PDA

Zobacz pełną wersję : podłoga na podłogówkę



ProMyst
20-07-2012, 12:28
Witam,
wiem, że temat był "wałkowany" już setki razy ale potrzebuję nowych produktów i informacji na temat tego co w tym momencie nadaje się na podłogówkę.
Mówię tu o podłodze naturalnej typu parkiet lub deska.
Na internecie jest mnóstwo firm które prześcigają się w nazwach typu finishdeska, finishparkiet, parkiet dwuwarstwowy, deska warstwowa itp. itd. które nic mi nie mówią.
Co teraz jest dobre, praktyczne, zdrowe i oczywiście tanie na ogrzewanie podłogowe.
Pozdrawiam

Parkiet
20-07-2012, 18:42
Witam,
wiem, że temat był "wałkowany" już setki razy ale potrzebuję nowych produktów i informacji na temat tego co w tym momencie nadaje się na podłogówkę.
Mówię tu o podłodze naturalnej typu parkiet lub deska.
Na internecie jest mnóstwo firm które prześcigają się w nazwach typu finishdeska, finishparkiet, parkiet dwuwarstwowy, deska warstwowa itp. itd. które nic mi nie mówią.
Co teraz jest dobre, praktyczne, zdrowe i oczywiście tanie na ogrzewanie podłogowe.
Pozdrawiam

Zajrzyj na www.parkietkomplex.eu tam w poradach znajdziesz temat ogrzewania podłogowego z okładzinami drewnianymi. Poczytaj, a jeśli będziesz miał pytania to chętnie Ci odpowiem. Pozdrawiam.

ProMyst
01-08-2012, 09:36
Mam ciągły dylemat. Wszyscy w moim rejonie albo całkowicie odradzają drewno, albo co niektórzy jak już po chwili krzywego patrzenia na mnie oferują mi deskę trójwarstwową. Nie jestem do niej przekonany bo to ciągle jest "panel" a nie lite drewno. Proszę doradźcie i podajcie jakieś szczegóły dotyczące drewna na podłogówce. Jak Wy macie w swoich domach? Jaki jest koszt takiej podłogi w porównaniu do zwykłego parkietu na "normalnej" podłodze bez podłogówki.

panfotograf
02-08-2012, 07:38
http://www.parpo.pl/artykuly.php?id=1

Marysia2
05-08-2012, 20:55
Pytanie do Mędrców forum, bardzo podoba nam się parkiet przemysłowy, ale czy dałby radę na ogrzewaniu podłogowym? Może ktoś jest użytkownikiem?

jarekkur
06-08-2012, 21:10
Pytanie do Mędrców forum, bardzo podoba nam się parkiet przemysłowy, ale czy dałby radę na ogrzewaniu podłogowym? Może ktoś jest użytkownikiem?
Dałby radę, jeżeli zostaną spełnione odpowiednie warunki, zresztą te same jak dla innych posadzek drewnianych na ogrzewaniu podłogowym. Zacznij od sprawdzenia wylewki. Być może ona się nie nadaje na klejenie drewna!!! To dzisiaj norma w budownictwie mieszkaniowym.

jarekkur
07-08-2012, 20:37
Jarekkur, dzieki, czyli klejenie do gruntu.a jaką grubość parkietu byś zalecal?

Co masz nma myśli pisząc kleimy do gruntu? Kleimy do podłoża. Grunty są różne o różnym przeznaczeniu. Aby kleić drewno należy sprawdzić bardzo dokładnie przydatność podłoża. Jestem rzeczoznawcą i mam do czynienia z brakiem profesjonalizmu, niewiedzą i nonszalancją parkieciarzy.

piter30
11-08-2012, 21:32
Pytanie do Mędrców forum, bardzo podoba nam się parkiet przemysłowy, ale czy dałby radę na ogrzewaniu podłogowym? Może ktoś jest użytkownikiem?

moj kolega ma teka super to wyglada na kleju mapei pu 2 skladnikowym i na nim olejowosk osmo