PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki strop wybrać?



oczko361
21-07-2012, 23:53
Witajcie, do środy muszę podjąć decyzję jaki strop wybrać. Architekt cały czas upiera się przy stropie monolitycznym, uważa go za niezawodny. Dom będę budować sam dlatego przychylam się bardziej do stropu Teriva.
Dodam tylko że muszę wykonać 3 takie stropy z tym że nad salonem ma być pustka i na poddaszu ma być wylany trzeci strop.

A waszym zdaniem jaki strop był by lepszym rozwiązaniem przy takim domu: http://w611.wrzuta.pl/obraz/3LGlKn0v5sc/rzut_piwnicy

Proszę o wszelkiego rodzaju porady.

byry007
22-07-2012, 08:12
Witam mi wyliczyli Teriva za 8 tys sam materiał plus do tego trzeba kupić drut betonu nie idzie tak mało jak mówią sprzedawcy znajomy ma mniejszy niż ja chyba 10 na 9 ja mam 13 na 9.5 jemu poszło 12 kubika a mi 14 . Tylko na deskach i stemplach jest taniej policz sobie który strop jest tańszy i odp sobie na pytanie czy chcesz zrobić taniej czy szybciej i trochę drożej , mnie lany strop wyszedł 9tys materiał i 3 tys robota

oczko361
22-07-2012, 09:21
Tylko kolejne pytanie brzmi czy przy rozpiętości stropu w salonie ponad 7m będę mógł zastosować strop Terive?

byry007
22-07-2012, 11:41
Nie wiem ale jak masz 7m w salonie to możesz mieć cięzko przy jednym stropie jak i przy drugim ja miałem nie całe 6 m na 6

SKUT13
22-07-2012, 12:12
Nie wiem ale jak masz 7m w salonie to możesz mieć cięzko przy jednym stropie jak i przy drugim ja miałem nie całe 6 m na 6

odpowiedź brzmi z terivą I na 100% nie wyjdą ugięcia( nie wierz magikom, że Teriva 1 Nova jest do 7,20-jest ale nie w układach jednoprzęsłowych) W rachubę wchodzi Rector , monolit, lub filigran). Ja bym wybrał ten ostatni, ale pewnie dlatego, że projektuję tego hektary w całej Polsce i wiem czego się spodziewać. Rector fajna sprawa, ale ciut droga jak na osiągany efekt, monolitu raczej sam nie zrobisz, a filigran jak się postarasz, to znajdziesz firmę z montażem

oczko361
22-07-2012, 13:36
odpowiedź brzmi z terivą I na 100% nie wyjdą ugięcia( nie wierz magikom, że Teriva 1 Nova jest do 7,20-jest ale nie w układach jednoprzęsłowych) W rachubę wchodzi Rector , monolit, lub filigran). Ja bym wybrał ten ostatni, ale pewnie dlatego, że projektuję tego hektary w całej Polsce i wiem czego się spodziewać. Rector fajna sprawa, ale ciut droga jak na osiągany efekt, monolitu raczej sam nie zrobisz, a filigran jak się postarasz, to znajdziesz firmę z montażem

A jak bym postawił dodatkową ścianę noścą w piwnicy to w tedy strop salonu składał by się z dwóch części po 3,5m a strop nad poddaszem wylał bym Teriva I nova, ten do 7,20 ponieważ na górze nie będzie żadnego obciążenia tyle co jakiej rozdzielnie instalacji i rekuperator.
.
Bardziej jestem nastawiony do terivy niż filigrana bo ludzie piszą że i tak trzeba w niego władować cholernie dużo stali a co za tym idzie pieniędzy. Przy budowie będę pomagały mi trzy osoby choć żadna z nich nie jest budowlańcem.

