PDA

Zobacz pełną wersję : Otwór pod drzwi DRE



oki_net
24-07-2012, 15:38
Mam prośbę może ktoś mi podpowie czy dam radę zamontować u siebie drzwi DRE - mam otwory o wysokości 2081, 2073 i 2072 mierzone miernikiem elektrycznym - nie mam połozonych jeszcze paneli i płytek na podłodze, producent podaje że wymagana wysokość otworu w murze to 2073 - podejrzewam że ten otwór ma mieć taką wysokość po położeniu płytek czy paneli? czy w takim razie dam radę zamontować u siebie te drzwi?

finlandia
24-07-2012, 22:05
Na oko powiem, że tak.
Ale pomiary masz zbyt dokładne. Mierzyłeś tylko na środku? czy z jednej i drugiej strony? Gdybyś z połową tej gorliwości przestudiował katalog to tam będze odpowiedź na 100%.
Jakie drzwi chcesz kupić/ ościeżnicę? To kluczowe by odpowiedzieć precyzjnie na Twoje pytanie.

MMichal
24-07-2012, 22:14
Witam

Dokładnie jak pisze finlandia - katalog - tam znajdziesz odpowiedz jaki model o ile można dociąć idp. ale otwory masz raczej w normie więc nie będziesz miał problemów.


Pozdrawiam

oki_net
25-07-2012, 08:10
Drzwi dre piano 4, ościeżnica regulowana. otwory były mierzona w różnych punktach i mam tak
1) 2,079-2,080
2) 2,084-2,086
3) 2,071
4) 2,072 - 2,074

W katalogu faktycznie jest info że można je skrócić we własnym zakresie mak o 60 mm :) muszę się dowiedzieć czy w tym sklepie co chcę kupić jest możliwość ich przycięcia bo tak jeździć z nimi po stolarzach to nie bardzo będzie mi się opłacało

finlandia
25-07-2012, 09:10
Coś mi to źle wróży. Chcesz sam montować drzwi, a masz problem z odczytaniem podstawowego dla montażysty/pomiarowca rysunku. Zakładam, że liczysz się z tym, że drzwi po samodzielnym montażu mogą gdzies obcierać, niedolegać itp.
Tak drogi jest ten montaż u Twojego sprzedawcy ze chcez go za wszelką cenę zrobić sam? Zapewniam CIę, że drogie zabawki jak np. poziomica elektroniczna same drzwi nie wstawią.

Fabryka zaleca dla wiekszości ościeżnic regulowanych (ale są wyjątki!) otwór 2073. Drzwi po zewnętrznej mają teoretycznie 2051 więc, powinny CI wejść..
ale to zalezy np. jak wkręcisz śruby mocujące ościeżnicę. .

oki_net
25-07-2012, 10:01
Drzwi będą montowane przez ekipę wykańczającą więc tutaj bez obaw, sami się za to na bank nie zabierzemy ;) Zamawiam je w sklepie internetowym no i nie wiem czy np nie zamówić porty dla której otwór w murze ma mieć 206 cm więc troszkę mniej, chociaż DRE bardziej mi się podobają, byleby tylko dało się je zamontować

Tylko że od tych wymiarów powyżej odejdzie mi jakieś 1,5 cm na płytki więc w rezultacie w najniższym otworze będzie ok 2,055

finlandia
25-07-2012, 10:45
Ach tak... też tak mam. Oszczedzam kupując tanio w internecie lub hipermarkecie, a po rady idę do specjalisty z nadzieją że któryś mi za darmo pomoże.
Głupie to i nie fair, ale co poradzić - to takie ludzkie.. ech, nie jestem z siebie dumny.

oki_net
25-07-2012, 10:57
No ale przecież po to jest to forum :) wystarczy przejrzeć pozostałe wątki gdzie większość osób szuka porad. Z ciekawostek podam że znajomy który ma bardzo podobną sytuację do mojej zamówił w sklepie osobę na pomiar która zmierzyła miarką otwór sprawdziła w katalogu dre że otwór wymagany ma 2060 w katalogu podane że 2074 i od razu powiedział że tych drzwi nie da rady zamontować bo wymiary nie zgadzają się z tymi podanymi przez producenta poza tym stwierdził że otwór ma być idealnie przygotowany pod ościeżnicę bo on przeróbek nie będzie robił...

Brass
25-07-2012, 11:09
Bez problemu zamontujesz drzwi w otworze 2055 pod warunkiem, że zarówno podłoga jak i nadproże drzwi są wypoziomowane.

finlandia
25-07-2012, 13:45
Pomiarowiec z sytuacji powyżej był tylko handlowcem, który dobrze opanował katalog. Nie bywa jednak na montażu..
Brass, zgadzam się - bez problemu, ale jednak jest trudniej z klinowaniem, zapianowaniem itp. Zawsze przy takim ciasny otworze montażysta sobie delikatnie poprzeklina, że mogło być przecież zgodnie z zaleceniami :)

MMichal
25-07-2012, 18:38
Witam

Prawda taka, że montażysta wyspecjalizowany w tym temacie dostosuje drzwi do otworu i tyle jeśli będzie potrzeba podetnie, wypoziomuje ościeżnice względem otworu itp

Pozdrawiam