PDA

Zobacz pełną wersję : ustrojstwo do gotowania na parze, wersja do zabudowy - co to warte?



Yorey
26-07-2012, 08:23
Mędrcy, kusi mnie takie narzędzie, co gotuje na parze, a przy tym ładnie wygląda - z tego, co widzę są też piekarniki lub kuchenki mikrofalowe, które mogą mieć taką funkcję - pytanie: czy to się sprawdza? Jak jest z utrzymaniem w czystości? I ogólnie interesują mnie doświadczenia użyszkodników.

tomasz_ka
01-08-2012, 11:56
Przyznam szczerze, że za bardzo nie wiem o czym piszesz...Chodzi CI o taki wkład do gotowania na parze :
128573
Czy może o parowar ew. szybkowar?
128574

Yorey
01-08-2012, 15:02
chodzi mi np. o takie urządzenie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50156211/ albo takie: http://www.euro.com.pl/urzadzenia-do-gotowania-na-parze/miele-dg-5051.bhtml - to drugie kusi mnie zdecydowanie mniej z oczywistych względów;) W każdym razie oba oddają ideę, o której mówię.

channel8
02-08-2012, 09:02
Mam piekarnik parowy siemensa. Zakup tego urządzenia był strzałem w 10!!!! :-) jest to najlepsze urządzenie w moim domu. Korzystam z niego codziennie. Oszczędzam prąd - bo obiad dla 4 osobowej rodziny robię w jednym urządzeniu (nie wspomnę o bałaganie, którego nie ma!) Pakuję do piekarnika, ziemniaki, pulpety np.kalafior, wstawiam i ..już. Fajne jest to że dokładnie wiadomo ile czasu trwa gotowanie - mogę idealnie trafić z obiadem jak mąż wraca z pracy (lub dzieci ze szkoły). Czyści się go bardzo łatwo - mam gąbkę (była dołączona do piekarnika) - bardzo chłonna - świetnie zbiera wodę. Przecieram gąbeczką, zostawiam uchylone drzwiczki i ...już. Blaszki do parowania można myć w zmywarce. Mój piekarnik ma jeszcze wiele funkcji, jak podtrzymywanie temp. gotowego dania (fajne jak mamy gości) - wcześniej przygotowuję jedzenie wkładam do piekarnika i tylko o odpowiedniej godzinie podaję na stół. Ja osobiście baaardzo polecam!

tomasz_ka
02-08-2012, 09:35
chodzi mi np. o takie urządzenie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50156211/ albo takie: http://www.euro.com.pl/urzadzenia-do-gotowania-na-parze/miele-dg-5051.bhtml - to drugie kusi mnie zdecydowanie mniej z oczywistych względów;) W każdym razie oba oddają ideę, o której mówię.

Kompletnie nie zrozumiałem o czym mówisz, wciąłem się jak żaba w pomidor. Wybacz. :bash:

Yorey
02-08-2012, 15:18
Mam piekarnik parowy siemensa. Zakup tego urządzenia był strzałem w 10!!!! :-) jest to najlepsze urządzenie w moim domu. Korzystam z niego codziennie. Oszczędzam prąd - bo obiad dla 4 osobowej rodziny robię w jednym urządzeniu (nie wspomnę o bałaganie, którego nie ma!) Pakuję do piekarnika, ziemniaki, pulpety np.kalafior, wstawiam i ..już. Fajne jest to że dokładnie wiadomo ile czasu trwa gotowanie - mogę idealnie trafić z obiadem jak mąż wraca z pracy (lub dzieci ze szkoły). Czyści się go bardzo łatwo - mam gąbkę (była dołączona do piekarnika) - bardzo chłonna - świetnie zbiera wodę. Przecieram gąbeczką, zostawiam uchylone drzwiczki i ...już. Blaszki do parowania można myć w zmywarce. Mój piekarnik ma jeszcze wiele funkcji, jak podtrzymywanie temp. gotowego dania (fajne jak mamy gości) - wcześniej przygotowuję jedzenie wkładam do piekarnika i tylko o odpowiedniej godzinie podaję na stół. Ja osobiście baaardzo polecam!

a jaki dokładnie model użytkujesz?

channel8
02-08-2012, 19:46
Piekarnik parowy Siemens HB 36D572. Jest dość drogi, ja kupiłam z duuużym upustem (ze sklepu w którym zamawiałam meble do kuchni). Nie żałuję. Ma on dużo fajnych dodatkowych funkcji, może tez służyć jako piekarnik bo ma grzałki i ciasto fajnie wychodzi ;-)

Yorey
04-08-2012, 18:56
Dziękuję!:) I bądź tu mądry - w IKEI można kupić takie urządzenie zapewne marki Whirlpool lub Elektrolux za jakieś 1500 PLN... Wraca pytanie - czy to naprawdę działa?

channel8
09-08-2012, 14:29
Dziękuję!:) I bądź tu mądry - w IKEI można kupić takie urządzenie zapewne marki Whirlpool lub Elektrolux za jakieś 1500 PLN... Wraca pytanie - czy to naprawdę działa?

Naprawdę dział ;-)

Yorey
09-08-2012, 14:40
Siemens, a Whirlpool...?;)

Yorey
12-08-2012, 20:23
dobra, już wiem - ten z IKEI to lipa jest, on tylko daje extra parę do pieczenia, nie ma nic wspólnego z gotowaniem na parze:(

channel8
14-08-2012, 10:01
Ja postawiłam na Siemensa.... ze sprzętu korzystam od prawie dwóch miesięcy i cały czas jestem nim zachwycona.