PDA

Zobacz pełną wersję : Okna trzyszybowe. OPINIE



pionek
22-07-2012, 22:28
Mam pytanie do użytkowników okien PCV z pakietem trzech szyb w oknie. Czy moglibyście się wypowiedzieć jeśli takie macie o ich walorach użytkowania.
Czy to prawda że te okna przepuszczają zdecydowanie mniej światła niż dwuszybowe przez co w pomieszczeniu jest znacząco ciemniej?
Czy rzeczywiście dożo cieplejsze są trzyszybowe okna w porównaniu z dwuszybowymi?
Dodatkowa szyba to dodatkowa waga skrzydła, czy one częściej opadają i nadmiernie nadwyrężają zawiasy?

Charlie
23-07-2012, 06:46
Mam pytanie do użytkowników okien PCV z pakietem trzech szyb w oknie. Czy moglibyście się wypowiedzieć jeśli takie macie o ich walorach użytkowania.
Czy to prawda że te okna przepuszczają zdecydowanie mniej światła niż dwuszybowe przez co w pomieszczeniu jest znacząco ciemniej?
Czy rzeczywiście dożo cieplejsze są trzyszybowe okna w porównaniu z dwuszybowymi?
Dodatkowa szyba to dodatkowa waga skrzydła, czy one częściej opadają i nadmiernie nadwyrężają zawiasy?

u mnie wszystko o`k.

W.g parametrów taka szyba przepuszacza mniej światła w stosunku do dwuszybowej o około 5% ale ja tego nie odczuwam.
Cieplej jest w zimie - 200 PLN/m-c mniej płacę za najdroższy gaz w UE. I z tego najbardziej się cieszę !!!

nini
23-07-2012, 06:58
Hej, ja też mam 3-szybowe, ale jeszcze nie mieszkam w nowym domu. Natomiast siostra już w swoim mieszka (też 3 szyby) i ma bardzo dużo światła, więc myślę, że różnicy nie da się zauważyć gołym okiem (wszystko oczywiście zależy od wielkości okien). Co do opadania to faktycznie siostrze po pewnym czasie opadły drzwi tarasowe (ma spore), co zostało naprawione w ramach gwarancji. U nas na razie jest OK, ale mamy je dopiero niecały rok.

abol1
23-07-2012, 21:35
Jeżeli chcesz wiedzieć ile światła przepuszcza pakiet 3 szyb to poczytaj specyfikacje techniczną danego okna, które zamówisz.
Tam wszystko jest napisane jeżeli chodzi o parametry techniczne pakietów szybowych i całego okna.
Ja nie zauważam różnicy pomiędzy 2,a 3 szybami.
Jeżeli chodzi o opadanie okna pod wpływem ciężaru szyb to nie powinno mieć to miejsca pod warunkiem, że okno jest dobrej jakości oraz odpowiednio wyregulowane.

sylwek1974
11-11-2012, 14:49
Witam!
Podłączę się pod temat bo właśnie stoję przed ostateczną decyzją co do okien do nowego domu.

Właściwie skłaniam się ku oknom PVC 5-komorowym na profilu Schuco (nie wiem dlaczego ale po obejrzeniu okien kilku producentów na kilkunastu profilach odnoszę wrażenie dużo większej sztywności i solidności tych właśnie profili). Mam jednak problem z wyborem pakietu szybowego 2 czy 3 szyby. Będę mialm.in. drzwi tarasowe dwuskrzydłowe o wym. 150x240 oraz okna jednoskrzydłowe! o wym. 150x150. I teraz zastanawiam się czy te skrzydła w wydaniu 3-szybowym nie będą po prostu zbyt ciężkie, czy nie będą się po prostu po jakimś czasie opuszczać. Ponadto słyszałem opinie, że okna 3-szybowe przepuszczają dużo mniej światła i ciepła z zewnątrz a przez to w domu jest po prostu ciemno i zimno. Dlatego mam również prośbę o opinie fachowców oraz użytkowników tych okien na temat rzeczywistych wad i zalet okien 3--szybowych.

