PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja sali weselnej



Marrrek
11-07-2012, 21:16
Witam. Buduję salę weselną ok 200m2, w projekcie mam dwie centrale- jedna nawiewna z nagrzewnicą wodną o wyd. 2400 m3/h i druga nawiewno-wywiewna z rekuperatorem i też z nagrzewnicą i wyd. 2400m3/h. Ostatnio dostałem propozycję, aby zamienić to na pompę ciepła, wentylatory nawiewne i wywiewne, dwa rekuperatory. mam teraz dylemat czy to się opłaca. Cenowo wychodzi podobnie ale przy PC sprzedawca zapewnia mnie, że zimą będzie to grzać a latem chłodzić. Może ktoś z forum ma takie rozwiązanie, może ktoś to projektuje, wykonuje. Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

KrzysztofLis2
12-07-2012, 08:01
Nie bardzo rozumiem, jak to miałoby działać, gdy są dwie centrale i dwa układy równolegle?

kangaxx
12-07-2012, 20:27
ja też nie kumam dlaczego dwie, przecież spokojnie możesz założyć jedną

Marrrek
17-07-2012, 16:01
wytłumaczę dokładniej: centrala nr1 nawiewna z nagrzewnicą wodną o wyd. 2400m3/h - umiejscowiona na parterze, wentyluje kuchnie. Centrala nr2 nawiewno-wywiewna z rekuperatorem, nagrzewnicą wodną o wyd. 2400m3/ h , umiejscowiona na poddaszu- wentyluje salę. Kupiłem gotowy projekt i już tak było. Nigdy się nie zastanawiałem nad tym aby zastosować jedną centralę. Jaką musiała by mieć wydajność? no i problem z umieszczeniem ewentualnej większej centrali(poddasze). Jestem na takim etapie, że mógłbym wprowadzić jeszcze jakieś zmiany. Czekam na sugestie i pozdrawiam

kangaxx
19-07-2012, 18:53
a no to rozumiem, osobny wyciąg z kuchni to wymóg sanepidowski, mógłbyś się pokusić o wstawienie reku do niego i robić odzysk który puścisz na salę, powietrze z sali pchane takimi wentylami samo do kuchni trafi z powrotem gdzie go wywalisz wyrzutem, to droższe ale masz rekuperację

inna sprawa ze n ie słyszałem jeszcze o pc do sali weselnej:) ale działać będzie