit! WKŁADZIARZ, czyli jak sama nazwa na to wskazuje pan od wkładów kominowych.

"Cekolista" super mi się wpisuje w klimat fachowców :)

orasje
16-07-2012, 05:24
No tak...ale co z tymi narożnikami a raczej krawędziami lub rogami pokoji? Jak się robi aby była równa linia? A w ogóle to jak na zakończenie ocenić czy głądź jest dobrze położona? Wiem że światło wykarze nierówności ale grubości warstw chyba nie sprawdzimy? Miłego dnia.

DIY
16-07-2012, 05:54
Do naroży zewnętrznych są narożniki, naroża wewnętrzne wyprowadza się kantem pacy.
Na wszystko są normy. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to odebrać tynki. Łata 2m i sprawdzamy wszystkie płaszczyzny dopuszczalne odchyłki zgodnie z klasą wykonanych tynków. Tę samą czynność powtarzamy po cekolowaniu. Światło nie, jakość powierzchni odbiera się w świetle naturalnym /tym które będzie faktycznie oświetlało pomieszczenia/ i nie z nosem na ścianie /trudno wyobrazić sobie mieszkańców na co dzień poruszających się domu przy ścianach..
Grubość? można wyliczyć w/g karty technicznej i po ilości zużytego materiału, i kilku 'wyskrobaniach'. W czasie aplikacji można kontrolować grubość grzebieniem pomiarowym.