PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie narożniki do tynków cem - wap



pablomoc
22-07-2012, 22:21
Jak w temacie. Jakie narożniki do tynków cementowo wapiennych ? Stalowe ocynkowane czy aluminiowe. Gładzi nie robie, ma być sam tynk cementowo wapienny.

Proszę szybko o pomoc.

mirawoj
23-07-2012, 09:56
Nie rozumiem, jakie narozniki? Normalnie się robi cementowo - wapienne, przynajmniej ja tak mam.

Paprotnik19
23-07-2012, 10:20
A wykonawca nie wie jakie zastosować?

pablomoc
24-07-2012, 07:09
Drodzy koledzy.

Do tynków cementowo wapiennych stosuje się narożniki na rogach ścian więc nie wiem co to za pytanie jakie narożniki ? A gdybym zdawał się wyłącznie na wiedzę wykonawców to kiepsko by było na budowie. Wole się dowiedzieć w dwóch źródłach niż kupić coś złego. Gdy ktoś chce dostać odpowiedz na konkretne pytanie na forum to oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie na jedno konkretne pytanie dwie mało sensowne odpowiedzi.

Paprotnik19
24-07-2012, 10:35
Sorry,że cię uraziłem ale firma,która zajmuje sie na codzień wykonywaniem tynków powinna raczej wiedzieć co jest potrzebne przy wykonywaniu tych prac.narożniki stosuje się nie tylko przy naroznikach scian,ale takze przy tynkowaniu bocznych krawędzi okien(dodatkowo do okien przykleja sie takie plastikowe,powodujące elastyczne połączenie tynku z ramą okna-nie pamietam jak je sie fachowo okresla)oraz tynkowaniu wszelkiego rodzaju nadproży itd.(wszędzie tam gdzie powinny byc zachowane kąty.(do kątów otwartych mozna zastosować plastikowe narozniki o regulowanym kacie).zarówno narożniki(takie z szersza siateczką po boku)jak i listwy tynkarskie(pozwalające na zachowanie utrzymania płaszczyzn ścian)sa stalowe i ocynkowane.Aluminiowe za miękkie do tych prac stosuje się przy szpachlowaniu scian.

Metpol
23-10-2015, 11:31
Do tynków gipsowych należy stosować narożniki aluminiowe, a do tynków cementowo-wapiennych narożniki stalowe, które są ocynkowane. Natomiast do wspomnianego szpachlowania ścian używa się narożników perforowanych a nie cięto-ciągnionych, które wykorzystuje się do tynków.