PDA

Zobacz pełną wersję : lepiej w suficie, czy podłodze?



Yorey
11-07-2012, 14:32
Mędrcy, jest tak - mamy sobie 3 poziomy domu o różnej powierzchni. Co do zasady "życie" będzie funkcjonowało na poziomie parteru, ale na poddaszu jest pokój dla gości zapasowa garderoba, pokój zabaw dla dzieci i rupieciarnie - więc też co jakiś czas trzeba to będzie odkurzyć, z kolei w piwnicy ma być pralnia, "brudna" kuchnia, kotłownia, rupieciarnia, spiżarnia i pokój do ćwiczeń - też wymaga sprzątania.

Wykoncypowałem taki plan:
Wariant I:
puszczę rury odkurzacza w suficie nad parterem,
a samą jednostkę umieszczę w garażu (na poziomie parteru),
pierwsze gniazdo będzie przy jednostce centralnej i pozwoli mi posprzątać garaż, pomieszczenie techniczne, toaletę w korytarzu, biblioteczkę i kawałek korytarza,
drugie gniazdo umieszczę w łazience (rodzicielskiej) - obsłużę nim łazienkę, garderobę, sypialnię i kawałek jadalni
trzecie gniazdo umieszczę za kominem - do pokojów dzieci, ich łazienki, korytarza, gabinetu, wiatrołapu, salonu i kuchni
ponadto umieszczę szufelkę w cokole wyspy kuchennej i drugą we wiatrołapie
na poddasze wyjdę na ścianie kominowej i nad jednostką centralną
na piwnicę - na ścianie kominowej

Wariant II:
gniazda - jw.
jednostka centralna w kotłowni lub kuchnio-pralni w piwnicy
a rury w podłodze parteru

Co myślicie, Wielce Szanowni?

I jaką jednostkę do tego dobrać?

Yorey
17-07-2012, 15:42
byłażby chęć niesienia pomocy u Wielce Szanownych Koleżanek i Kolegów zamarła wakacyjnie.....?:(

Yorey
21-07-2012, 07:13
Czy sądzicie, że te rurki będą OK: http://allegro.pl/zestaw-na-6-gniazda-2xszufelka-odkurzacz-centralny-i2477898869.html ?

jasiek71
21-07-2012, 07:48
jest zasada że czym więcej rur i gniazd tym mocniejszej jednostki potrzebujesz...
co do ilości gniazd to weź sobie sznurek o długości węża ssącego i połaź po domu, on sam tobie wyznaczy gdzie powinny być gniazda...
w praktyce wystarczą w korytarzach plus szufelka(-ki)

Yorey
21-07-2012, 08:37
to już poczyniłem - rezultaty usiłowałem nieudolnie zamieścić w szkicu w pierwszym poście. Zastanawiam się tylko, czy takie rozłożenie gniazd będzie prawidłowe z punktu widzenia pracy odkurzacza? (skłaniam się ku wariantowi z OC w garażu)/

annacyrana
11-09-2012, 14:44
Osobiście mam w podłodze i wszystko jest ok.