PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za komin?



wkrugiolka
23-07-2012, 18:11
Witam wszystkich forumowiczów,
czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to za komin/system na poniższym zdjęciu? (chodzi o to coś metalowe wystające z dachu po lewej stronie zdjęcia)

http://www.eko-czas.pl/realizacje/samples/dach_skosny_35st.jpg

Chciałbym coś takiego sobie na dachu zrobić do odprowadzania spalin z pieca kondesacyjnego - co o tym w ogóle sadzicie?
A może byście mogli polecić mi jakieś gotowe systemy do odprowadzania spalin z takiego pieca przez dach?

Znalazłem na razie coś takiego:
http://allegro.pl/komin-dwuscienny-izolowany-fi-150-3m-schiedel-i2472064089.html

Przewód ma przechodzić z pomieszczenia gospodarczego przez strop z płyt GK, przez poddasze nieużytkowe ponad dach.
Nie chcę wyprowadzać tego przez ścianę, ponieważ wylot byłby niedaleko drzwi wejściowych a takiego rozwiązania nie chcę.

I jeszcze jedno pytanie - czy taka rura z pieca wychodząca ponad dach przez poddasze nieużytkowe powinna być zaizolowana czy nie?


Pozdrawiam

Kominki Piotr Batura
26-07-2012, 07:28
To co wystaje, jest zakończeniem komina stalowego dwuściennego.
Taki komin powinieneś mieć, a najlepiej zrobić go w porozumieniu
z osobą która montuje Ci piec. Jednoosobowa odpowiedzialność
za całość realizacji czasem się przydaje. :)

wkrugiolka
28-07-2012, 21:30
Dzieki za odpowiedz.
A moze ktos jeszcze moglby mi doradzic jakiej firmy komin dwuscienny kupic zeby byl dobry?

kominiarz
29-07-2012, 21:08
Ciężko jest polecać producenta i jest to niepotrzebna reklama. Zasada jest taka, czym tańszy produkt, tym gorsza jakość. Często zdarza się, że najtańsze kominy termoizolowane mają jako ocieplenie pomiędzy płaszczami zmieloną wełnę, resztki najgorszej jakości ubitą patykiem, takie systemy są niebezpieczne, można to sprawdzić wyłącznie przy montażu przez przecięcie rury i zerknięcie do wewnątrz. Kup sobie markowy produkt a będziesz zadowolony.

wkrugiolka
30-07-2012, 20:46
No dobra to polec mi pare marek w ktore warto zainwestowac? Niestety ja znam tylko schiedel i lzmo i wiem ze ten pierwszy na pewno bedzie dobry ale chyba nie ma komina dwusciennego turbo?

kominiarz
30-07-2012, 21:20
No dobra to polec mi pare marek w ktore warto zainwestowac? Niestety ja znam tylko schiedel i lzmo i wiem ze ten pierwszy na pewno bedzie dobry ale chyba nie ma komina dwusciennego turbo?

Przestałem być dobrym wujkiem dla wielu producentów kominów, po prostu nie opłaca się to. Niestety firmy, które były godne uwagi już nie są dostępne na naszym rynku np. Selkirk i Raab. Dobrą radą przy wyborze takiego systemu jest zakup systemu, którego elementy nie są zabudowane przynajmniej z jednej strony i widać co jest w środku. A w środku musi być porządna wełna o dużej gęstości najlepiej powyżej 100kg/m3 mineralna lub ceramiczna. Wspomniana przez Ciebie firma S.... od jakiegoś czasu weszła w stal i ma pełną gamę systemów kominowych produkowanych w Czechach do wszystkich typów urządzeń grzewczych.