Charlie
11-11-2012, 20:13
Użytkuję okna 3 szybowe drewniane.
Bez zastrzeżeń. Rachunki za gaz w okresie zimowym spadły o ok. 15 - 18% w stosunku do 2 szybowych okien plastikowych :)
Drewno lepiej trzyma ciepło od plastiku i się nie wygina.
Te plastiki co miałem to się powyginały im skrzydła jak były mrozy po - 20 stopni a w śroku +20stopni.

marcef
11-11-2012, 21:58
3 SZYBÓWKI NA PEWNO SĄ CIĘŻSZE , ALE NP U MNIE PRODUCENT ZREDUKOWAŁ WAGĘ GRUBOŚCIĄ SZYB BO ŚA TO 4MM SZYBY a w normalnych to 5 lub 6mm szyba -PEWNIE ŁATWIEJ STŁUC sorki za capslok, Na pewno zawiasy bardziej cierpią ale za to zimą szyba ma inną temp niz w 2 szybach. Drugi koniec kija jest taki że mocno ograniczają promieniowanie słoneczne- ale nie chodzi tutaj oświatło tylko o ciepło które powoduje ze przy 2 szybach podłoga potrafi sie nagrzać do miłego ciepła które zostaje w domu . Przy 3 szybach to nagrzewanie jest mało co wyczuwalne .(pewnie przez Argon)

MMichal
12-11-2012, 00:54
Witam


3 SZYBÓWKI NA PEWNO SĄ CIĘŻSZE , ALE NP U MNIE PRODUCENT ZREDUKOWAŁ WAGĘ GRUBOŚCIĄ SZYB BO ŚA TO 4MM SZYBY a w normalnych to 5 lub 6mm szyba -PEWNIE ŁATWIEJ STŁUC sorki za capslok, Na pewno zawiasy bardziej cierpią ale za to zimą szyba ma inną temp niz w 2 szybach. Drugi koniec kija jest taki że mocno ograniczają promieniowanie słoneczne- ale nie chodzi tutaj oświatło tylko o ciepło które powoduje ze przy 2 szybach podłoga potrafi sie nagrzać do miłego ciepła które zostaje w domu . Przy 3 szybach to nagrzewanie jest mało co wyczuwalne .(pewnie przez Argon)

ojoj a mówią "nie wiesz, nie pisz" i dobrze mówią
co do grubości szkła to 4mm stosowane jest od lat jako standardowa gr przy szybach zespolonych jak już ktoś coś odchudził to z 4 na 3 ewentualnie,
argon jako gaz może występować zarówno w pakietach 2 jak i 3 szybowych więc to "mniejsze nagrzewanie" jednak nie przez argon :)

Pozdrawiam

finlandia
12-11-2012, 10:23
...okna jednoskrzydłowe! o wym. 150x150. I teraz zastanawiam się czy te skrzydła w wydaniu 3-szybowym nie będą po prostu zbyt ciężkie, czy nie będą się po prostu po jakimś czasie opuszczać
Ostatnio byłem u kleinta który ma takie 150x150 w bardzo sztywnym profilu 6k. Przy montażu - zaskakująco dobrze. Przy regulacji przed zimą - też ok, minimalna regulacja jak przy większości okien, ale Klient mówi, że na prawdę miał z nimi problemy z zamykaniem (może latem bardziej się nagrzewały i "gubiły" gabaryty i sztywność???).
W każdym bądź razie powiedział: "gdybym wiedział ze tak będzie brałbym dwuskrzydłowe". A ja - jako sprzedawca tych okien wiem, że on wiedział. Mówiłem to, ale najwyraźniej nie dość dosadnie by zapamiętał...

Charlie
12-11-2012, 17:03
...jak nie ma otworów dekompresyjnych w pvc to jest problem.

finlandia
12-11-2012, 17:06
a jak są?

ClNEK
12-11-2012, 18:21
Ja mam coraz większe wątpliwości co do tej sztywności profili Schuco. Drugi raz w mojej 18 letniej historii sprzedaży okien, dochodzi do wymiany okien u klienta z powodu bananów na oknach Schuco si 82. Obie reklamacje od dwóch różnych, uchodzących za dobrych lub najlepszych producentów okien, więc wątpię, żeby spowodowały to jakieś oszczędności na stali.

Charlie
12-11-2012, 18:34
Ja mam coraz większe wątpliwości co do tej sztywności profili Schuco. Drugi raz w mojej 18 letniej historii sprzedaży okien, dochodzi do wymiany okien u klienta z powodu bananów na oknach Schuco si 82. Obie reklamacje od dwóch różnych, uchodzących za dobrych lub najlepszych producentów okien, więc wątpię, żeby spowodowały to jakieś oszczędności na stali.

...tzreba było rozciąć profil skrzydła szlifierką kątową na bananie i suwmiarką przemierzyć grubość stali.

