PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podnieść poziom paneli na ogrzewaniu podłogowym.



er0n
26-07-2012, 23:37
Wokół salonu mam położone płytki ceramiczne, które wraz z klejem mają 15mm wysokości. Na podłoge między płytkami chcemy położyć panele, ale maja one tylko około 8mm wysokości. Brakuje 7mm, a w całym salonie jest ogrzewanie podłogowe, więc maty itp odpadają. Bardzo proszę o pomoc.

Jogoo
27-07-2012, 10:47
Witam,

Najlepiej moim zdaniem położyć podkład tekturowy Midasa i przy różnicy 3mm wysokości zastosować listwę o szerokości 3cm by zniwelować różnice nachylenia, w innym przypadku lanie wylewki a to raczej bez sensu.

Ewentualnie możesz położyć 2 razy podkład ale stracisz na wydajności ogrzewania i powstanie wysoka akustyka podłogi. ( nie polecam takich metod ;) )

er0n
27-07-2012, 13:10
Witam,

Najlepiej moim zdaniem położyć podkład tekturowy Midasa i przy różnicy 3mm wysokości zastosować listwę o szerokości 3cm by zniwelować różnice nachylenia, w innym przypadku lanie wylewki a to raczej bez sensu.

Ewentualnie możesz położyć 2 razy podkład ale stracisz na wydajności ogrzewania i powstanie wysoka akustyka podłogi. ( nie polecam takich metod ;) )

Dzieki, przepraszam, że wcześniej nie napisałem, ale płytki z panelami maja łączyć sie bezlistwowo, na korek. Jest jeszcze taka opcja, żeby zamiast paneli położyć deske z barlinka o grubości 14mm, ale to chyba będzie jeszcze wieksza bariera dla ciepła niż panel z podwójnym podkładem, o którym pisałes.
Coś mi sie wydaje, że za duzo chciałem miec naraz :(

Miśka76
12-09-2012, 08:41
Jak poczytasz na forach o barlineckiej, to nie będziesz chciał już jej kłaść :) A co do wyrównania poziomów, to podpytaj producenta paneli, które kupiłes, czy nie ma czegoś odpowiedniego. Balterio np ma spory wybór podkładów, własnie do ogrzewania podłogowego. Jakieś tańsze rozwiazanie też pewnie udałoby Ci sie znaleźć.

CityMatic
14-09-2012, 14:48
Wokół salonu mam położone płytki ceramiczne, które wraz z klejem mają 15mm wysokości. Na podłoge między płytkami chcemy położyć panele, ale maja one tylko około 8mm wysokości. Brakuje 7mm, a w całym salonie jest ogrzewanie podłogowe, więc maty itp odpadają. Bardzo proszę o pomoc.

Każdą wylewka samopoziomująca załatwi sprawę inne opcje znacząco ograniczą wymianę ciepła.
Co do deski z Barlinka - mam w sypialniach i holu - 70m2 - ogrzewanie podłogowe 100% spisuje się rewelacyjnie.