PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe okna w mieszkaniu - zaparowane?



Lapeno
16-07-2012, 10:29
Witam forum,

Podpowiedzcie proszę, bo to dla mnie ważna sprawa.

W czwartek wymieniliśmy okna w mieszkaniu w bloku. Poszły okna BUDVAR Centrum z ciepłym montażem (robili to ludzie, którzy są polecani w Toruniu na stronie montażystów).

Do tej pory było ok, ale dzisiaj rano mnie wmurowało. Niektóre okna były zaparowane po nocy. Zaparowanie było od strony zewnętrznej i dotyczyło tylko kilku skrzydeł. Ki diabeł?
Złe szyby, niestaranny montaż? WTF?

Osobiście myłem okna i czyściłem szyby, żeby móc je obejrzeć. Zauważyłem, że na każdej szybie jak spojrzeć pod kątem widać efekt "tęczy", które dla różnych okien biegnie z różnych kierunków.

tubek
16-07-2012, 11:26
Jak od zewnętrznej to jak najbardziej poprawnie. To oznacza, że szyba dobrze izoluje czyli zewnętrzna szyba jest zimna (bliska temperatury otoczenia) i na niej powstaje punkt rosy.

Lapeno
16-07-2012, 12:09
Kurcze, to by znaczyło, że w zimę będziemy zaparowane od zewnątrz non-stop.... :(

Charlie
16-07-2012, 13:42
na szybach samochodowych też występuje takie zjawisko.

T12345T
16-07-2012, 14:59
Kurcze, to by znaczyło, że w zimę będziemy zaparowane od zewnątrz non-stop.... :(

Raczej nie. Jesienią i zimą, po włączeniu ogrzewania zewnętrzna szyba ma z reguły wyższą temperaturę niż temperatura otoczenia, więc małe szanse, aby na jej zewnętrznej powierzchni powstawał punkt rosy.

tubek
18-07-2012, 09:59
Przy trzech szybach zewnętrzna bardzo często ma temperaturę niższą od temp. punktu rosy. Przeważnie w wilgotne dni będzie notorycznie się skraplała wilgoć.