Charlie
12-11-2012, 18:35
a jak są?

to jest kolejny problem :)

sylwek1974
12-11-2012, 18:49
Ostatnio byłem u kleinta który ma takie 150x150 w bardzo sztywnym profilu 6k. Przy montażu - zaskakująco dobrze. Przy regulacji przed zimą - też ok, minimalna regulacja jak przy większości okien, ale Klient mówi, że na prawdę miał z nimi problemy z zamykaniem (może latem bardziej się nagrzewały i "gubiły" gabaryty i sztywność???).
W każdym bądź razie powiedział: "gdybym wiedział ze tak będzie brałbym dwuskrzydłowe". A ja - jako sprzedawca tych okien wiem, że on wiedział. Mówiłem to, ale najwyraźniej nie dość dosadnie by zapamiętał...

OK. Rozumiem, że w takim razie odradzał byś mi jedno skrzydło przy tych wymiarach. Zastanawiam się czy wziąć Schuco CT 70 cava 3-szybowe dwyszkrzydłowe 150x150 czy też jednoskrzydłowe ale za to 2-szybowe. Trochę różnica między dżumą a tyfusem. 3 na 4 producentów, sprzedawców okien na profilach Schuco w mojej okolicy mówi wyraźnie że dla nich to żaden problem bo ich standardowe okucia Winkhaus Active Pilot wytrzymują 100 kg a wzmocnione do 150 kg. Moje okno 3-szybowe jednoskrzydłowe ważyłoby najwyżej 60 kg. Czwarty producent ma okucia Roto NT ale przy wycenie nie było żadnych problemówz ew. masą skrzydła.

finlandia
12-11-2012, 18:56
Ja też niemało sprzedałem takich skrzydeł sprzedałem, ale sobie bym nie brał (chyba że sens elewacji tego wymaga).
Zapytaj tych sprzedawców, kto i za ile będzie regulował Twoje okna.

IVO333
12-11-2012, 20:48
OK. Rozumiem, że w takim razie odradzał byś mi jedno skrzydło przy tych wymiarach. Zastanawiam się czy wziąć Schuco CT 70 cava 3-szybowe dwyszkrzydłowe 150x150 czy też jednoskrzydłowe ale za to 2-szybowe. Trochę różnica między dżumą a tyfusem. 3 na 4 producentów, sprzedawców okien na profilach Schuco w mojej okolicy mówi wyraźnie że dla nich to żaden problem bo ich standardowe okucia Winkhaus Active Pilot wytrzymują 100 kg a wzmocnione do 150 kg. Moje okno 3-szybowe jednoskrzydłowe ważyłoby najwyżej 60 kg. Czwarty producent ma okucia Roto NT ale przy wycenie nie było żadnych problemówz ew. masą skrzydła.

Nośność okuć nie ma tu znaczenia, mają bardzo duży zapas. Wiesz czym się różnią się od zwykłych okuć te o zwiększonej nośności? Konstrukcją dolnego i ew. górnego zawiasu, chodzi tu o to żeby ciężar skrzydła nie spowodował urwania się czegoś. Przy takich jak Twoje oknach istotne są poprawne podparcie dolne i boczne (!!) na montażu, dobre wyszklenie skrzydła i sztywność profili. Okucia koniecznie z podnośnikiem skrzydła. Przy montażu należy zwrócić uwagę aby dolny ramiak ościeżnicy nie miał żadnego, nawet minimalnego brzuszka w górę, w takiej szerokości podobne odkształcenie skrzydła w dół i mamy ocieranie na środku takie że jakiś bombel będzie znowu miał okazję głoszenia jak to podnośnik skrzydła jest do niczego i jakieś rolki pod skrzydłem każe montować.

witek86
13-11-2012, 10:02
150/150 bardzo popularne obecnymi czasami ale bardziej ze względów wizualnych a niżeli funkcjonalnych!
trzeba przyjąć że takie okno będzie zazwyczaj uchylane i od wielkiego dzwonu ktoś otworzy do umycia:)
Dobrze zamontowane nie powinno sprawiać problemów.dodatkowo jeśli nie ma w standardzie dopłacił bym kilka złoty do rolki schuco!

CINEK - u nas tak się nie dzieje:) to tak apropo porzucania wiary w si82

finlandia
13-11-2012, 10:36
Dobrze zamontowane nie powinno sprawiać problemów.dodatkowo jeśli nie ma w standardzie dopłacił bym kilka złoty do rolki schuco!

Nie każda firma ma rolkę Schueco. A po co a rolka? Po to by wprowadziła we właściwe miejsce skrzydło, które lekko opadło. Więc coś nie do końca tak jest z tą sztywnością.
W tym przypadku drewno będzie się zachowywało o niebo lepiej.

