PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż parapetu zewnętrznego



Barbara74
18-07-2012, 22:27
W dwóch oknach drewnianych nie mam podcięcia pod parapet zewnętrzny,jak zrobić montaż parapetu.Zamierzałam dać parapet stalowy,ale nie wiem czy w takim wypadku nie dać innego.Czym uszczelnić to połączenie?Czy włożyć parapet pod ramę okienną ?czy jest inny sposób?

finlandia
19-07-2012, 06:47
Jestes montazysta parapetow? Zapytaj swojego wykonawce ktory widzi sytuacje na zywo, widzi te podciecia, linie innych okien itp. Na miejscu najlepiej widac rozwiazania!
Z zalozenia najlepiej jest zamontowac parapet pod okno.

Barbara74
19-07-2012, 07:03
Nie jestem montażystą ,a montować będzie facet od ocieplenia,sprawa jest prosta ,okna dwa nie mają podcięcia-tak mi produent zrobił tylko w dwóch oknach ( wszystkich moich fixach),w plastikowych oknach rzeczywiście daje się pod okno,ale czy w drewnianych?

finlandia
19-07-2012, 07:50
A czym sie roznia te okna? Woda plynie po nich inaczej? Nie wierzysz na słowo - trudno, ja nie mam sily kazdego przekonywac.
Czasem montaz do lica to jedyny racjonalny sposob, ale jak dla mnie to ostatecznosc.

Barbara74
19-07-2012, 17:15
A czym sie roznia te okna? Woda plynie po nich inaczej? Nie wierzysz na słowo - trudno, ja nie mam sily kazdego przekonywac.
Czasem montaz do lica to jedyny racjonalny sposob, ale jak dla mnie to ostatecznosc.
No i dalej nie mam odpowiedzi, to co najlepiwj pod ramę?a to drugie to fix przy tarasie do samej podłogi,ale od strony tarasu chyba jednak lepiej zrobić parapet

finlandia
19-07-2012, 17:38
To jest jak leczenie choroby na odległość. Oczywiście lepiej pod okno, ale kto wie jak dokładnie wygląda Twoje okno, w Twoim murze....
Za przeproszeniem - co to tam za fachowiec, co nie potrafi zaproponować najlepszego rozwiązania widząc Twoją budowę..?
A co mówi producent okien, sprzedawca?

Nie rozumiem: opłacacie kierowników budowy, kupujecie produkty, zatrudniacie speców od robót.. to za co im płacicie??? Mam rozumieć - jaka płaca, taka praca?

IVO333
19-07-2012, 19:16
To jest jak leczenie choroby na odległość. Oczywiście lepiej pod okno, ale kto wie jak dokładnie wygląda Twoje okno, w Twoim murze....
Za przeproszeniem - co to tam za fachowiec, co nie potrafi zaproponować najlepszego rozwiązania widząc Twoją budowę..?
A co mówi producent okien, sprzedawca?

Nie rozumiem: opłacacie kierowników budowy, kupujecie produkty, zatrudniacie speców od robót.. to za co im płacicie??? Mam rozumieć - jaka płaca, taka praca?

A może taras będzie głęboko zadaszony i okna nigdy nie dostaną wody....;-)

finlandia
19-07-2012, 21:10
ja faktycznie powinienem zrobic sobie przerwe:)

Barbara74
20-07-2012, 07:44
A jak myślisz co mówi producent okien,sprzedawca,po zamontowaniu okna 4 metry szerokiego na 3 wysokiego?Montaż rok temu.Myślisz ,że mówi nie ma sprawy zrobimy nowe?Powiedział,że to okno tarasowe i niektórzy klienci nie chcą podcięcia.Ja mu na to,że nawet jakby szedł tam bruk to powinien wchodzić w to cholerne podcięcie.No ale chyba nie myślisz,że mi okna wymienią, to nie odkurzacz.
Ja mam dach bezokapowy na dodatek,no ale to szczegół.
A okno jest tak zamontowane, to po lewej,,no i jszcze dochodzi jak prawidłowo ten róg obrobić,ale to już przejdę tam gdzie jest montaż w warstiwe ocieplenia i nie pytajcie mnie czy sama montuję,wystarczy spojrzeć na montaż ekipy i wtedy będziecie wiedzieć dlaczego pytam
126331

