PDA

Zobacz pełną wersję : POmocy !!! Pekajacy tynk



DARO2004
27-05-2004, 21:04
W 2002 r otynkowalem dom zwyklym tynkiem cementowo wapiennym, w tamtym pomalowalem (elewacja zewnetrzna). Teraz po zimie okazalo sie , ze tynk peka . Peka prawie na kazdej spoinie, widze jak byly stawiane bloczki
CO MAM ROBIC JAK PODCHODZE DO DOMU BLIZEJ TO WIDOK ODRZUCA MNIE.
Dom jest wybudowany w 3 warstwowej scianie z gazobetonu

Pomocy jak to naprawic

pchlistosc
28-05-2004, 06:53
W 2002 r otynkowalem dom zwyklym tynkiem cementowo wapiennym, w tamtym pomalowalem (elewacja zewnetrzna). Teraz po zimie okazalo sie , ze tynk peka . Peka prawie na kazdej spoinie, widze jak byly stawiane bloczki
CO MAM ROBIC JAK PODCHODZE DO DOMU BLIZEJ TO WIDOK ODRZUCA MNIE.
Dom jest wybudowany w 3 warstwowej scianie z gazobetonu

Pomocy jak to naprawic

kiedy postawiles dom?

DARO2004
28-05-2004, 07:03
Dom postawilem w 2001r.

pchlistosc
28-05-2004, 08:19
Dom postawilem w 2001r.

to moze jeszcze osiada

micmarci
28-05-2004, 09:12
1. Jeżeli było badanie gruntu i odpowiednia ława do parametrów to nic nie będzie
2. Jeżeli nie było to musisz popytać sąsiadów jaki grunt i popatrzyć czy nie mają oni problemów.
3. Dom rzeczywiście osiada u mnie tak było 5 lat.
4. Czy ściana osłonowa była kotwiona do nośnej i co ile są rozstawione kołki.
5. Jaka izolacja? wełna czy styropian?

28-05-2004, 11:06
U mnie również są pękniecia ale na tynku wewnętrznym. Sciany są tuż po tynkowaniu i w wielu miejscach pojawiają się pęknięcia.Nie wiem jaka może być przyczyna takich pęknięć. Może szanowni Forumowicze doświadczyli tego zjawiska i zechcą podzielić się swoją wiedzą na ten temat?

pchlistosc
28-05-2004, 11:53
U mnie również są pękniecia ale na tynku wewnętrznym. Sciany są tuż po tynkowaniu i w wielu miejscach pojawiają się pęknięcia.Nie wiem jaka może być przyczyna takich pęknięć. Może szanowni Forumowicze doświadczyli tego zjawiska i zechcą podzielić się swoją wiedzą na ten temat?

a peka na zewnatrz?

mobby
28-05-2004, 12:41
Co do pękającego tynku wewnątrz to niestety powinno się to skuć i położyć w tych miejscach ponownie ( Tak powiedział u mnie nowy murarz, co jeden to inna opinia), ponieważ nie pomoże zaklejanie.

Ale tylko podobno

Czekam również na inne opinie co może być przyczyną , czy nieprawidłowe proporcje materiału czy zbyt szybkie schnięcie

Mobby

krzysztofh
31-05-2004, 06:02
Podejrzewam, że to nie z powodu osiadania budynku, tylko robienia tynku przy zbyt wysokich temperaturach lub złej technologii wykonania tynku, skoro "rawie na każdej spoinie są pęknięcia). To jest efekt nierównego wysychania tynku.

JacekS
31-05-2004, 07:11
Jest wiele przyczyn pękania tynku na gazobetonie np:
brak szprycu cementowego pod tynk ,trzeba pamiętac że BK jest specyficznym materiałem i występuja skurcze i przeprężenia dlatego powinno się stosować gotowe mieszanki tynkarskie z przeznaczeniem do BK
drogim powodem może zbyt szybkie wysychanie tynku tj odciąganie wody przez BK .Zle dobrane składniki pod względem ilościowym

Boo
31-05-2004, 08:59
Tynk może pękać z powodu braku dylatacji w warstwie zewnętrznej (osłonowej) ściany 3W.
Patrz wątek: "Dylatacje w ścianie zewnętrznej ?"