Charlie
13-11-2012, 15:48
sztywność sztywnością ale przy częstym "używaniu" okna/skrzydła, okucia pracując zużywają się. Nikt tego i tak nie smaruje przez lata nie mówiąc o przeglądach serwisowych pozostałych elementów okna :)

ClNEK
13-11-2012, 17:11
CINEK - u nas tak się nie dzieje:) to tak apropo porzucania wiary w si82

co znaczy "u nas", bo od producenta "idealnego" bardzo blisko "was" był jeden z wymienianych domów :)

witek86
13-11-2012, 19:00
Nie każda firma ma rolkę Schueco. A po co a rolka? Po to by wprowadziła we właściwe miejsce skrzydło, które lekko opadło. Więc coś nie do końca tak jest z tą sztywnością.
W tym przypadku drewno będzie się zachowywało o niebo lepiej.

Tu konkretnie mówiliśmy o profilu schuco więc chyba rolka by się znalazła, zawsze można jak zastąpić odpowiednikiem innych producentów(opcje którą ja bym sobie dodał,nie wymuszam)
właśnie po to by wprowadziła we właściwe miejsce skrzydło,które lekko opadło
drewno vs plastik nie tego dotyczyło zapytanie odpowiedziałem co bym zaproponował jeśli ktoś chce jedno skrzydło

witek86
13-11-2012, 19:00
sztywność sztywnością ale przy częstym "używaniu" okna/skrzydła, okucia pracując zużywają się. Nikt tego i tak nie smaruje przez lata nie mówiąc o przeglądach serwisowych pozostałych elementów okna :)

co racja to racja:)

witek86
13-11-2012, 19:01
co znaczy "u nas", bo od producenta "idealnego" bardzo blisko "was" był jeden z wymienianych domów :)

u nas w zielonej(odpukać by dalej tak było)

sylwek1974
20-11-2012, 14:03
Witam ponownie!

No i mam kolejny dylemat. Dostałem kolejną ofertę od lokalnego sprzedawcy okien wielu producentów. W podobnej cenie oferuje mi Scuco Ct 70 cava 3-szkrzydłowe z firmy EUROCOLOR oraz Ergono (Alphaline) 90 z firmy KNS nakłaniając jednak bardziej ku KNS.

Czy możecie coś powiedzieć który profil byłby solidniejszy oraz jakie panują na rynku opinie o tych producentach.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Charlie
20-11-2012, 15:39
Wyroby na profilu Schuco są mocno na tym forum polecane od producenta o nazwie HeKaPlast.
Rzeczywiście sporo forumowiczów zakupiło Schuco od Jareko, Witka, Finlandii czy Markowe Okna z Kielc i złego echa nie ma.

Natomiast o profilu VEKA Alphaline brak tutaj info.. Może jest tu jednak ktoś kto sprzedaje Alphaline 90 i pogada z potencjalnym Klientem ?!

witek86
20-11-2012, 20:16
albo ktoś woła dużo albo ktoś woła za mało:)
chyba że kilka tys różnicy to "podobna cena" albo oferta jest z roletami bramą i jeszcze innymi dodatkami i tam może być różnie.

ClNEK
20-11-2012, 20:22
Nie znam V90 z KNS ale znam V90 z Vetrexu i jest to naprawdę dobry produkt tylko dokładnie jest tak jak pisze witek86. Coś ten KNS za tanio wychodzi w takim wypadku. Do Alphaline powinieneś porównywać Schuco SI82 Clasic a porównujesz okna 90mm z oknami 70mm z poszerzonym skrzydłem

finlandia
20-11-2012, 20:42
Dokładnie. Jesienią wyceniałem Alphaline z V i Schueco SI 82 Z J i zawsze wychodziło podobnie. CT70 Cava z trzecią szybą była tańsza ok 10%.
Ostatnio kilku Klientów przyszło z konkretnym wskazaniem na Vetrex, więc moje sympatie musiałem odłożyć na bok i miałem okazję pomontować więcej okien tej firmy także z wyższej półki - są jak najbardziej OK.

