PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki w starej kamienicy (drewiana podłoga)



adamadam90
17-07-2012, 12:10
Witam, chciałem zrobić remont w starym mieszkaniu, m.in w łazience. Jest to pomieszczenie o wymiarach 101x236 cm (2,4 m2). Na podłodze jak i ścianach chciałem położyć płytki. Ścianki są głównie re-gipsowe a na drewnianej podłodze jest linoleum. Trzeba odliczyć metry spod prysznica ( jakieś 0,7m2. Jest to raczej małą powierzchnia i nie chciałbym uzyskać dużej różnicy poziomów wobec przedpokoju (panele podłogowe). Przejrzałem forum i znalazłem kilka rozwiązań i zastanawiam się nad tym z przykręceniem płyty osb i zagruntowaniem jej, po czym przyklejeniu płytek na nią. Prosiłbym o pomoc, jakich środków użyć, jaką grubość powinna mieć płyta. Czy może jest jakieś lepsze rozwiązanie. Pod spodem dołączam przekrój stropu.
https://dl.dropbox.com/u/31491147/images/strop.JPG

Miśka76
12-09-2012, 08:43
Nie wiem, czy to się sprawdzi, bo jak się kładzie płytki, to powinno się najpierw zerwać deski spod sposu, zeby nie popękały. WIęc może lepiej byłoby jednak takie rozwiazanie rozważyć? Pod płytki stosuje się chyba tylko i wyłącznie wylewkę.

zbyszek57
12-09-2012, 09:28
zastosowałbym plyte Durelis o grubości 22mm . Na to fola w płynie i ceramika klejona na klej w pelni elastyczny