PDA

Zobacz pełną wersję : antresola - jak wykończyć bok stropu + wylewki do balustrady?



interona
16-07-2012, 10:12
Jakie polecacie rozwiązanie? Mam antresolę i planuję do niej balustradę szklaną montowaną do boku stropu na rotulach. Czym wykończyć płaszczyznę boku stropu+wylewki? Jeśli położę na niej tynk gipsowy, prędzej czy później pojawi się rozwarstwienie na styku wylewki ze stropem. Przykręcić płytę gipsową? Czy coś innego?

Laschlo
17-07-2012, 10:05
U mnie jak narazie sprawdza się płyta gk,co prawda antresola niewielka,ale za to strop drewniany.Znajomemu wykończyli ten element stolarze przy okazji innych prac prowadzonych w domu.Zastosowali lakierowaną na matowo płytę mdf i całkiem niezle to wygląda.

Charlie
17-07-2012, 21:52
...Jeśli położę na niej tynk gipsowy, prędzej czy później pojawi się rozwarstwienie na styku wylewki ze stropem. Przykręcić ?

Nie pojawi się jeśli zamontujesz siatkę ( taka do dociepleń ) na całej powierzchni policzka antresoli i dopiero tynk gipsowy.

Ale... jeśli planujesz balustradę szklaną samonośną ( czyli na rotulach ) to najpierw trzeba zamontować tzw.szpilki na których trzymać się będą rotule.
Dopiero wtedy siatka i tynk gipsowy, malowanie i wieszamy szkło:)

Będziesz miał super antresole - wszyscy będą Ci zazdrościć !

interona
18-07-2012, 18:01
Charlie i Laschlo, dziękuję za pomysły. Najbardziej widziałabym gips, mdf jakoś mnie nie przekonuje. Super, że siatka rozwiązuje problem. Charlie, masz jakieś doświadczenie ze szkłem?

JACUŚ
18-07-2012, 18:43
Byla siatka byl tynk gipsowy i byly pekniecia, obecnie od roku wklejona plyta kg i jest ok.

Charlie
29-07-2012, 10:45
.... Charlie, masz jakieś doświadczenie ze szkłem?

...od 12 lat :)

Charlie
29-07-2012, 10:47
Byla siatka byl tynk gipsowy i byly pekniecia, obecnie od roku wklejona plyta kg i jest ok.

hmm, u mnie zdaje egzamin tego typu technologia.

Ale trzeba przyznać, że płyta KG daje wręcz idealnie prosty policzek podciągu.

interona
16-02-2013, 19:21
Wywołałam temat, więc kontynuuję. No i mam: gładki jak pupa niemowlaka policzek podciągu (ostatecznie jest to płyta KG), ale ZA TO ... nie do końca udaną balustradę: szczeliny pomiędzy szybami raz rakie, raz siakie ... ech... czy naprawdę nie da się tego zrobić równo??? Do tego szyby w procesie hartowania poodkształcały się i nie zawsze licują się z sąsiadującymi w pionie. Wykonawca twierdzi, że wszystko w normie. Wyobrażałam sobie, że będzie idealnie równo... albo: idealniej równo. Jakie są Wasze balustrady???
170986

Charlie
16-02-2013, 20:20
:( niestety, ale nie da się już poprawić tego co masz bez ponownego zakupu szkła ale... sfotografuj te nierówności od góry na łączeniach szyb. Chodzi mi o to czy tafle nie licują ze sobą na całej wysokości czy tylko miejscami/odcinkami.
Szczeliny między szyba > szyba > ściana, powinny być równo po 3 mm - najlepsi tak potrafią zrobić :)
Stąd się właśnie biorą różnice w cenie mb takiej samonośnej konstrukcji.
Acha - na jakie normy powołuje się wykonawca ? spytaj się Go !!!

P.S. zrób doświadczenie - złap krawędź szkła dwoma rękoma po środku i pchnij z całej siły od siebie patrząc jednocześnie na koniec pchanej szyby. Czy odegnie się a jeśli tak to o ile od osi szyb ( ktoś drugi powinien stać z miarką i mierzyć ). Podaj grubość szkła - przemierz najlepiej suwmiarką. Dodatkowo przemierz średnicę rotuli i odległość pomiędzy rotulami ( pomiędzy ich środkami ).

pablomoc
17-02-2013, 20:51
najlepsze rozwiązanie to płyta gk przyklejona na klej do płytek (elastyczny), u mnie tak jest i git :)