sylwek1974
21-11-2012, 07:11
Ergono (Alphaline 90) z KNS są tańsze o 700 zł tj. ok 6% od Schuco Ct 70 cava z Eurocoloru. Oba z pakietem 3-szybowym. KNS dodatkowo z klinem ocieplającym, szyba 0,5 a całe okno U=0,9. Informacje z Eurocoloru natomiast dosyć niejasne co do szyby chyba k 0,7 a całe okno U=1,1. Na ich stronie konkretnych danych na ten temat nie ma. Tak sobie myślę że skoro mam montować ciężkie okna 3-szybowe i na dodatek za to sporo dopłacać to było by dobrze żeby to okno zatrzymywało np. o 30% więcej ciepła niż 2-szybowe a widzę że cava z Eurocoloru to raptem różnica 10-15%. Jak się policzy koszty ogrzewania domu i weźmie pod uwagę fakt że oknami ucieka 20-30 % ciepła to jeśli tą ilość ograniczymy o 10-15% czyli zejdziemy z całości kosztów ogrzewania o jakieś 3-5 % rocznie to w moim przypadku wyjdzie to max. 100 PLN rocznie. Dopłata do 3 szyb zwrócie się po ok. 10 latach. Jaki będzie koszt regulacji okien 3-szybowych w wydaniu 034 tj. 150x150 po gwarancji tego niestety nie wiem.

Wracając do tych dwóch opcji to obie są na okuciach ROTO a podobno mankamentem w Vece z KNS jest stopniowanie uchyłu. Nie wiem o co chodzi bo jeszcze tych okien nie oglądałem pod tym kątem. Fakt faktem jeśli chodzi o to czy kupić 3-szybowe czy to znalazłem się w punkcie wyjścia.

ClNEK
21-11-2012, 08:31
Wracając do tych dwóch opcji to obie są na okuciach ROTO a podobno mankamentem w Vece z KNS jest stopniowanie uchyłu. Nie wiem o co chodzi bo jeszcze tych okien nie oglądałem pod tym kątem. .

Vetrex też montuje taki stopniowany uchył ale jakiś problemów z nim nie zauważyłem, jest on wrażliwy na opadnięcie skrzydła (ząbki na skrzydle zahaczają o ząbki na ramie). W przypadku Vetrexu może dzięki dużej sztywności i sporadycznym potrzebom regulacji okien po zamontowaniu, taki problem nie występuje.

witek86
21-11-2012, 11:12
Ergono (Alphaline 90) z KNS są tańsze o 700 zł tj. ok 6% od Schuco Ct 70 cava z Eurocoloru. Oba z pakietem 3-szybowym. KNS dodatkowo z klinem ocieplającym, szyba 0,5 a całe okno U=0,9. Informacje z Eurocoloru natomiast dosyć niejasne co do szyby chyba k 0,7 a całe okno U=1,1. Na ich stronie konkretnych danych na ten temat nie ma. Tak sobie myślę że skoro mam montować ciężkie okna 3-szybowe i na dodatek za to sporo dopłacać to było by dobrze żeby to okno zatrzymywało np. o 30% więcej ciepła niż 2-szybowe a widzę że cava z Eurocoloru to raptem różnica 10-15%. Jak się policzy koszty ogrzewania domu i weźmie pod uwagę fakt że oknami ucieka 20-30 % ciepła to jeśli tą ilość ograniczymy o 10-15% czyli zejdziemy z całości kosztów ogrzewania o jakieś 3-5 % rocznie to w moim przypadku wyjdzie to max. 100 PLN rocznie. Dopłata do 3 szyb zwrócie się po ok. 10 latach. Jaki będzie koszt regulacji okien 3-szybowych w wydaniu 034 tj. 150x150 po gwarancji tego niestety nie wiem.

Wracając do tych dwóch opcji to obie są na okuciach ROTO a podobno mankamentem w Vece z KNS jest stopniowanie uchyłu. Nie wiem o co chodzi bo jeszcze tych okien nie oglądałem pod tym kątem. Fakt faktem jeśli chodzi o to czy kupić 3-szybowe czy to znalazłem się w punkcie wyjścia.

wczoraj klient wysłał meila z informacją że ma wycenę na okna na vece Alphaline plus rolety i brama, wychodzi mu taka jak u nas .
wycena nasza była właśnie na cavie ct70 3szyby z hekaplastu
nie wiem co mu zaproponowali i jak to zrobili ale ma podejść z wyceną bym zobaczył co to za producent bo podobno lokalny a ja nawet nie wiem kto tu na vece składa :)
no i kwestia rolet oraz silników bo albo chcą zrobić to mu za darmo albo mają super cenę:)

sylwek1974
21-11-2012, 11:42
Żeby było ciekawiej to przed chwilą przeczytałem na stronie Eurocolor taką informację n/t ich okien w profilu Ct 70 cava " Technologia SUPER SPACER - ..... żywotność szyby do 20 lat"

To ja chyba jednak podziękuję.