finlandia
20-07-2012, 08:00
Ee.. Ty masz witryny(czyli szklenie w ramie). Tu faktycznie wiekszosc firm nie robi podciec w standardzie. Ale sadze ze mozna je bylo domowic..
i te folie przyklejone w taki sposob, ze nie ma tam mozliwosci wepchnac parapetu..

Barbara74
20-07-2012, 08:47
Ee.. Ty masz witryny(czyli szklenie w ramie). Tu faktycznie wiekszosc firm nie robi podciec w standardzie. Ale sadze ze mozna je bylo domowic..
i te folie przyklejone w taki sposob, ze nie ma tam mozliwosci wepchnac parapetu..
No tak ,ale to oni powinni doradzać klientowi,a ja następnym razem ,przy budowie domu bedę o tym pamietać.Ale teraz tu bedę mieszkać i co mam zrobić.
W tym oknie po prawej przesuwnym ,tam jest taki parapet -szyna po którym przesuwa się okno.I tam chcę ze styrodurem podejść jeszcze trochę wyżej ,ale na taką wysokość aby deska tarasowa weszła pod tą oryginalną aluminiową szynę.Ten styrodur to muszę od góry czymś porzadnie uszczelnić,żeby woda się nie dostawała.
Na to okno -witrynę nie mam pomysłu.Chyba dam granitowy parapet ,a może firma od okien by mi tam jakiś okapnik przymontowała.

No i teraz co z tym słupkiem nieocieplonym narożnym Finlandio ja myslę tak ,skoryguj,
Po pierwsze wydłubię starą pianę sprzed roku,dam nową, na to taśmę paroprzepuszczalną soudala,na to styropian ,tam aby się na zewnątrz zlicował z oknem ,ale zostawię szparę na styku okno -styro jakieś 2 cm,aby dać piankę w tę szczelinę,na to dam ponownie taśmę paroprzepuszczalną.No i tu powinnam dać jeszcze raz styropian przykrywając ramę okna na kilka cm, a potem tynk, ale mam na to naroże drewno( cienka sklejka zrobiona przez firmę okienną) nakładam to na ten styropian,którym obrobiłam słup ( dlatego styro -okno się licują) no i to wyglada tak jakby od początku było by to okno narożne bez słupa.
No bo rozumiem ,że od strony tego słupa to jest jak montaż w warstwie ocieplenia

finlandia
20-07-2012, 09:31
Skomplikowane to Twoje rozwiazanie (a racze moja wyobraznia dziala na innych plaszczyznach).
Powiedzmy ze masz okno czesciowo wysuniete w warstwe ocieplenia. Ile to jest? 5cm czy wiecej?
Troche dziwnie wyglada ta tasma przyklejona na krawedzi okna. Wg mnie to ona powinna byc albo dluzsza (tak by siegala muru) albo powinna byc przyklejona pozniej, na styku okna z murem.
Nie wiem czy musisz wydlubywac stara pianke. Obetnij i jesli jest w dobrym stanie, to nie musisz jej poprawiac. Jesli jest zdegradowana - to moze warto.
Wychodzi, ze bedziesz miala ten slup slabo docieplony... wiec moze jakis najlepszy material a nie zwykly styropian?

Osobiscie sprawe montazu warstwowego rozwiazalbym u Ciebie inaczej ( ta warstwa zewnetrzna przyklejalbym inaczej niz masz) ale taki madry jestem, bo patrze na cudze bledy.

Barbara74
20-07-2012, 10:09
tak oczywiście dam styrodur, powiem szczerze ,że nie wiem ile okno wystaje chyba 8-9 cm ,możliwe że nawet całe.
Piankę całą nie wydłubię ,tylko zetnę to brązowe z zewnątrz..
Tylko jak to zrobić