PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wypełnić róznice poziomów.



cezjusz
15-07-2012, 18:30
Witam
Sytuacja przedstawia się następująco stanąłem przed problemem podłogi a dokładnie:
W salonie w momencie robienia wylewek planowany był Parkiet niestety budżet zweryfikował i ostatecznie będzie deska „barlinecka”o grubości 14mm. I tu jest problem a dokładnie dwa w pomieszczeni przyległych położona jest fliza, ale tez niestety grubsza niż przewidywana była przy wylewka i w salonie zrobił się poziom o 3 cm niżej. I tu moje pytanie czym ta różnice wypełnić – nie chciał bym robić wylewki gdyż mam nadziej ze za kilka lat budżet się zregeneruje i wymienię pseudo drewno na parkiet, a zarazem nie chciał bym mieć jakiś niespodzianek typ „usiadanie” tak grubego podkładu.
PROSZĘ O POMOC I Z góry dziękuję.

jasiek71
15-07-2012, 18:49
daj płytę OSB czy coś podobnego ...
tylko że...
deska + płyta = parkiet

cezjusz
16-07-2012, 21:58
daj płytę OSB czy coś podobnego ...
tylko że...
deska + płyta = parkiet

a czy w takim arzie zastosowanie jakigoś podkładu nie było by tańsze i spełniło zadanie - pytam bo napradwe niewiem co jest na rynku zatrzymałem sie na poziomioe pianki pod panele

cezjusz
23-07-2012, 10:54
Widzę że nikt nie odpisuje. A mam jeszcze jedno pytanie bo tak siedzę i zastanawiam sie 3 cm to i tak za dużo pod parkiet. Z tego co czytałem pod parkiet różnica ma być około 2 cm. I tu moje pytanie czym tą różnicę 1cm wypełnić. Wylewka samopoziomującą - czy nie za cienko?? Może czymś innym.

cezjusz
04-08-2012, 15:02
Witam Podieta juz decyzja bedzie osb tylko pytanie czym je przymocowac do wylewki. Wylewka równa i czy folie dać pod osb czy na.

jarekkur
04-08-2012, 15:58
Witam Podieta juz decyzja bedzie osb tylko pytanie czym je przymocowac do wylewki. Wylewka równa i czy folie dać pod osb czy na.

Jeżeli wylewka jest równa, to różnicę wypełnij płytą OSB. Jezeli położysz deskę barlinecką pływająco, to nie musisz mocować płyt do wylewki. Pod płyty należy wyłożyć folię budowlaną 0,4mm, na zakładkę 20cm w dwóch rzędach na "krzyż" . Zakładki równo posklejać. Folię wywinąć na ściany. Po ułożeniu desek folię obciąć na wysokości desek. Folia zabezpieczy drewno przed wilgocią z wylewki!!!
Płyty układaj napisami do góry, jeżeli będą miały łączenie pióro/wpust!

cezjusz
04-08-2012, 19:31
a przy osb robić tez dylatacje jesli tak to jaką ??
A OSB bede miał bez pióra bo tańsza :(