ClNEK
21-11-2012, 13:10
Żeby było ciekawiej to przed chwilą przeczytałem na stronie Eurocolor taką informację n/t ich okien w profilu Ct 70 cava " Technologia SUPER SPACER - ..... żywotność szyby do 20 lat"

To ja chyba jednak podziękuję.


to chyba źle to zrozumiałeś, Eurocolor jako zdaje się jedyny dale 10 lat gwarancji na szyby w pakietach 3 szybowych co świadczy o dużej szczelności pakietów z taką ramką

MMichal
21-11-2012, 17:02
Witam


Żeby było ciekawiej to przed chwilą przeczytałem na stronie Eurocolor taką informację n/t ich okien w profilu Ct 70 cava " Technologia SUPER SPACER - ..... żywotność szyby do 20 lat"

To ja chyba jednak podziękuję.

a przepraszam Twoim zdaniem to szyby są NIEZNISZCZALNE ???
podpytaj jaka jest zawartość gazów szlachetnych w pakietach po powiedzmy 5-8 latach.

Pozdrawiam

sylwek1974
21-11-2012, 17:23
Witam



a przepraszam Twoim zdaniem to szyby są NIEZNISZCZALNE ???
podpytaj jaka jest zawartość gazów szlachetnych w pakietach po powiedzmy 5-8 latach.

Pozdrawiam


Rozmawiałem w zeszłym tygodniu z uznanym na rynku producentem okien na profilu schuco. Człowiek produkuje okna ponad 30 lat i zdobył pare nagród od centrali Schuco z Niemiec za produkcję najlepszych okien w Polsce na ich profilu. Jego firma opinię na rynku lokalnym i nie tylko ma rzeczywiści bardzo dobrą. Niestety mnie na niego nie stać - jego wycena jest najwyższa z tych które od producentów okien na schuco dostałem. Ale porozmawiałem sobie z nim długo jako że człowiek to bardzo życzliwy i porządny. Powiedział mi m.in. że w skali roku z pakietu szybowego ucieka ok. 1 % argonu, więć dobre okno produkowane dzisiaj nawet po 30 latach nie powinno mieć problemów z szybą.

Więc coś jest chyba nie tak.

Rozumiem, że wg Ciebie szyby po np. 10-16 latach są do wymiany bez względu na to czy ramka dystansowa jest z ze specjalnego tworzywa czy aluminium?

MMichal
21-11-2012, 19:18
Witam


Rozmawiałem w zeszłym tygodniu z uznanym na rynku producentem okien na profilu schuco. Człowiek produkuje okna ponad 30 lat i zdobył pare nagród od centrali Schuco z Niemiec za produkcję najlepszych okien w Polsce na ich profilu. Jego firma opinię na rynku lokalnym i nie tylko ma rzeczywiści bardzo dobrą. Niestety mnie na niego nie stać - jego wycena jest najwyższa z tych które od producentów okien na schuco dostałem. Ale porozmawiałem sobie z nim długo jako że człowiek to bardzo życzliwy i porządny. Powiedział mi m.in. że w skali roku z pakietu szybowego ucieka ok. 1 % argonu, więć dobre okno produkowane dzisiaj nawet po 30 latach nie powinno mieć problemów z szybą.

Więc coś jest chyba nie tak.

Rozumiem, że wg Ciebie szyby po np. 10-16 latach są do wymiany bez względu na to czy ramka dystansowa jest z ze specjalnego tworzywa czy aluminium?

Bardzo dobrze, że trafić można na życzliwych producentów stolarki, to cieszy.

Na opinie na temat szyb poczekaj jak wypowie się ktoś z expertów w tej dziedzinie z forum, ja takowym nie jestem więc bazuję na informacjach od producentów - szyb, nie okien.

Jednak jeżeli temat by był taki prosty i oczywisty już dawno producenci by wpadli na pomysł dzielenia gwarancji na części w celach promocyjnych, wszak WIELKIE 30 LAT GWARANCJI i dopisek małym drukiem, że dotyczy to szyb dobrze by wyglądał :)


Pozdrawiam

finlandia
21-11-2012, 19:39
Mam u siebie notorycznie demontowane szyby. Stoją sobie w kącie i czekają na odesłanie do zakładu skupującego szkło. i obserwuję.. kilkunastoletnie pakiety po wyjeciu z ram szybko zachodzą rosą wewnątrz.
Ps. Zwykle gwarancja na szczelność szyb to ok 5 lat..

Charlie
21-11-2012, 19:57
Mam u siebie notorycznie demontowane szyby. Stoją sobie w kącie i czekają na odesłanie do zakładu skupującego szkło. i obserwuję.. kilkunastoletnie pakiety po wyjeciu z ram szybko zachodzą rosą wewnątrz.
......

I tak ma być !

