PDA

Zobacz pełną wersję : Zwrot kosztów ze spółdzielni mieszkaniowej



mj23
28-07-2012, 14:57
Mam problem. Staram się o zwrot części kosztów wymiany stolarki okiennej. Wpłaciłem już zaliczkę firmie, która wstawi mi okna. W tytule faktury jest napisane"Usługa budowlano-remontowo-montażowa w budynku mieszkalnym poniżej 150 mkw". Byłem z tym kwitkiem w Spółdzielni i powiedzieli mi, że nie przyjmą mi tego ponieważ nie ma zaznaczonego, że chodzi o okna.
W Oknobudzie pani powiedziała, że tak będzie wyglądała faktura za którą zapłacę za usługę. Jedynie dostanę jeszcze umowę, w której będzie opisane szczegółowo jakie usługi i za ile m.in. cena nowych okien, koszt montażu itp. Ale spółdzielnia jako warunek refundacji określiła, iż muszą nowe okna posiadać nawiewniki. Ja ich nie zamówiłem ponieważ wiedziałem, że nie będą sprawdzać czy te nawiewniki są czy ich nie ma. Moi zanajomi dostawali zwrot bez nawiewników. Koszt nawiewników do 4 okien to 600 zł. Więc w tej umowie nie będzie tych nawiewników. Ktoś ze spółdzielni może zauważyć, że ich w tej umowie nie ma i wówczas dupa blada. A jeszcze śmieszniej by było jeśli zakupię te nawiewniki, a spółdzielnia nie da refundacji ponieważ powiedzą, że dla nich ważna jest faktura, a nie jakieś umowy. A na fakturze nie będzie mowy o wymianie czy sprzedaży okien tylko o "usłudze budowlano-remontowo-montażowej".
Proszę o doradzenie co mogę(powinienem) zrobić. Może ktoś miał podobne problemy. Domagać się od firmy aby uwzględnili okna w tytule f-ry? Będę próbował ale co jeśli się nie da?

T12345T
28-07-2012, 18:00
Facet! Chcesz oszukiwać i oczekujesz wsparcia? Najlepsze jest to, że oszukujesz sam siebie i to dwukrotnie!!! Po pierwsze oszukując Spółdzielnię oszukujesz siebie, bo środki w Spółdzielni pochodzą głównie z wpłat spółdzielców, a już te z których chcesz skorzystać, to na pewno. Po drugie, nie stosując się do zaleceń spółdzielni w sprawie nawiewników psujesz mieszkanie, które bądź już jest Twoją własnością albo taką się stanie. Na mnie nie licz, choć sprawa jest banalna.

chrisowaty
28-07-2012, 19:36
Uważam podobnie ja kolega TEST, że próbujesz dokonać oszustwa.

Na fakturze wystarczy nazwa usługi "Wymiana stolarki okiennej"

Okna muszą mieć zachowane wymiary starej stolarki, a co do nawiewników, to nie widzimisie spółdzielni, ale zdrowy rozsądek. Nie chcesz drogich nawiewników i dziur w oknach, spróbuj może będzie pasować Nawiewnik Vento f-my Schuco. Wystarczy wycięcie uszczelek i element który pełni rolę klapy ograniczającej przepływ. Ma aprobatę techniczną, więc jest tolerowany przez SM. A koszt ok 50zł/szt. A przy odbiorze stolarki sprawdzane są wymiary okien, osadzenie w otworze oraz obecność nawiewników.

Co więcej, u mnie przy każdej wizycie kominiarskiej jestem proszony o zamknięcie wszystkich okien, więc zatykanie nawiewników nie wchodzi w rachubę.

MMichal
29-07-2012, 18:17
Witam

... a ta "usługa" na fakturze jest również Twoją zasługą, zapewne trzeba było "oszukać" jeszcze państwo na podatku VAT prawda ?
wszak za usługą, VAT sporo niższy :D a potem jeszcze pretensje :) hehe ... dobre, naprawdę dobre :D
a nie boisz się, że pisanie o takich drobnych nadużyciach może pociągnąć za sobą konsekwencje ?

Pozdrawiam

finlandia
29-07-2012, 21:21
Starajac sie o zwrot/dofinansowanie udalbym sie wczesniej do sonsora zapytac o warunki.
A tak? Zostaje Ci domowic nawiewniki, oszukac:( lub zrezygnowac z dotacji.

Dla Ciebie pewnie zaskoczniem jest ta usluga na fakturze? Od 8 lat jest regula, ze okna z montazem sa sprzedawne z obnizonym podatkiem VAT 8% (ktos pamieta ze bylo kiedys 7? ;) . Okna bez montazu - Vat 23% i nie ma tu zadnych odstepstw. Spoldzielnia to na pewno wie, i w moich stronach podstawa do zwrotu jest wlasnie umowa, gdzie sa wyszczegolnione okna, montaz i ew. dodatki. Bo za wymiane parapetow czy malowanie scian juz nic nie przysluguje.

agnieszkakusi
30-07-2012, 04:38
Chrisowaty, często jest tak, że spółdzielnia podaje jaki nawiewnik ma być zamontowany.

chrisowaty
30-07-2012, 10:58
Chrisowaty, często jest tak, że spółdzielnia podaje jaki nawiewnik ma być zamontowany.
Jak najbardziej tak. Sam miałem podany jaki typ nawiewnika i gdzie go mam zakupić.