A co do monolitu to czy 7m rozpiętości jest łatwe do wykonania czy wymaga jakieś dodatkowe naciągi, podciągi itp.?

jurek1980
22-07-2012, 20:56
Moim zdaniem wykonaj lepiej strop monolityczny oto kilka zalet tego w twoim budynku:
- prostota wykonania, będziesz mógł przekładać gotowy szalunek na górne kondygnacje
- możesz mieć piwnicę pod garażem co w przypadku terivy jest praktycznie nie możliwe
- masz możliwość murowania ścianek działowych w każdym miejscu stropu
- możesz wykonywać dowolne kształty stropu np. będziesz mógł wykonać balkon łukowy na pierwszym piętrze nad salonem

Jak chcesz to możemy dogadać się w sprawie desek mam ponad 3m3 pod Wrocławiem a z tego co widzę to ty jesteś z Brzegu więc masz do mnie rzut beretem.

william.bonawentura
22-07-2012, 20:59
Jeśli to strop nad piwnicą i chcesz wykonać go sam to zdecydowanie Teriva będzie lepszym wyborem. Bo zarysowania w piwnicy nie będą ci przeszkadzać, zaś wiązanie zbrojenia na monolit zajmie ci sporo czasu. Jeśli poddasze wykończysz w całości płytami g-k to podobnie zastosuj Terivę.

oczko361
23-07-2012, 01:40
Dziękuję za wszystkie porady:)

adim
07-08-2012, 13:23
A może pomyśl nad stropem panelowym?

mizerat
04-09-2012, 16:12
Napewno mocniejszy jest monolit np. Filgran

tropik
18-12-2013, 12:10
Witam, czytam różne artykuły i tutaj na forum i szczerze to mózg się lasuje - co byście polecili jako strop do domku piętrowego. Moim marzeniem jest zachowanie maksymalnie możliwej przestrzeni na parterze - najchętniej by była to jedno wielkie pomieszczenie (wiatrołap + salon z aneksem - łącznie około 52 m2). Jest dobre rozwiązanie na taką opcję?

wg39070
24-05-2016, 09:39
Witam, czytam różne artykuły i tutaj na forum i szczerze to mózg się lasuje - co byście polecili jako strop do domku piętrowego. Moim marzeniem jest zachowanie maksymalnie możliwej przestrzeni na parterze - najchętniej by była to jedno wielkie pomieszczenie (wiatrołap + salon z aneksem - łącznie około 52 m2). Jest dobre rozwiązanie na taką opcję?

W jednym kawałku na dole mam 46 mkw. W projekcie jest strop monolityczny. Długo się wahałem czy taki robić bo jest "głośny". Brałem pod uwagę Akermana, strunobeton, kanałowy oraz ceramiczny. Ostatecznie wybrałem strop gęstożebrowy ceramiczny Porotherm w rozstawie belek co 62,5 cm, wysokość pustaka 19 cm. Pozdrawiam.

356704

cherokee
26-05-2016, 01:07
tylko monolit !!!

ajerzyk
26-05-2016, 11:22
a co sądzicie o stropie typu smart? w projekcie mam monolit, zastanawiam sie nad zmiana na tervie lub smarta. tylko do końca nie jestem pewien nad ustawieniem ścianek działowych z silki na piętrze, dlatego boje się trochę terivy, bo później juz nie bede mógł przenieść ścian?.

KyRaA
29-05-2016, 13:25
Pytanie laika: Czy strop tradycyjny (monolityczny) nie będzie za ciężki dla ścian z betonu komórkowego?

wg39070
29-05-2016, 14:15
a co sądzicie o stropie typu smart? w projekcie mam monolit, zastanawiam sie nad zmiana na tervie lub smarta. tylko do końca nie jestem pewien nad ustawieniem ścianek działowych z silki na piętrze, dlatego boje się trochę terivy, bo później juz nie bede mógł przenieść ścian?.

Dostałem wycenę smarta i powiem, że drożej niż strop porotherm. Wybrałem porotherm 19/62.5, na to beton B-30 i ścianami działowymi na stropie nie przejmowałem się, stawiałem gdzie mi pasowało. Pozdrawiam.

wg39070
29-05-2016, 14:17
Pytanie laika: Czy strop tradycyjny (monolityczny) nie będzie za ciężki dla ścian z betonu komórkowego?

Moim zdaniem są to uzasadnione obawy. Najlepiej skonsultować się z projektantem adaptującym projekt. Osobiście bym nie ryzykował. Pozdrawiam.