Powodem rozszczelnienia się wymontowanej z ramiaka szyby zespolonej jest rozkład szczeliwa ( to czarne wokół szyby ) pod wpływem promieniowania UV :)
Szczeliwo szyby zamontowanej w ramiak/profil nie jest pod wpływem UV w związku z tym nie rozkłada się !!!

Gwarancja - każdy z Was może sobie sam dać gwarancję na sprzedawane okna SPOKOJNIE na 50 lat z wyszczególnieniem elementów, które nie przeżyją tego okresu a są nimi klamki i elementy okuć. Profil i szyba spokojnie wytrzymają nawet dłuższy okres.
Ale ...jesteście zobowiązani do archwizowania przez okres gwarancji wszelkich dokumentów związanych z oknem dla danego Klienta.
Nie robi się tego z tego tylko powodu, że są to olbrzymie koszta !!!

Charlie
21-11-2012, 20:07
..... Powiedział mi m.in. że w skali roku z pakietu szybowego ucieka ok. 1 % argonu, więć dobre okno produkowane dzisiaj nawet po 30 latach nie powinno mieć problemów z szybą.
....?

Dobrze Ci powiedział - zna się.

Dodam od siebie, że i 50 lat szyba przeżyje ( do tego czasu przeprowadzono symulację laboratoryjną i przerwano ze względu na koszta - 3 miesiące trwała symulacja 50 lat ) a w mojej ocenie to pewnie 200 lat nie problem jak i dłużej. Szkło 4 mm rozłoży się w glebie po 4000 lat , także sami widzicie jak ważna jest ekologia /recycling szkła. Nie wywalajcie zdemontowanych okien do rowów przydrożnych czy po lasach jak wracają Wasze samochody z montaży.

Szyba zespolona traci swój parametr U z powodu "ucieczki" argonu z komory/komór. Czyli po kilkunastu latach argon wymienia się na powietrze i U spada do poziomu 1,4 z 1,1 - tyle argon "pomaga" w podkręcaniu U.

Nie wymyślono jeszcze 100% szczeliwa tak jak i nie wymyślono jeszcze perpetum mobile :)

MMichal
21-11-2012, 21:48
Witam




Szyba zespolona traci swój parametr U z powodu "ucieczki" argonu z komory/komór. Czyli po kilkunastu latach argon wymienia się na powietrze i U spada do poziomu 1,4 z 1,1 - tyle argon "pomaga" w podkręcaniu U.

Nie wymyślono jeszcze 100% szczeliwa tak jak i nie wymyślono jeszcze perpetum mobile :)

no o tym właśnie mówię, nie twierdzę, że szkło/szyba nie przetrwa 50 czy 100 lat, chodziło mi właśnie o spadek parametru szyb zespolonych w czasie, jeżeli dasz na szybę zespoloną o U=0,8 30 lat gwarancji a po 15 latach będzie U=1,4 to co z gwarancją ?
Wiem, że dostępne obecnie technologie nie mogą powstrzymać wymiany gazów i musimy ten fakt zaakceptować, jednak klienci nie mają tej świadomości, obawiam się, że i spora część sprzedawców "myśli", że współczynnik U szyby jest na "stałe" :)

Pozdrawiam

Charlie
22-11-2012, 06:54
Z tzw.kulturą techniczną polskiego społeczeństwa jest problem - niestety i to w obie strony.
Większość nie potrafi zrozumieć podstaw fizyki czy mechaniki a jeśli już coś kuma to od razu mają chęci do "skracania" technologii szukając pseudo oszczędności.
Po tym forum widać mentalność niektórych Inwestorów a i Wykonawców :)
"Gwałcenie" wspomnianych zasad prowadzi tylko do problemów z użytkowaniem okien, drzwi, schodów - efekt trampoliny w tanich schodach to standard :)

lesz
26-11-2012, 12:26
ja widze roznice pomiedzy II a III szybami w ilosci wpuszczanego swiatla. tutaj bardzo duzo zalezy od samego zabarwienia szyb.
U siebie, po zamontowaniu w domu - widze nawet roznice pomiedzy pakietami III szyb roznych producentow (velux vs variant)

temat komfort termiczny, jakie sa zalety/problemy III szybek... bede mogl powiedziec najwczesniej za rok

mario9
02-03-2016, 13:49
Witam!

