PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z usytuowaniem komina zewnętrznego



wojto_thor
18-07-2012, 07:25
Witam

Mam zamiar dostawić komin zewnętrzny systemowy. kotłownia będzie znajdować się w piwnicy, piec na paliwo stałe. Teraz mam trochę dylematów, mianowicie - od gruntu do podłogi w tej piwnicy jest 1. 40m( a ogólnie piwnica ma 2m wysokości) więc na jakiej głębokości będę musiał usytuować komin? podłączenie czopucha i wyczystkę do wybierania sadzy, bo wyczystka rozumiem będzie na zewnątrz. Proszę o porady

admar
29-07-2013, 12:27
Przyłączam sie do pytania ;)

Mam zamiar wybudować komin zewnętrzny do kotła opalanego węglem.
Zastanawiam zię jaki system kominowy wybrać?
Z rurą ceramiczną izolowana wełną w osłonie z segmentów keramzytowych? np taki [http://allegro.pl/komin-systemowy-brata-uniwersalny-fi-200-8mb-s-i3402609732.html] lub podobne.
Czy też z jednolitych kształtek ceramicznych rura połączona z obudową np: [http://effe2.pl/s,5,kominy_domus_-_instrukcja_montazu.html ] ?
Chciałbym ten komin wykonać jeszcze w sierpniu br. porszę o mozliwie szybką odpowiedź

kominiarz
31-07-2013, 23:09
wojto_thor, może zagłębić ten komin w grunt poza budynkiem, tak aby zejść trójnikiem i wyczystką na poziom kotłowni, wiem roboty dużo bo i fundament pod komin i odpowiednia izolacja nie tylko termiczna ale też przeciwwilgociowa ale jak w inny sposób wykonać prawidłowe podłączenie kotła ?

admar, zakładam opcję nr 1 za lepszą zdecydowanie

beton44
01-08-2013, 18:57
wojto_thor, może zagłębić ten komin w grunt poza budynkiem, tak aby zejść trójnikiem i wyczystką na poziom kotłowni, wiem roboty dużo bo i fundament pod komin i odpowiednia izolacja nie tylko termiczna ale też przeciwwilgociowa ale jak w inny sposób wykonać prawidłowe podłączenie kotła ?

admar, zakładam opcję nr 1 za lepszą zdecydowanie

Kominiarzu, tak czy siak pod komin z jakichś betonowych klocków trzeba zrobić fundament. Tak czy siak jego stopa
musi być poniżej poziomu przemarzania tudzież na ziemi "niezruszanej" - czyli w praktyce na poziomie ławy fundamentowej budynku.

Czyli Twoja idea wyczystek od strony piwnicy /jak najbardziej słuszna zarówno w teorii jak i praktyce/ - nie narzuca żadnych dodatkowych specjalnych prac...

admar
07-08-2013, 21:23
Jeśli opcja nr 1 to jakiej firmy komin wybrać za rozsądna cenę?
Na jakie parametry zwracać uwagę?
Fundament pod komin wykonuję na poziomie ław fundamentowych budynku. Mogę wykonać studzienkę umożliwiająca dostęp do wyczystki od zewnątrz.
Przy trójniku 45 stopni i podłączeniu przewodu dymowego na poziomie 90 cm od posadzki, wyczystka może wyjść tuż nad poziomem gruntu.
Jeszcze kilka pytań jeśli mozna;)
Czy trójnik ma być 90 czy 45 stopni?
Czy wyczystka może być od zewnątrz budynku?
Czy komin systemowy zewnętrzny z warstwą wełny w środku, musi być jeszcze dodatkowo ocieplony po zewnątrz?

beton44
08-08-2013, 21:11
Jeśli opcja nr 1 to jakiej firmy komin wybrać za rozsądna cenę?
Na jakie parametry zwracać uwagę?
Fundament pod komin wykonuję na poziomie ław fundamentowych budynku. Mogę wykonać studzienkę umożliwiająca dostęp do wyczystki od zewnątrz.
Przy trójniku 45 stopni i podłączeniu przewodu dymowego na poziomie 90 cm od posadzki, wyczystka może wyjść tuż nad poziomem gruntu.
Jeszcze kilka pytań jeśli mozna;)
Czy trójnik ma być 90 czy 45 stopni?
Czy wyczystka może być od zewnątrz budynku?
Czy komin systemowy zewnętrzny z warstwą wełny w środku, musi być jeszcze dodatkowo ocieplony po zewnątrz?


Nu tak na zdrowy rozum to komin co sobie stoi tak samodzielnie koło budynku to chyba wyczystkę musi mieć też na polu
bo niby gdzie ma mieć ?

eniu
10-08-2013, 20:49
Nu...a skond wisz, że nie stoi wedle budynku, ino się z niem styko?

beton44
11-08-2013, 05:15
Nu...a skond wisz, że nie stoi wedle budynku, ino się z niem styko?

Styko sie wszystkiemi ćterema ścianami ?

eniu
11-08-2013, 06:02
Coby wczystkie zmajstrować, trza mieć ino jedne ....

admar
11-08-2013, 20:41
Stokrotne dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, rozwiewające wszystkie moje wątpliwości.

Profesjonalizm, że hey ;)