Zamierzam wymienić okna w tym roku. Chciałem zapytać czy pakiet 3 szyb jest naprawdę dobry pod względem większej izolacji od zimna?
Pytam, bo chciałbym mieć porównanie cenowe i jakościowe (chodzi o U) okien z 2 i 3 szybami. Czy warto dołożyć, czy po prostu współczynnik ekonomiczności i zwrot naddatku zaowocuje mi po 20-30 latach kiedy to będę musiał wymienić te okna na inne?

finlandia
02-03-2016, 13:54
Czas po jakim Ci "się zwróci" trzecia szyba zależy od ceny i jakości jakie dostaniesz. Znam oferty ze "stopą zwrotu" 20-30lat. Są takie przy których można realnie cieszyć się z oszczędności po 3 latach.

By uzyskać odpowiedź na swoje pytanie podaj konkrety- jakie okna i parametry masz oferowane, różnicę w cenie, ilość m2 okien. Albo zapytaj sprzedawcę..

Mocu
02-03-2016, 20:11
Między oknem 2 szybowym o grubości 4/4mm, a oknem 3 szybowym 8/4/4 mm, jest przepaść, różnica w lecie i w zimie kolosalna. Jak dla mnie warto dopłacić, przy okazji zamontować jeszcze rolety zewnętrzne i będzie idealnie. :yes:

T12345T
02-03-2016, 20:37
Między oknem 2 szybowym o grubości 4/4mm, a oknem 3 szybowym 8/4/4 mm, jest przepaść, różnica w lecie i w zimie kolosalna.

Jeśli już to między szybami jest przepaść:-) Z tego opisu to przede wszystkim w ich wadze. A oknach to jeszcze nic nie wiadomo.

Mocu
02-03-2016, 21:49
Przenikanie ciepła, dźwięku, z odpowiednimi profilami, ten wkład szybowy ma sens. Z wkładem szybowym nie jest problem, gorzej z profilami, których godnych uwagi na rynku jest niewiele.

T12345T
03-03-2016, 08:22
Przenikanie ciepła, dźwięku, z odpowiednimi profilami, ten wkład szybowy ma sens. Z wkładem szybowym nie jest problem, gorzej z profilami, których godnych uwagi na rynku jest niewiele.

Problemem jest skupianie się na właściwościach pojedynczych komponentów. To właśnie prowadzi do wniosków (błędnych), że na przykład szyba "ma sens", a "gorzej jest z profilami". Gorzej to jest niestety ze sprzedawcami i producentami okien. Z braku wiedzy o właściwościach produktów, które sprzedają albo wytwarzają pierdzielą od rzeczy o właściwościach komponentów z których je składają. A biedni inwestorzy słuchają tego i nic nie mogą skumać o tych oknach i nie dziwota, bo nie o oknach słyszą, a o tym z czego je zrobiono.

ostach
03-03-2016, 10:47
Jasność - generalnie trzyszybówki mają mniejszą przepuszczalność światła, ale jest to raczej przy użytkowaniu nieodczuwalne.
Termoizolacja - trzeba przyznać, że lepsza.
Ciężar - zależy od producenrta. niektórzy "wychudzają" szyby i mechanizmy, aby nie były tak ciężkie albo żeby różnica między dwuszybówkami nie była znacząca. Sa jednak okna sporo cięższe.

T12345T
03-03-2016, 11:07
Ciężar - zależy od producenrta. niektórzy "wychudzają" szyby i mechanizmy, aby nie były tak ciężkie albo żeby różnica między dwuszybówkami nie była znacząca.

I kolejny przykład mądrości ludowej:-). Gęstość szkła = 2,5 g/cm3 i tylko "wychudzony" mózg wie jak to "wychudzić". Ciężar pakietu szyby zespolonej zależy tylko i wyłącznie od jego konstrukcji i od niczego więcej. Konstrukcja pakietu powinna być odpowiednia do przewidywanego zastosowania pakietu i konstrukcji okiennej, tu nie ma miejsca na "wychudzanie". Jest za to miejsce na błędny dobór pakietu szkła, a to nie jest "wychudzanie", ale kretynizm lub oszustwo.

nikt ważny
03-03-2016, 12:38
.....Ciężar - zależy od producenrta. niektórzy "wychudzają" szyby i mechanizmy, aby nie były tak ciężkie albo żeby różnica między dwuszybówkami nie była znacząca. Sa jednak okna sporo cięższe.Takiej głupoty już dawno nie słyszałem

Brass
03-03-2016, 14:27
Nie udawajcie koledzy mistrzów JEDI. Koledze chodziło zapewne o to, że niektórzy stosują w zespoleniu 3 szybowym szkło o grubości 3 mm.

T12345T
03-03-2016, 15:27
Chodziło o co Koledze nie wiem ja. Myślowy proces wychudzony może ma? :-).